Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Nasze korzenie - nasza wielka duma'', czyli arcyciekawa płyta z Wielunia

,,Nasze korzenie - nasza wielka duma'', czyli arcyciekawa płyta z Wielunia

projekt-plytaTo mogą być hitowe płyty nie tylko dla miłośników muzyki ludowej. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu wydała dwupłytowy album - podsumowaniem działań muzycznych z projektu „Nasze korzenie – nasza wielka duma!”. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, kompakty zawierają czternaście utworów ludowych w wersji oryginalnej rodem z Ziemi Wieluńskiej, wykonywane przez zespoły ludowe z powiatu wieluńskiego. Natomiast na drugiej płycie znalazło się piętnaście ludowych pieśni w nowych aranżacjach, gdzie solistkom – uczestniczkom projektu akompaniował zespół Rorat Trio.

 

Tak o tym przedsięwzięciu mówiła w Radiu Ziemi Wieluńskiej Magdalena Wicher, dyrektorka Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu: - Zapraszam państwa bardzo serdecznie do biblioteki, ponieważ mamy wreszcie poprojektowy materiał, czyli płytę „Nasze korzenie – nasza wielka duma!”. Jest to taki finał działań, jakie przeprowadziliśmy w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Płytę otrzymać można za darmo, przeznaczona jest dla naszych czytelników, dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszam bardzo serdecznie, pracujemy w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku.
Album pozyskać można w siedzibie biblioteki przy ulicy Śląskiej 23a w Wieluniu. Projekt „Nasze korzenie – nasza wielka duma!” sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury, z programu EtnoPolska 2020 oraz Powiatu Wieluńskiego.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u