Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM? OD 23 CZERWCA! MAMY WAKACJE!

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM? OD 23 CZERWCA! MAMY WAKACJE!

24KONCERTMamy już i astronomiczne, i kalendarzowe lato. Od soboty, a raczej już w piątek 24 czerwca po odebraniu świadectw uczniowie rozpoczynają tak wyczekiwane wakacje. Po dwóch latach bez ograniczeń, bez pandemii i z gorącym przytupem. Będzie bowiem iście letnia pogoda z temperaturą rzędu 25 - 29 stopni Celsjusza... w cieniu. W Buczku przez dwa dni trwać będzie VI Krajowe Święto Truskawki, które poza truskawkami osłodzą m.in. Zenek Martyniuk, MIG, Etna, Skaner, Schazza, Big Cyc, Varius Manx oraz Kombi.

 

Koncertem w Sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej zainaugurowany zostanie XXIII Festiwal Kolory Polski. W Sieradzu zaplanowano koncert Karoliny Cichej i Spółki, który będzie połączeniem muzyki etno i poezji. Trwają Dni Warty, których gwiazdą będzie m.in. Cleo. Rozpoczynają się Dni Zapolic, raczej w skromnej, ale lokalnej oprawie. W Pajęcznie odbędzie się Piknik Motocyklowy, a w Czastarach Festiwal Zmysłów. W Uniejowie będą puszczać wianki i zapraszają na wielkie grillowanie. Od soboty powinny już być otwarte kąpieliska w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Łasku ( https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15327-otwarcie-kpielisk-w-wieluniu-zduskiej-woli-i-asku-w-sobot-25-czerwca). Co jeszcze zaplanowano w najbliższych dniach? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach organizatorów. Korzystajcie z dobrej pogody, wygrzewajcie kości, bo nie wiadomo, co nam przyniesie zima? A nóż - do łask wrócą barchanowe majty, kalesony, kożuchy, skarpety robione na drutach przez prababcie i może onuce... Póki co, można przy zapowiadanych upałach chodzić niemal na golasa. No.. może nie w miejscach publicznych... WITAMY LATO A.D. 2022! I

DZIAŁOSZYN

- 25 czerwca, od godz. 15, park Strażaka. Festyn Charytatywny dla Marysi Derek. O atrakcjach na plakacie.

CHARŁUPIA MAŁA

- 26 czerwca, Godz. 18. Sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej. Inauguracja 23. Festiwalu Kolory Polski. Godz. 18. Wykonawcy: Piotr Pławner - skrzypce, dyrygent; Śląska Orkiestra Kameralna trio jazzowe w składzie: Paweł Tomaszewski - fortepian Andrzej Święs - kontrabas Paweł Dobrowolski - perkusja Program: G. Mahler - Adagietto z V Symfonii cis-moll Sz. Laks - Sinfonietta na smyczki utwory H. Wieniawskiego w opracowaniu Dariusza Zbocha na skrzypce solo, orkiestrę smyczkową i trio jazzowe.

WARTA

- 25 i 26 czerwca, DNI WARTY'2022. W sobotę Stadion MKS Jutrzenki Warta: - godz. 16.00 - Rodzinna strefa kreacji i animacji; Strzelnica Paintball; Występy dzieci i młodzieży sekcji wokalnej WCK; - godz. 17.30 - Koncert dla dzieci Siostry Wajs & Stonoga; - godz. 19.30 - Krzysztof Prusik - Koncert zwycięzcy programu The Voice Senior; - godz. 20.30 - BEWARE - Koncert; - godz. 21.30 - CLEO - Koncert. W niedzielę zaplanowano: - o godz. 17 koncert Chóru Męskiego "Lutnia" z Warty. Będzie to jubileuszowy koncert z okazji z okazji 100-lecia działalności chóru. Plac przy kościele ojców Bernardynów. Szczególnie polecamy!

BUCZEK

- 25 i 26 czerwca, plac przy ulicy Parkowej - VI KRAJOWE ŚWIĘTO TRUSKAWKI z gwiazdami polskiej estrady. Więcej na: ---> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15329-krajowe-wito-truskawki-ju-w-ten-weekend-w-buczku Szczegóły także na plakacie.

