Strona główna Artykuły Aktualności Seniorzy MKS Zduńska Wola rozegrali pierwszy mecz po 17 latach!

Seniorzy MKS Zduńska Wola rozegrali pierwszy mecz po 17 latach!

DSC00037Drużyna seniorska MKS Zduńska Wola rozegrała 20 lipca swój pierwszy mecz po 17 latach. Przegrała 1:3 z Widawią Widawa.

Był to sparing przed rozgrywkami ligowymi, które rozpoczną się w miesiącu sierpniu. Historycznym przeciwnikiem była drużyna Widawii Widawa, która gra w klasie okręgowej okręgu sieradzkiego. MKS rozpocznie ligowe zmagania w klasie A. Wracając do meczu oba zespoły przystąpiły z respektem do przeciwnika, a zawodnicy nie oszczędzali swoich nóg. Pierwsza połowa mogła się podobać ponad setce zgromadzonych na stadionie Widawii kibiców. W 10 min. Marcin Kosecki z MKS po indywidualnej akcji zdobył prowadzenie dla gości. W 21 min. wyrównującego gola dla gospodarzy zdobył Adam Konieczny, wychowanek MKS-u, który gra obecnie w Widawie. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy goście mogli uzyskać prowadzenie, ale Dawid Kępniak po minięciu bramkarza nie trafił do pustej bramki. Druga połowa należała już do zawodników gospodarzy, którzy strzelili jeszcze dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się Kacper Majewski w 64 min. i ponownie Adam Konieczny w 70 min. W zespole MKS-u zagrał Wojciech Sopur trener Gatty Activ. Seniorzy MKS kolejny sparing rozegrają w środę 24 lipca na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie drużyna Piasta Błaszki. 28 lipca MKS zmierzy się w meczu emilimacyjnym Pucharu Polski z zespołem LZS Wrońsko. Przeciętna wieku zawodników MKS to 19 lat. Widzów - 110.

Widawia Widawa - MKS Zduńska Wola 3:1 (1:1)

Widawia: Robert Majczyk, Przemysław Jędrysiak, Artur Wolny, Daniel Jóżwiak, Mateusz Drąg, Paweł Bartczak, Maciej Miszczak, Jarosław Jóżwiak, Dawid Kaźmierczak, Adam Konieczny, Radosław Kopka, Szymon Strózik, Michał Nowak, Łukasz Kaczmarek, Tomasz Kopka, Kacper Majewski, Patryk Kaczmarek, Patryk Krymarys.
Trener - Krzysztof Wolny.

MKS: Damian Kruk, Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Bartosz Krymarys, Piotr Kaczmarek, Marcin Kosecki, Filip Piasecki, Kajetan Tomczyk, Łukasz Rakowski, Dawid Kępniak, Mateusz Nyks, Szymon Ratajczyk, Dawid Ciesielski, Tomasz Królak.