Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tragiczny wypadek drogowy w Zborowie. Nie żyje 71-latek

Tragiczny wypadek drogowy w Zborowie. Nie żyje 71-latek

Wczoraj, 25 marca policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej 2311E między Zborowem a miejscowością Ochle w gminie Widawa. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 71-letni mężczyzna, a do szpitala trafił 4-letni chłopiec i 52-letnia kobieta. Policja zwraca się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

 

W poniedziałek (25 marca br.) kilka minut przed godziną 9:00 oficer dyżurny łaskich policjantów został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania na drodze powiatowej między Zborowem a miejscowością Ochle. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej 2311E z drogą gminną biegnącą w kierunku miejscowości Grabówie, kierujący volkswagenem 71-latek, jadąc od strony Widawy podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audi, którą kierowała 31-latka, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Pomimo próby reanimacji, kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu. W audi oprócz kierującej znajdowało się 4-letnie dziecko oraz 52-letnia kobieta. 4-letni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, natomiast 52-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w Bełchatowie. 31-latka nie odniosła obrażeń, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz Komisariatu Policji w Widawie. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie, w każdej chwili mogą zakończyć się tragicznie. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać, musi upewnić się, czy nie spowoduje swoim zachowaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

 

 

sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski

opr. KaMi S

 

 

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u