ZAPOLICE

- 23 czerwca, od godz. 16, teren GOKiS w Zapolicach - otwarte, piątkowe zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży.

- 29 czerwca. Do października - SPORTOWE, BIEGOWE ŚRODY. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach oraz Klub Sportowy "Amatorzy" zapraszają na rekreacyjne bieganie po gminie Zapolice. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w każdą środę o godz. 18, do października. Zajęcia poprowadzi Mariusz Mann, zapoliczanin, trener przygotowania motorycznego, instruktor ogólnopolskiej akcji "Biegam bo lubię", fizjoterapeuta, uczestnik kilku maratonów. Co tydzień GOKiS będzie informował chętnych o planowanej trasie biegu na swoim profilu na FB.

- 25 i 26 czerwca. XXVI DNI ZAPOLIC' 2022. W sobotę w Strońsku, w niedzielę w Zapolicach. Szczegóły na plakacie.

PAJĘCZNO

- 26 czerwca, od godz. 15, Park Tysiąclecia. Piknik Motoryzacyjny MOTO-FEST. Podczas imprezy będziecie mogli zobaczyć wiele motoryzacyjnych atrakcji – zabytkowe auta, youngtimery, motocykle i zmoty. Imprezę zainauguruje barwna moto-parada ulicami miasta (zbiórka wszystkich zainteresowanych o godzinie 14.30 na placu targowym w Pajęcznie). Start imprezy o godz. 15.00 w Parku Tysiąclecia. Na uczestników czeka dużo atrakcji i niespodzianek. Muzycznie imprezę uświetni zespól Need for Strings. Szczegóły na: --> https://pajeczno.pl/piknik-motoryzacyjny-moto-fest/

BŁASZKI

- 23 czerwca, zajęcia gry w koszykówkę, w każdy czwartek od godz. 18 do 19.30. Zajęcia odbywać się będą na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach ul. Pomorska 6. Projekt finansowany jest z budżetu Gminy Błaszki.

- 25 czerwca. Zajęcia z Hatha Jogi, o godz.18 w sali w Centrum Kultury w Błaszkach. Wstęp bezpłatny.

WIERUSZÓW

- od 23 czerwca. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- od 23 czerwca, w poniedziałki, środy i czwartki /z pominięciem dni świątecznych/ w Wieruszowskim Domu Kultury odbywać się będą lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Oddzielnie dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/.

- 23 - 30 czerwca, galeria w Wieruszowskim Domu Kultury "W piwnicy". W godz. 8-20 można oglądać wystawę prac malarskich uczniów z wieruszowskiego "Staszica".

- 24 czerwca, Wieruszowski Dom Kultury przechodzi na tryb wakacyjny! Od godziny 15 zaprasza do nowego parku "Między Prosną a Niesobem" na święto holi! Kolorowym wyrzutom towarzyszył będzie DJ, który grać będzie do godziny 19. Również o godz. 19 na wieruszowskim Rynku swój talent zaprezentują wokalistki ze Studia Piosenki z WDK, prowadzonego przez Renatę Nowicką. O godz. 21:30 - kino plenerowe na Rynku! Projekcja "Wędrówki z dinozaurami". Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny.

ZDUŃSKA WOLA

- od 23 czerwca, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/; https://www.kinoratusz.com/zapowiedzi.php

- 23 - 30 czerwca, filia MDK w Karsznicach - wystawa Michała Kalety "POPARZENI".

- od 23 czerwca, parafia św. Antoniego z Padwy. Od poniedziałku do piątku - poza dniami świątecznymi - zaprasza KLUB TRAMPOLINA: - od godz. 15 do 18, Klub Dziecięcy; od godz. 16 do 21 - Klub Młodzieżowy. Zasady uczestnictwa w szeregu ciekawych zajęć na: --> https://antoni.orione.pl/trampolina-klub/

- 23 - 30 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna - otwarta jest wystawa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro pt. " Pejzaż zduńskowolski i martwa natura".

- 24 czerwca. Oficjalne rozpoczęcie wakacji, godz. 21, KARAMBA DANCE CLUB.

