Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolanie zaangażowani w akcji #podpiszdlaRafała

Zduńskowolanie zaangażowani w akcji #podpiszdlaRafała

101576513_2692376710994087_3324814504017002496_nMieszkańcy Zduńskiej Woli z dala od stolicy licznie włączyli się do akcji #podpiszdlaRafała. Od czwartku zbierają podpisy poparcia, aby Rafał Trzaskowski mógł kandydować w tegorocznych wyborach prezydenckich. Te, jak oświadczyła we środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek, mają się ostatnią niedzielę czerwca, czyli 28 bm.

 

Trzaskowski, który zastąpił w nich z ramienia PO Małgorzatę Kidawę- Błońską musi zebrać do 10 czerwca 100 tysięcy głosów poparcia. Już w czwartek w tylko w samej stolicy zebrano ponad 10 tysięcy podpisów od osób, które uważają, że Trzaskowski to dobry kandydat na Prezydenta RP i, który według najnowszych sondaży, na duże szanse, aby przejść do drugiej tury (tę zaplanowano na 12 lipca) i pokonać obecnego prezydenta, związanego z rządem PiS - Andrzeja Dudę. Akcja #podpiszdlaRafała ruszyła w całym kraju.
Wczoraj w Zduńskiej Woli zebrano kilkaset podpisów. Będą zbierane także w piątek w okolicach skrzyżowania ulic Łaskiej i Szkolnej. Od godz 10. Do godz. 18. I pewnie na tym akcja się nie zakończy. Wolontariusze wspierający Trzaskowskiego zapowiadają, że listy z poparciem będą dostępne w różnych częściach miasta, Niemal do ostatniej chwili. Tak, aby do 10 maja dotarły do Warszawy. O swych akcjach informują na mediach społecznościowych. Chętnych do złożenia podpisu proszą, aby przygotowali swój nr PESEL, mieli nos i usta osłonięte maseczkami. I aby najlepiej mieli swój prywatny długopis, choć posiadają także swoje jednorazowego użytku. Podczas akcji przestrzegane są wszystkie rządowe wytyczne związane z wciąż obowiązują pandemią. Punkty co kilkadziesiąt minut są dezynfekowane. Podpisujący mają także obowiązek zdezynfekowania rąk, a najlepiej gdyby je chronili rękawiczkami. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski w czasie trwającej kampanii ma odwiedzić także Sieradzkie. Między innymi Zduńską Wolę, Sieradz, Błaszki, Wieluń i Działoszyn, gdzie właśnie w tym ostatnim mieście wykryto jedno z największych ognisk COVID-19 w województwie łódzkim. Najprawdopodobniej szefem sztabu wyborczego R. Trzaskowskiego będzie poseł Ziemi Sieradzkiej Cezary Tomczyk, onegdaj rzecznik prasowy w rządzie Ewy Kopacz. On sam prosi na swoim profilu na FB o pomoc w zbieraniu podpisów poparcia: "Zbierzmy te podpisy razem. Zapraszam do swojego biura w Sieradzu przy Rynek 18 - tel. 43 826 33 31- oraz stolików, które będą wystawione w całej Polsce. Karty można też wysłać pocztą na adres: Platforma Obywatelska. Ulica Wiejska 12. 00-480 Warszawa. Ale z pocztą jak to z pocztą- trzeba to zrobić szybko.
https://drive.google.com/…/1aagCiceqZ4QhRntjwS7l46uML3…/view"
Poseł apeluje do osób, które chcą wesprzeć Trzaskowskiego, aby podpisy zbierali na nowych, zmienionych od poprzednich kartach. Ich wzór można znaleźć na: https://drive.google.com/file/d/1aagCiceqZ4QhRntjwS7l46uML3y-F9Fa/view?fbclid=IwAR34vSFocU7W1vQIsF-7VZOx1AIWI93OVisXu7f9G4bjY6nbnL7fX2kvByk
Trzeba je wysłać do stolicy najpóźniej w ten weekend, bądź w poniedziałek, aby dotarły do biura PO przed 10 maja (najbliższa środa).

KaMi S

Fot. FB z posta Joanna Pawłowska

Podobne: https://www.facebook.com/Cezary-Tomczyk-164184896961884/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u