Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Męski Różaniec w Zduńskiej Woli. Armia Boga przemaszeruje ulicami w sobotę 3 października

Męski Różaniec w Zduńskiej Woli. Armia Boga przemaszeruje ulicami w sobotę 3 października

MESKIROZANIECEZDWłączając się w ogólnopolską inicjatywę „Żołnierze Chrystusa” zapraszają na swoim profilu na FB panów z całego regionu sieradzkiego i nie tylko, tym razem na "Męski Różaniec do Zduńskiej Woli"! Jak można przeczytać: "Męski Różaniec to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których tysiące mężczyzn w całej Polsce, wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi! Królowej Polski!".

 

Do ich apelu przyłącza się proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ks. prałat dr Dariusz Kaliński. „Męski różaniec w Zduńskiej Woli - Męska sprawa” rozpocznie się 3 października, w sobotę w Bazylice eucharystią o godz. 15.Po mszy przewidziany jest modlitewny przemarsz ulicami Kościelną i Łaską do parafii św. Pawła Apostoła przy ulicy Zielonej. Swoją obecność w Marszu zapowiedział założyciel Żołnierzy Chrystusa w Polsce, Paweł Jaworski. To kontrowersyjny dziennikarz wrealu24.pl, raper śpiewający o patriotyzmie i orędownik walki o tradycyjną rodzinę.
Kim są Żołnierze Chrystusa? Na ich stronie https://żch.pl/ można przeczytać, że są siłami specjalnymi Michała Archanioła. Ich bronią jest różaniec. Ciężki, z perłowymi koralikami i solidnym krzyżykiem. Do niedawna do kupienia w internetowym sklepie Żołnierzy Chrystusa za jedyne...89 złotych. ŻCH w Polsce oficjalnie działają od 2016 roku. Jak ustalili dziennikarze Newsweeka i Wprost, wykorzystując religię i hołdując Chrystusowi i Matce Boskiej dążą do religijnego szariatu w Polsce. Walczą z ruchem LGBT, napływem uchodźców i tzw. odszczepieńcami. W każdą pierwszą sobotę miesiąca Żołnierze spotykają się na rynku Starego Miasta w Warszawie: trzymają wielki baner z hasłem „Jeśli padam na kolana, to tylko przed Bogiem” i na klęczkach recytują monotonnie „Święta Mario, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi. Teraz i w godzinę śmierci naszej, amen”. Różaniec odmawiali też w sierpniu na schodach Kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. To tam, na pomniku przygniecionego krzyżem Chrystusa, aktywiści LGBT, w tym Margot zawiesili tęczową flagę.
Ich działania i religijny fanatyzm u jednych wzbudzają aplauz i przyciągają jak magnez, zwłaszcza zagorzałych prawicowców i działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, a nawet dzieci. U innych, w tym u niektórych osób z duchowieństwa - niesmak, a wręcz są przez nich ostro krytykowane. Wielu księży uważa, że wykorzystują symbole religijne, w tym różaniec do swojej walki i złożony z ciężkich koralików wykorzystują jak kastet. Strach wzbudzają ich czarne stroje, które bardziej przypominają ubiór skinheadów czy satanistów niż gorliwie wierzących. Niektórzy porównują ich do napakowanych sterydami ochroniarzy, choć oni sami nazywają się także "Armią Boga". Wielu zduńskowolan już zastanawia się na forach społecznościowych, co będzie się działo podczas sobotniego marszu w Zduńskiej Woli. Wiadomo, że będzie zabezpieczany przez policję. Mieszkańcy Zduńskiej Woli oraz przyjezdni w godzinach 15 - 18 muszą się liczyć z czasowymi ograniczeniami w centrum miasta oraz na ulicy Szkolnej i Zielonej.

Więcej o ŻCH: -->
https://kobieta.onet.pl/zolnierze-chrystusa-bronia-pomnikow-przed-tecza-patroluja-ulice-kim-sa/xm4rdzb
https://www.poganin.eu/antyteizm/zolnierze-chrystusa

KaMi S

Fot. z posta ŻCH/FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u