- 25 czerwca, Bazylika Mniejsza pw. WNMP. Godz. 11. Podczas mszy świętej ks. biskup Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu Bierzmowania. Podczas uroczystości biskup Wętkowski dokona uroczystego wprowadzenia do Bazyliki relikwii bł. Anieli Salawy, żyjącej na przełomie XIX i XX wieku, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce, która wypracowała swoją świętość pracując jako służąca w bogatej mieszczańskiej rodzinie w Krakowie.

- 26 czerwca, Bazylika Mniejsza pw. WNMP. Godz. 12. Wierni ze Zduńskiej Woli włączają się w dzieło wspierania rodzin i życia dzieci poczętych, przez udział w „Zduńskim marszu dla życia i rodziny”. Marsz rozpocznie się mszą świętą o godz. 12 w Bazylice, po której wyruszy do kościoła św. Pawła Apostoła i zakończy się rodzinnym piknikiem.

- 26 czerwca, godz. 12. Parafia św. Pawła Apostoła, ulica Zielona. RODZINNY PIKNIK PARAFIALNY. Rozpoczęcie o godz. 12 Mszą Świętą. Tak jak co roku będzie wiele atrakcji dla wszystkich: wesołe miasteczko, zabawy, konkursy, strzelnica, występy zespołów. Zakończenie festynu losowaniem nagród o godz. 17 i występem zespołu PODZAMEK BOYS, po godz. 17.30. W tym roku w loterii parafialnej nagrody główne dla dzieci to rower i tablet. Dochód z zabawy loteryjnej jest przeznaczony na pracę duszpasterską z dziećmi w parafii. Proboszcz kieruje prośbę do pań o upieczenie ciasta (bez kremów), by najlepiej dostarczyć je w niedzielę rano. Osoby, które chciałyby wspomóc to dzieło od strony finansowej lub organizacyjnej proszone są o kontakt z proboszczem. W sobotę

- 25 bm. - od godziny 9 będzie przygotowywany plac do pikniku (rozstawiali namioty). Proboszcz zaprasza panów do pomocy.

SZADEK

- 25 czerwca, od godz. 10, boisko przy MGOK. II TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ.

SIERADZ

- 23 czerwca. MOSiR, godz. 11. Sieradz po raz drugi będzie gospodarzem największej lekkoatletycznej imprezy dla dzieci i młodzieży w Polsce – Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka Dla Każdego. W wydarzeniu weźmie udział młodzież z całej Polski, reprezentująca 16 województw. Szczegóły na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15326-ogolnopolskie-zawody-lekkoatletyka-dla-kadego-ponownie-w-sieradzu

- 24 czerwca o godzinie 17.30, sieradzki Rynek. Koncert Karoliny Cichej i Spółki będzie połączniem muzyki etno i poezji. Karolina Cicha to jedna z najciekawszych postaci na rodzimej scenie folk, kompozytorka, multiinstrumentalistka, która poszukuje wciąż nowych ścieżek w muzyce. Ma na swoim koncie dziesięć płyt, tak różnych muzycznie i tekstowo, jak choćby nagrana w 2010 roku „Do ludożerców” z tekstami Tadeusza Różewicza i o siedem lat późniejsza „Płyta Tatarska”. Dwa lata temu nagrała z Kayah piosenkę „Płacz nad młodością co odchodzi”, którą określiła jako „autobiograficzny lament”. Dwie płyty z 2020 roku są częściowo powrotem na ukochane Podlasie do tradycji muzyki ludowej, niezwykle bogatej jak to na pograniczu. Na pewno jednak nie jest to ucieczka od współczesności. Karolina Cicha zabierze nas w świat poezji i muzycznych poszukiwań. Po koncercie przeniesiemy się do Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie najpierw spotkamy się z „Innymi”. W etiudzie zobaczymy uczniów, nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także uczennicę Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka. Spektakl powstał na kanwie wiersza „Ja jestem”, napisanego przez Benjamina, autystycznego nastolatka z Francji. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3320

- 28 czerwca. Godz. 17. Powiatowa Biblioteka Publiczna - spotkanie z pisarką Anną Kulik. Szczegóły na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15318-klub-sagitta-zaprasza-na-spotkanie-z-pisark-ann-kulik

