Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tata burmistrzem, córka super-kelnerem? Ojciec pęka z dumy

Tata burmistrzem, córka super-kelnerem? Ojciec pęka z dumy

120884587_753982658784814_9043991960301018394_oNie było żadnego poparcia dla córki. Na swój status zapracowała sama. Podkreśla to wszem i wobec burmistrz Szadku Arkadiusz Ławniczak. A z sukcesu międzynarodowego córki Martyny, na niwie zupełnie z samorządem nie mającym nic wspólnego, jest dumny. I córkę na każdym etapie tej drogi będzie ją wspierał.

 

- Cieszę się, że moja córka zdecydowała się na taki kierunek ucząc się w wojsławickim zespole szkół. Być nazywanym kelnerem nie jest niczym złym. W Wielkiej Brytanii lokaje, w Polsce nazwani kelnerami, mając wiedzę o obsłudze na naprawdę europejskim poziomie klienta w restauracji, czy hotelu są na całym świecie poszukiwani. Zwłaszcza w tych trudnych czasach pandemii, należy docenić młodą osobę, która w przeszkodach i różnych obostrzeniach daje sobie radę w każdej sytuacji. Ona, moja córka, ma zaledwie osiemnaście lat i widzę, że doskonale się czuje w tej roli. Do tego - to już moja prywatna dygresja - Martysia doskonale odnajduje się nie tylko w przestrzeni kelnerstwa w restauracjach, ale też i w domu. Uwielbiam, ja, i rodzina podczas spotkań , kiedy jesteśmy testerami jej podań! Czasem nas naprawdę zaskakuje! Oczywiście za każdym razem pozytywnie. Martyna doskonale zna się też na wypiekach. Aż trudno się oprzeć przed ich podaniem, aby w tej całej gali serwowania ich nie skosztować. Oczywiście tym degustacjom towarzyszą odpowiednie procedury. Ja i żona trzymamy za córkę kciuki. I pewnie szkoła też. Jednak nigdy nie chciałbym, aby ktoś w necie rzucił, że tak dobrą pozycję w tym konkursie moja córka osiągnęła, bo jest córka burmistrza. Cóż to jest Szadek przed Wielkopolską, czy Polską - dodaje A. Ławniczak. Martyna Ławniczak, córka burmistrza Szadku, obecnie uczennica III klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w zespole w Wojsławicach zajęła właśnie II miejsce w serwisie restauracyjnym w Finale Eliminacji Krajowych WorldSkills w Poznaniu. Rywalizacja w tej konkurencji była bardzo trudna, jednak Martyna wykazała się super umiejętnościami. To dla laików podajemy: jedno z najważniejszych wyróżnień w branży, nazwijmy to kelnerskiej ( nie mylić z filmem ZAKLĘTE REWIRY Z z 1975 r. - przyp. siewie. tv).

Co to jest WorldSkills ?

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Rywalizuje w nich 30 państw z Europy i aż 82 państwa w edycji globalnej. To największe tego rodzaju zawody na świecie. Wyłącznym organizatorem Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2020, jest Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiNarodowa Agencja Programu Erasmus+ Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2020 są rywalizacją młodych kelnerów na terenie Polski i dają możliwość zdobycia kwalifikacji do drużyny Polskiej podczas WorldSkills Szanghaj 2021 w konkurencji,,Serwis Restauracyjny” Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2020 składały się z 3 etapów:

I. Wysłanie Zgłoszenia do eliminacji, obejmującego wykonanie zadań: Przesłanie zdjęcia całej sylwetki osobowej uczestnika w uniformie kelnerskim. Sporządzenie receptury, zdjęcia oraz nagrania wykonania soft drinka. Sporządzenie receptury, zdjęcia oraz nagrania wykonania kawy espresso Sporządzenie zdjęcia oraz nagrania wykonania nakrycia dla jednej osoby a'la cart do obiadu

II. Eliminacje krajowe WorldSkills Poland 2020.Ogłoszenie listy Nominowanych

III. Finał Eliminacji Krajowych WorldSkills, odbył się w dniach 28-29 września 2020 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas targów Polagra 2020. Do Finału Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2020 zostali wytypowani młodzi zawodnicy – zwycięzcy konkursu zgłoszeń. Nominacje otrzymało 8 najlepszych zgłoszeń, ocenionych przez Kapitułę WorldSkills Poland. Finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2020, trwał dwa dni i obejmował następujące konkurencje:
• Test wiedzy w j. angielskim
•Test wiedzy w j. polskim
• Autoprezentacja w j. angielskim .
• Nakrycie stolika okrągłego dla sześciu osób na przyjęcie weselne
• Wykonanie czynności praktycznej przy stoliku gości -,,flambirowany deser’’
• Wykonanie czynności praktycznej -,,szablowanie wina musującego’’
• Wykonanie zadania polegającego na powitaniu gości, wskazaniu stolika, poleceniu i wykonaniu serwisu kawy oraz ciasta z patery dla 2 osób
• Wykonanie zadania polegającego na powitaniu gości, wskazaniu stolika, poleceniu i serwisie drinka oraz dania głównego pod kopułą dla 2 osób.

KaMi S

Fot. ZSRCKU w Wojsławicach/FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u