Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dilerzy narkotyków zatrzymani w Sieradzu

Dilerzy narkotyków zatrzymani w Sieradzu

259-115516Policjanci Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 23 i 25 lat, którzy posiadali znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 186 gramów amfetaminy, 63 gramy marihuany, 42 gramy metamfetaminy oraz ponad 3,5 grama tabletek extasy. Ujawnili również wagi oraz inne akcesoria do dystrybucji środków odurzających oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego sieradzkich na czarny rynek nie trafi prawie 300 gramów środków odurzających. To dzięki dynamicznej i skutecznej akcji policjantów w godzinach nocnych 2 lipca. Około godz. 22 na ulicach Sieradza funkcjonariusze zauważyli znany im samochód marki BMW. Obserwowali podejrzane auto, które wkrótce zaparkowało na jednej z ulic na obrzeżach miasta. Kiedy policjanci podjeżdżali w kierunku samochodu, kierowca BMW próbował odjechać. Funkcjonariusze zablokowali mu drogę udaremniając ucieczkę. Na widok policjantów zbliżających się do auta, przebywający w nim mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać, chowając „coś” w odzieży. Z wnętrza samochodu unosił się intensywny zapach marihuany. Policjanci sprawdzili dane kierowcy, którym był 31- letni mieszkaniec Sieradza. Pasażerami byli dwaj sieradzanie w wieku 23 i 25 lat. W wyniku przeszukania, w ich odzieży znaleźli kilkanaście sztuk dealerek z przygotowanymi porcjami amfetaminy i marihuany. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sieradzkiej komendy.
Tam poddano ich badaniom na zawartość alkoholu i środków odurzających. Byli trzeźwi, jednak wyniki potwierdziły u każdego z mężczyzn obecność narkotyków w organizmie. Funkcjonariusze przeszukali również ich miejsca zamieszkania. W mieszkaniu oraz piwnicy 23 – latka ujawnili znaczną ilość dealerek z poporcjowaną amfetaminą, metamfetaminą, marihuaną, przygotowanymi do dalszej dystrybucji. Część nielegalnych środków odurzających przechowywana była również w większych torebkach foliowych oraz słoikach. Funkcjonariusze znaleźli również wagi oraz dużą ilość pustych dealerek do porcjowania narkotyków. Zabezpieczono także cztery kastety, których posiadanie jest zabronione. 23 i 25 – latek trafili do policyjnego aresztu. Na drugi dzień usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Młodszy podejrzany jest o posiadanie łącznie ponad 270 gramów różnych środków odurzających. 25 – latkowi zarzuca się natomiast posiadanie prawie 25 gramów nielegalnych środków. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych czynów. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec obydwu mężczyzn policyjny dozór. Wszyscy byli wcześniej notowani przez policję. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Polskie prawo sankcjonuje również posiadanie kastetu, za co grozi kara aresztu oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 3 tys. zł.
Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzi Wydział Dochodzeniowo – Śledczy sieradzkiej komendy. Niewykluczone, że po wykonaniu dodatkowych badań 31 – letni kierowca BMW odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u