UNIEJÓW

- 29 czerwca, w czwartki i środy. Biblioteka Miejska zaprasza dzieci na zajęcia z jogi z elementami mindfulness, czyli treningu uważności. Trening ma sprawić, że jesteśmy „tu i teraz”, czyli nie wybiegamy w przyszłość ani w przeszłość. Dzięki treningowi uważności można: nauczyć się sztuki koncentracji, zmniejszyć napięcie nerwowe, osiągnąć równowagę emocjonalną, wypracować umiejętność uspokajania się. Zajęcia w środy odbywać się będą o godz. 13.30 dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz o godz. 15 dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zaś w czwartki o godz. 14.45 dla dzieci w wieku 11-14 lat. Bezpłatne zajęcia wystartowały w środę, czyli 16 marca. Wymagane jest zabranie ze sobą maty do jogi. Praktykowanie jogi przez dzieci to odpowiedź na wiele problemów. Dzieci i młodzież często ulegają stresom i napięciom psychicznym. Stres ten najlepiej zneutralizować poprzez ruch i wysiłek fizyczny. Praktykowanie jogi pozwala dzieciom pozbyć się napięcia, rozluźnić się i nabrać dystansu do stresujących sytuacji. Jest to wyjątkowe narzędzie, które skutecznie wspiera dziecko w budowaniu zdrowej relacji z samym sobą i wzmacnianiu pewności siebie. Dla dzieci joga to zabawa. Naśladowanie pozycji roślin, zwierząt i przedmiotów może sprawić wiele radości. W jodze wyeliminowany jest element rywalizacji z rówieśnikami.

- 23 - 30 czerwca, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę "FOTOGEN" autorstwa Barbary i Ryszarda Troczyńskich.

- 24 - 25 - 26 czerwca. Zbliżający weekend zapowiada się w Uniejowie bardzo intensywnie… W piątek powitają tam lato wiankami, w sobotę będą grillować, a w niedzielę zagrają prawdziwie po aktorsku. W piątek 24 czerwca na plaży powitamy lato i zgodnie z tradycją świętojańską oswoimy wodne duchy tańcem, śpiewem, ogniem i puszczaniem na wodę wianków - zachęca gmina. Spotkanie poprowadzą utalentowani i utytułowani rzeźbiarze Marzena Mirewicz – Czumaczenko oraz Janusz Czumaczenko. To autorzy nowej rzeźby, która w ubiegłym miesiącu powstawała przy Winnicy Bogumiła. Warsztaty odbędą się na terenie przy plaży w Uniejowie. Początek o godzinie 18.00. Wspaniała zabawa podczas tworzenia wianków jest w 100% gwarantowana. A w programie wieczoru zaplanowano warsztaty i pokaz tańca Polsko – Saksońskiego Teatru Tańca i Pieśni „Most”.Uniejów zaprasza wszystkich na wielkie grillowanie z Adamem Kozaneckim – finalistą programu MasterChef. Na bulwarach nadwarciańskich 25 bm. o godzinie 15. Specjałami prosto z rusztu gościć będą uniejowscy restauratorzy, a panie z kół gospodyń wiejskich przygotują dla coś słodkiego. Wracając jeszcze do Adama – pewnie już przywykliście do tego, że na jego stoisku zwykle można poczęstować się czymś smacznym całkiem za darmo. Podtrzymujemy ten zwyczaj i zapraszamy na chrupkie na zewnątrz i soczyste w środku grillowane krewetki w wykonaniu Adama Kozaneckiego. O dobrą zabawę przy smacznym jedzeniu zadba grupa Czardasz Trio.

CZASTARY

- 25 i 26 czerwca, Park w Czastarach, w godz. 15 - 20.30 - FESTIWAL ZMYSŁÓW z szeregiem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gminę Czastary odwiedza obecnie 13 artystów biorących udział w plenerze malarskim. To m.in. ich prace będzie można zobaczyć w weekend w czastarskim parku podczas dwudniowej imprezy „Festiwal Zmysłów – czyli czym wieś bogata”. Więcej także z relacji Radia Ziemi Wieluńskiej na: --> https://www.radiozw.com.pl/festiwal-zmyslow-czyli-czym-wies-bogata-w-weekend-w-czastarach/. Szczegóły także na plakacie.

