Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Park na Osiedlu Klonowe w Sieradzu będzie jak nowy

Park na Osiedlu Klonowe w Sieradzu będzie jak nowy

parkpracRozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu parku na Osiedlu Klonowe. To pierwszy etap inwestycji, których finał poznamy do końca września przyszłego roku.

 

Etap pierwszy obejmuje kompleksowe wykonanie ścieżek, elementów małej architektury (ławek parkowych i edukacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, "psich stacji", budek dla ptaków, tablic i instalacji dydaktycznych, altany, oświetlenia terenu). Ta część prac ma zakończyć się w ostatnich dniach listopada.
W drugi etapie wykonane zostaną nasadzenia drzew liściastych i iglastych, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników. Na terenie Parku Klonowe nasadzonych zostanie prawie 200 nowych drzew, a także tysiące krzewów i bylin. Całość zieleni dopełni wykonanie prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych trawników.
Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 1,5 mln zł, tyle bowiem za swoje usługi zaoferował zwycięzca przetargu. Bezpośrednio z budżetu Miasta sfinansowana zostanie jednak tylko niewielka część prac. Sieradzkiemu magistratowi udało się pozyskać na ten cel ponad 1,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Młode drzewka będą wrażliwe na uszkodzenia i akty wandalizmu, więc już dziś samorząd Sieradza apeluje by zadbać o wspólną przestrzeń, która pięknieje w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie do Straży Miejskiej wszelkich zdarzeń, które miałyby uszkodzić młode nasadzenia. Bez dbałości o nie - park pozostanie nim tylko z nazwy...

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaginęła mi teściowa i...

Przejęty mężczyzna przychodzi na policję i mówi:
- Chciałbym zgłosić zaginięcie teściowej.
Policjant się pyta: - Od kiedy teściowej nie ma?
- Od miesiąca.
- To czemu pan przyszedł dopiero teraz??
- Bo ja w ten cud jeszcze teraz nie mogę uwierzyć!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u