Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowy ogródek dydaktyczny w Sieradzu

Nowy ogródek dydaktyczny w Sieradzu

DSCF8122Przy Szkole Podstawowej nr 9 w Sieradzu powstał ogródek dydaktyczny. Tym samym placówka zyskała doskonałe miejsce do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji przyrodniczej.

 

W ogródku zamontowanych zostało 20 tablic dydaktycznych, ławki, plansze oraz instalacje dydaktyczne. Nasadzone zostanie tam także ponad 200 krzewów, bylin i ziół. Miejsce wyposażone jest również w sprzęt ogrodniczy taki jak konewki, grabie i szpadle.
Wartość inwestycji to 55 tys. zł, z czego 49,5 tys. zł to wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Ogródek dydaktyczny przy SP nr 9 nie jest oczywiście jedynym funkcjonującym przy sieradzkich placówkach oświatowych. Wiosną tego roku można było chociażby obserwować, jak rozkwitają podobne miejsca stworzone w 2019 r. przy Przedszkolu nr 2, Przedszkolu nr 3 i Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu - Zapuście. W samym tylko roku 2019 na zagospodarowanie ogródków przeznaczono 135.681 zł, z czego ponad 120.000 zł stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Łodzi.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

DSCF8127

DSCF8128

DSCF8134

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u