RUDA

- 24 czerwca. Boisko przy Szkole Podstawowej im. W.Witosa w Rudzie, w godz. 16.00-18.00. Czekają tam animacje, spektakl teatralny, warsztaty artystyczne oraz koncert zespołu "Ale Kapela!"

WIELUŃ

- od 23 czerwca, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 23 czerwca - 11 września. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa czasowa „Sekrety apteki”.

- 23- 30 czerwca. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawy "Żubr - król puszczy".

- 25 czerwca, W godz. 17 - 20, Dzień Otwartych Pracowni na Dworcu Kulturalnym Wieluń-Dąbrowa.

SĘDZIEJOWICE

- 25 czerwca, plac Powstańców 1863 roku, o godzinie 16, obchody 20-lecia Orkiestry Dętej DRUH, choć tak naprawdę orkiestra liczy już sobie 22 lata. Jednak jubileusz 20-lecia w 2020 roku został odwołany przez pandemię. ŁASK - od 23 czerwca. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar/

- 23 czerwca, godz. 17.30, Łaski Dom Kultury - koncert taneczno-muzyczny. Zaśpiewają i zatańczą dla nas zespoły Łaskiego Domu Kultury: Wena, Elfiki, Spółka z o.o.

- 24 czerwca, godz. 18, Galeria z Fortepianem w Łaskim Domu Kultury. Wystawa plastyczna będąca podsumowaniem 5-lecia pracowni MALAGOWO. Więcej na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/wernisaz-wystawy-malagowo/

- 24 czerwca, godz. 19, sala widowiskowa ŁDK. "Elvis" - specjalny pokaz w ramach cyklu ŁDK GRA W KADRZE. Bilety w cenie 20 zł.

- 25 i 26 czerwca. ŁASKIE GRANIE BY HARCERSKA FANTAZJADA. Gry terenowe oraz turnieje w Łaskim Domu Kultury. Szczegóły i zapisy na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/laskie-granie-by-harcerska-fantazjada/

26 czerwca. CSiR, od godz. 11, teren skateparku przy ul. Kilińskiego. Z ROWEREM I DESKOROLKĄ NA TY - AKTYWNE ROZPOCZĘCIE WAKACJI. W programie:
godz. 11-14 - DESKOROLKA - pokazy i treningi z instruktorami
godz. 12 - WYŚCIGI - rowerowe dla najmłodszych
godz. 14-18 - ROWER BMX - pokazy i warsztaty z instruktorami
godz. 13-17 - WARSZTATY - malowanie czapeczek
godz. 12-15 - GRAFFITI - prowadzi Paweł „Ovca”

Nie zabierajcie ze sobą kanapek! Na skateparku zaparkuje food truck. UWAGA! 20 burgerów dla pierwszych 20 dzieciaków za darmo. Zapraszamy! Impreza została dofinansowana z budżetu gminy Łask.

KaMi S

UWAGA! Jeśli wiecie o wydarzeniu, o którym nie wspominamy powyżej, przesyłajcie dane w komentarzach do CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 15 CZERWCA wg wzoru: MIEJSCOWOŚĆ, godzina, miejsce/ulica, co się będzie działo. Dziękujemy! Twórzcie ten portal razem z nami dla Was.

2wierusz

11ZAPISY

20MZWIELUNSKIEJ

2FESTIWAL

LIPIECCENTER

17Akcje_koncerty_2022-3_dj

26ciecilow

30RATUSZ

25marysi

LIPIWROBLEWA

24CLUB

Damlipiec

26granie

cenniezd

3ZLOCZEWA

2PAJECZNO

25DABROWA

3POZARNICZE

288476383_5139157839453028_6247555938575067084_n

2WIERUSZOW

24CLUB

26GRANIE

25LAT

26TRUSKAWKA

2ezd

24animacje

24UNIEJOW

25GRILL

2ZAPOLIC

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u