Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wysyp nagród dla uczniów Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli

Wysyp nagród dla uczniów Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli

Nagrodzona-III-miejscem-praca-Zuzanny-KlekO wyjątkowej liczbie nagród dla uczniów informuje Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Nagrodzeni zostali na trzech właśnie podsumowanych konkursach.

 

- Widać, że w “plastyku” pandemia nie jest w stanie przeszkodzić naszym młodym twórcom. Z satysfakcją przekazujemy wiadomość z podsumowania VI Międzynarodowego Biennale Miniatur we Włocławku „Opowiedz mi o Polsce 1920 roku”, poświęconemu 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. W kategorii formy przestrzenne uczennice "Plastyka" zdobyły: III nagrodę – Zuzanna Klęk (klasa IIB), za pracę pt. “Nadwiślański mat” oraz wyróżnienie – Natalia Iznerowicz (klasa IIB), za pracę “W Chwale Tej Ziemi”. Dodatkowo, na pokonkursową wystawę zakwalifikowane zostały prace: Ewy Błońskiej (klasa IIB), Weroniki Wojnowicz (klasa IIB), Eryka Kordeckiego (klasa IIB), Natalii Poniatowskiej (klasa III) oraz Marty Bocian (klasa IV). Prace zrealizowano pod opieką Ewy Kubalańcy. Na to biennale przesłano 392 prace m.in. z Rumunii, Ukrainy, Litwy, Białorusi i oczywiście z Polski. Konkurs zorganizowany został przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Poniżej link do konkursowej strony gdzie znajduje się protokół jury i uzasadnienie wybranych prac: http://www.possp.pl/…/475-vi-miedzynarodowe-biennale-miniat… Galeria prac na--> : http://possp.pl/albumy/2020-11-19_wystawa/

- Z kolei pierwszoklasistka z PLSP - Maja Staniucha zdobyła I miejsce w konkursie wiedzy o komiksie „W kadrze i dymku” zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu oraz napisanie eseju lub opowiadania na temat „Mój ulubiony bohater komiksowy”. Gratulujemy Mai sukcesu i mamy nadzieję, że kolejne lata spędzone w naszej szkole pozwolą rozwinąć jej wszechstronne zainteresowania i talenty. Konkurs odbył się w ramach projektu „Pozwól mi szukać siebie” realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury. Do udziału w konkursie Maję zachęciła wychowawczyni, Agata Zieleźnicka.
- Prace Moniki Kałużnej, Alicji Maszerowskiej, Julii Trzuskowskiej i Aleksandry Tomaszewskiej, obecnych uczennic klasy IV zduńskowolskiego liceum plastycznego, zostały nagrodzone i wyróżnione przez Jury X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „PRZYRODA W KOLORACH 2020” w Krakowie w zakresie rysunek i malarstwo, w kategorii wiekowej 17-21 lat: Monika Kałużna zajęła I Miejsce za pracę „Podwodny świat”, technika: akryl, mozaika z kafli ciętych ceramicznych na płycie pilśniowej (60 x 80 cm), Alicja Maszerowska zajęła II Miejsce za pracę „Słoń”, technika: olej, akryl/papier (42 x 30 cm), Julia Trzuskowska zajęła III Miejsce za pracę „Żurawie”, technika: akryl/płyta pilśniowa (60 x 80 cm), aAleksandra Tomaszewska – zdobyła Wyróżnienie za pracę „Ptaki”, technika: olej, akryl/papier (42 x 30 cm). Prace powstały pod kierunkiem Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk – nauczyciela rysunku i malarstwa w roku szkolnym 2019/2020.
Na konkurs nadesłano 1433 prace w kilku kategoriach wiekowych, z Polski, Ukrainy, Chin (Hong Kong), Australii, USA, Słowacji. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Uzdolnionym plastycznie uczniom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.

KaMi S

Poniżej nagrodzone prace z arch.PLSP

Praca-Natalii-Poniatowskiej

Nagrodzona-III-miejscem-praca-Zuzanny-Klek

01-Monika-Kaluzna-Podwodny-swiat-1024x724

04-Aleksandra-Tomaszewska-Ptaki-II-724x1024

Wyrozniona-praca-Natalii-Iznerowicz

Praca-Weroniki-Wojnowicz

Praca-Eryka-Kordeckiego

Praca-Marty-Bocian

03-Julia-Trzuskowska-Zurawie-1024x724

Praca-Ewy-Blonskie

02-Alicja-Maszerowska-Slon-724x1024

Praca-Marty-Bocian-2

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u