Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejnych 14 zakażeń COVID-19 w powiecie wieruszowskim. Apel starosty

Kolejnych 14 zakażeń COVID-19 w powiecie wieruszowskim. Apel starosty

koronawirusWczoraj, 23 lipca w powiecie wieruszowskim odnotowano czternaście kolejnych zakażeń koronawirusem. To stanowi 42 procent wszystkich nowych przypadków z tego dnia w całym województwie łódzkim! W środę był tam to tylko jeden przypadek zakażenia, we wtorek 21 bm. także jeden.

 

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek nie kryje, że to, czy liczba zakażeń będzie malała, czy też rosła zależy od odpowiedzialnej postawy mieszkańców, którzy przy ostatnim luzowaniu obostrzeń już jakby pogodzili się z wirusem i go na co dzień bagatelizują. Wystosował zatem do nich apel w związku z ponownie rosnącą liczbą zakażeń. Oto jego treść: "W dniu 22 lipca 2020 roku zostało zwołane w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z niepokojącym wzrostem potwierdzonych zachorowań na koronawirusa na terenie Powiatu Wieruszowskiego. Czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego.
COVID nie ustępuje !!! Cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie. Z koronawirusem zmuszeni jesteśmy wspólnie walczyć. Najważniejsza w tej walce jest nasza odpowiedzialna postawa! Po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy wszyscy stosować podstawowe zasady zabezpieczeń. Dlatego gorąco proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii. Częste mycie rąk, dezynfekcja dłoni, dystans społeczny i noszenie maseczek w miejscach zamkniętych oraz tam, gdzie nie możemy zachować wspomnianego dystansu (nie mniej niż 2 m). O tym powinnyśmy pamiętać w interesie swoim, swoich bliskich i całej wspólnoty powiatowej.
W sposób szczególny zwracam się do organizatorów i uczestników wszelkich zgromadzeń w tym Mszy Świętych o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego i ich rygorystycznego przestrzegania. Apeluję do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie. Apeluję także o wzajemną tolerancję wobec siebie, wobec służb, instytucji i podmiotów, które wykonują swoje zadania na naszą rzecz. Stosujmy się do zaleceń i instrukcji wprowadzonych w zakładach pracy i podmiotach obsługujących mieszkańców, mimo iż są one uciążliwe dla każdego z nas. Rygory te są wprowadzone po to by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne i zdrowotne dla naszych obywateli i pracowników obsługi oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania podmiotów realizujących obowiązki na rzecz mieszkańców."
Nowe ognisko COVID-19 w tym powiecie zlokalizowano w miniony wtorek na oddziale rehabilitacji wieruszowskiego szpitala. Koronawirusa potwierdzono tam u siedmiu pracowników. Oddział został zamknięty do odwołania. Sanepid prowadzi śledztwo epidemiczne, by ustalić wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi pracownikami lecznicy. Na kwarantannie w powiecie wieruszowskim przebywa obecnie 95 osób. Do tej pory zmarło 9 osób z tego powiatu. Ostatni zgon datowany jest na środę. W szpitalu w Zgierzu zmarła 69-letnia mieszkanka powiatu.

KaMi S

Oto jak w czwartek 23 bm. wyglądała sytuacja pandemiczna w powiatach w Sieradzkiem (liczba chorych z ostatniej dobry/liczba osób dotychczas zmarłych z powodu COVID-19 i chorób współistniejących):
- powiat sieradzki 0/32
- powiat łaski: 0/0
- powiat pajęczański: 0/1
- powiat poddębicki: 2/1
- powiat wieluński: 6/8
- powiat wieruszowski 14/9
- powiat zduńskowolski 0/1.

Zebrał: KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u