Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności GRUPA TUBĄDZIN STAWIA NA INWESTYCJE W TRUDNYCH CZASACH, UMACNIAJĄC POZYCJĘ LIDERA

GRUPA TUBĄDZIN STAWIA NA INWESTYCJE W TRUDNYCH CZASACH, UMACNIAJĄC POZYCJĘ LIDERA

2020-07-03-TMG-DRON-1500pxW ostatnich miesiącach branża ceramiczna zmuszona była podejmować wiele trudnych decyzji związanych z pandemią koronawirusa. Jednak Ceramika Tubądzin nie tylko utrzymała produkcję i zatrudnienie na stałym poziomie – nie przestała też inwestować w najnowsze technologie, rozbudowując Centrum Logistyczne w Cedrowicach.

 

Grupa Tubądzin, jak wszystkie firmy w branży odczuła skutki pandemii. Ograniczony ruch na granicach, zamykanie salonów firmowych w różnych częściach świata, zakłócenie łańcucha dostaw – wydarzenia i decyzje decydentów, których nie mogli przewidzieć nawet oni sami, były dla świata biznesu wielkim wyzwaniem. Tylko najlepiej przygotowani gracze byli w stanie przetrwać najtrudniejsze miesiące lockdownu i wyjść z nich wzmocnieni nowymi pomysłami i rozwiązaniami. Od początku istnienia Grupy Tubądzin, jej właściciel Andrzej Wodzyński stawiał na ciągły rozwój, nowatorskie rozwiązania i odważne decyzje biznesowe, które zapewniły firmie pozycję lidera na rynku. Jednak czy w warunkach niepewności jutra warto inwestować w najnowsze rozwiązania technologiczne?

AndrzejWodzynski

Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości:
Właśnie w tak nieprzewidywalnych czasach zależy nam na zbudowaniu poziomu obsługi partnerów biznesowych i klientów docelowych jakiego nie oferuje nikt w branży. To nie pierwszy raz w historii firmy gdy świadomie i odważnie decydujemy się na działanie „pod prąd”. Budowa Centrum Logistycznego, w pierwotnym kształcie przypadła na czas kryzysu gospodarczego w 2008 r i była z naszej strony decyzją o wymiernych korzyściach.
Centrum Logistyczne w Cedrowicach, w rozbudowanym kształcie, stanie się jednym z największych w branży i w kraju ośrodków logistycznych tego typu. Ta inwestycja, warta 80 milionów złotych, wielokrotnie zwiększy możliwości obsługi logistycznej naszych partnerów handlowych. Mimo pandemii, zapotrzebowanie na płytki Ceramiki Tubądzin nie spada, wręcz przeciwnie, a z nowym Centrum Logistycznym będziemy mogli przyspieszyć i zapewnić sprawniejsze dotarcie naszych produktów do dystrybutorów. Otwarcie rozbudowanego Centrum Logistycznego planowane jest na koniec listopada.
Korzyści jakie przyniesie inwestycja są nie do przecenienia. Firma stawia na rozwiązania technologiczne, które całkowicie dostosowane są do potrzeb odbiorców i oczekiwań rynku. Pełna automatyzacja oraz spersonalizowane systemy informatyczne, odpowiadające za zarządzanie gospodarką magazynową będą w stanie określić przyszłe zapotrzebowanie na płytki na podstawie zamówień. Najbardziej zaawansowane technologie zapewnią zupełnie nową jakość i komfort pracy. A przede wszystkim, dwukrotnie zwiększą także możliwości dystrybucyjne firmy i skrócą czas realizacji zamówień, wykorzystując przy tym do maksimum powierzchnię magazynową. W nowym Centrum Logistycznym przygotować będzie można o 50% palet więcej i obsłużyć nawet 150 samochodów ciężarowych w ciągu jednej doby. Tym samym firma dysponować będzie powierzchnią o rozmiarze 50 000 m2 i najbardziej zaawansowaną technologią. Zwiększy się także powierzchnia biurowa, która przestała być wystarczająca, wraz z rozwojem Grupy Tubądzin. Centrum Logistyczne to nie koniec naszych inwestycji – dodaje Andrzej Wodzyński. Planujemy modernizacje linii produkcyjnych w fabrykach, nowe zakupy sprzętowe i kolejne rozwiązania, które umocnią pozycję lidera Grupy Tubądzin nie tylko we wzornictwie i jakości materiałów, ale też w zastosowanych technologiach.
Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów. Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie. Agata Grenda rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u