Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wsparcie w wysokości blisko 3,7 mln zł dla gminy Zduńska Wola na rozbudowę dróg

Wsparcie w wysokości blisko 3,7 mln zł dla gminy Zduńska Wola na rozbudowę dróg

czekgminazdwolaKarol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, przekazał na ręce Henryka Staniuchy, wójta gminy Zduńska Wola symboliczny czek na dofinansowanie rozbudowy drogi gminnej w miejscowościach Karsznice i Ostrówek. Pieniądze zostały przekazane z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

– Fundusz Dróg Samorządowych funkcjonuje od stycznia 2018 r.oku Z roku na rok przeznaczamy większe środki na inwestycje drogowe w samorządach gminnych i powiatowych. Przy dofinansowaniu bierzemy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo, bo to jest współczynnik – dla każdego z nas – najważniejszy. Patrzymy również na szeroko rozumiany komfort. Na to, jak drogi wpływają na komfort życia mieszkańców. Nowe drogi ułatwiają dotarcie m.in. do ośrodków zdrowia, urzędów, ośrodków kultury i miejsc pracy. Zrównujemy dzięki temu szanse i niwelujemy różnice społeczne – podkreślał wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.
– Chcemy bardzo serdecznie podziękować za dofinansowanie na poziomie 70 proc. i możliwość wykonania tej inwestycji. To jest kwota, która umożliwia nam wykonanie drogi w miejscowościach Karsznice – Ostrówek. Nowa infrastruktura drogowa jest w tym miejscu wyczekiwana. Poprawi znacznie bezpieczeństwo oraz warunki życia mieszkańcom okolicznych sołectw – zaznaczył wójt Henryk Staniucha. Przypomnijmy, wartość kosztorysowa tej inwestycji to 5.200.000 zł, natomiast dofinansowanie na poziomie 70 procent wynosi 3.658. 919 zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u