Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dobre wiadomości dla zduńskowolan: nie będzię podwyżek podatku od nieruchomości. Nie będzie podatków od psów

Dobre wiadomości dla zduńskowolan: nie będzię podwyżek podatku od nieruchomości. Nie będzie podatków od psów

piesWydawało się, że piątkowa sesja Rady Miasta Zduńska Wola (6 bm.) zostanie zdominowana wyłącznie przez podaną przez prezydenta Piotra Niedźwieckiego o odwołaniu Pawła Jegiera z funkcji wiceprezydenta, czyli jego zastępcy (więcej na: Prezydent Zduńskiej Woli odwołał swojego zastępcę. Paweł Jegier nie jest już wiceprezydentem!). To jednak - choć większość radnych ten news zszokował na początku obrad - nie spowodowało tego, aby w dalszej części sesji nie pracowali sprawnie.

 

Jak mniemamy: wiceprezydentem się bywa, czasem krócej, a radnym ciut dłużej. A zatem o wyborców trzeba dbać! Dla dobra swoich wyborców i mieszkańców! I mając na uwadze właśnie to DOBRO mamy po piątkowej sesji dobrą wiadomość dla mieszkańców Zduńskiej Woli. Nie będzie podwyżek podatku od nieruchomości i nie będzie w 2016 roku w ogóle podatku od posiadanych psów! Choć taki, póki co, obowiązuje jeszcze do końca tego roku!

Jak się bowiem okazało, w tym drugim, zniesionym podatku koszty windykacyjne były zbyt wysokie. Roczne wpływy za posiadanie psa (a miasto ma wiedzę o ok. 1.000 osobników) to około 25 tys zł. Tymczasem wydatki na upomnienia za brak podatku sięgały około 10 tys. zł. Z kolei jeśli chodzi o podatek od nieruchomości to jeszcze parę dni temu w planach urzędu było ich podwyższenie o 3 procent. Projekt uchwały w takiej wersji dostali radni przed piątkową sesją i taki omawiali na komisjach. Tuż przed sesją jednak władze miasta zdecydowały się na drastyczną zmianę, aczkolwiek przychylną mieszkańcom i przedstawiły radnym projekt utrzymujący obecne stawki. Ta właśnie propozycja została przez Radę Miasta Zduńska Wola przyjęta.

Przyjęto także uchwałę o wprowadzeniu Miejskiej Karty Rodziny (więcej na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4211-karta-rodziny-take-w-zduskiej-woli) . Radni wyrazili zgodę na przystąpienie miasta do spółki Eko – Region, co ma związek z gospodarką odpadami komunalnymi.

Mika S

Foto: Zduńskowolanie zapewne będą usatysfakcjonowani - zniesieniem podatku od psa. To ulubione słowo w programie z niedzieli na poniedziałek w Muzyce Nocą w PR1 Kazimirza Kowalskiego. Ale czy cieszyć mogą zduńskowolan kombinacje niektórych właścicieli prywatnych posesji. Chodzi to o tych, którzy palą czym popadnie, na pewno nie tylko węglem, nie koksem! Na przykład nz os. Żytnia w Zduńskiej Woli. A tam mieszka m.in. wicestarosta zduńskowolski. Sprawdziliśmy: nikt nie interweniował z tej części miasta w kwestii panującego tam smogu! Czy Zduńska Wola ma być znana tylko ze św. Maksymiliana, zwłok w rozkładzie denata w kominie i odwołania wiceprezydenta!??? Tak pyta ulica!

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u