Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności SIERADZ. Trwają prace związane z modernizacją dróg miejskich

SIERADZ. Trwają prace związane z modernizacją dróg miejskich

Trwają prace związane z modernizacją dróg miejskich. Nowa nawierzchnia widoczna jest już na ul. Krętej, Błotnej, Podmiejskiej i ul. Wiejskiej Nowa nawierzchnia widoczna jest już na ul. Krętej, Błotnej, Podmiejskiej (odcinek od ul. POW do ul. Reymonta) i ul. Wiejskiej (od ul. Błotnej do ul. Krętej). Za całość przedsięwzięcia odpowiada Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask" z Łasku. Wartość inwestycji to 3,84 mln zł, z czego 770 tys. pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Prace obejmowały m.in. rozebranie istniejącej nawierzchni, frezowanie nawierzchni bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy, oczyszczenie przydrożnych rowów, regulację pionową studzienek i wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

Nowej nawierzchni, w tym roku, doczekają się także inne ulice. W przypadku ul. Ludowej, nowa bitumiczna nawierzchnia pojawi się na odcinku od ul. Szlacheckiej do wiaduktu w ciągu południowo-zachodniej obwodnicy Sieradza. Tym samym zmodernizowanych zostanie ponad 725 m drogi.
W przypadku ul. Miejskiej, nowa nawierzchnia bitumiczna pojawi się na odcinku o długości ponad 512 m, od skrzyżowania z ul. Ludową do skrzyżowania z ul. Wiejską.  Jeżeli chodzi o tę ostatnią ulicę, to prace obejmą fragment od skrzyżowana z ul. Brzozową do skrzyżowania z ul. Błotną, co daje ponad 740 m nowej nawierzchni bitumicznej.
Nowej nawierzchni doczekają się również ulice: Radziminowska i Równa.
Wykonawcą prac jest również Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask" z Łasku, która za wykonanie inwestycji zaoferowała ponad 4,9 mln zł.

 

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u