Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy?

Co, gdzie, kiedy?

0kluczborkPoniżej oraz na plakatach prezentujemy wydarzenia kulturalne i sportowe, jakie odbywać się będą w naszym regionie od 25 kwietnia. Najbliższe dni, a zwłaszcza niedzielę 27 kwietnia zdominują wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II.

 

 

 

 

SIERADZ

 

25 kwietnia.

Dzień Otwartych Koszar w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, organizowany z okazji święta Garnizonu Warszawa, w którego skład wchodzi 15. SBWD.

25 kwietnia,

godz. 17. Sala koncertowa PSM I Stopnia w Sieradzu, Sieradzki Festiwal Rodzin Muzykujących.

26 kwietnia,

po raz kolejny wystartują Sieradzkie Wrota Czasu. Tegoroczne zapowiadają się wyjątkowo! Królować będą walki i turnieje rycerskie. Zagra zespół ,,Percival'', który spróbuje wprowadzić publiczność w średniowieczny klimat, co umożliwią zrekonstruowane instrumenty z epoki. Przewidziane są też imprezy towarzyszące m.in. jarmark, pokazy konne, gry i zabawy mieszczańskie oraz średniowieczny Open Hair. Na sieradzkim Rynku ustawione też będą stoiska z zabawami dla dzieci.

Plan imprezy Sieradzkie „Wrota Czasu”

10:30 Otwarcie Imprezy stanowiska rekonstrukcyjne i gra miejska: Kat i zabawy dla dzieci Walki Rycerskie na miękkie miecze Zwiedzanie namiotu Sieradzkiego wraz z wystawą mody Stanowisko rzemieślnicze Stanowisko wczesnego średniowiecza Stanowisko późnego średniowiecza
12:30-13:00 Pokaz Konny
13:30-14:00 Scena Przyjazdu Posłów Krzyżackich i pierwsze walki
14:00-14:30 Średniowieczny Open Hair
14:30-15:00 Pokaz Grup Rekonstrukcyjnych
15:00-15:30 Pokaz Konny
15:30-16:00 Nominacje dla najlepszego uczestnika gry miejskiej, wręczenie nagród
16:00-16:30 Przywitanie Gospodarza Miasta i prezentacja Chorągwi Ziemi Sieradzkiej
16:00-17:00 Turniej Bojowy dla najmłodszych
17:00-18:00 Walki Rycerskie „poczty" 5 na 5 i 10 na 10
18:00-18:30 Walki Rycerskie pojedynki 1 na 1
19:00 Koncert Zespołu ,,Percival''.

26 kwietnia. Z przyczyn niezależnych od organizatora Sieradzkie Centrum Kultury odwołuje spektakl "WIĘZI RODZINNE", który miał być wystawiony o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim! Kasa zwraca pieniądze za bilety.

Do 2 maja czynna jest w BWA wystawa malarstwa J. Agaty Kałużewskiej pt. Czas podróży.

3 maja. Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy płaskorzeźby MARIANA SPĘTANEGO, godz. 17 w Galerii Teatr. Marian Spętany urodził się w Zakrzewie, w miejscu gdzie teraz znajduje się zbiornik wodny Jeziorsko. Z zawodu jest stolarzem i od wielu lat prowadzi działalność gospodarczą. Rzeźbiarstwo to jego wielka pasja. Poświęca mu każdą wolną chwilę. Pierwsze prace powstały w korze kilkanaście lat temu. Wystawa będzie czynna do 30 maja.

ZDUŃSKA WOLA

25 i 26 kwietnia

Miejski Dom Kultury gościł będzie Marysię Stokłosę. To spotkanie w ramach projektu "Myśl Ruch Taniec!", realizowanego z programu MYŚL W RUCHU 2014 wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca.
Kim jest gość?
Improwizatorka, eksperymentatorka, intelektualistka. Współpracowała z wybitnymi artystami z całego świata, występowała m.in. na scenach Nowego Jorku, Montevideo, Buenos Aires, Berlina, Brukseli i Londynu. Jedno z najważniejszych nazwisk polskiego tańca współczesnego, córka znanego kompozytora. Marysia Stokłosa jest absolwentką prestiżowych europejskich uczelni: choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w Hogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie oraz wydziału tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. Wcześniej kształtciła się wieczorowo w warszawskiej szkole baletowej. Związana z warszawskim zrzeszeniem choreografów Centrum w Ruchu oraz Domem Pracy Twórczej w mazurskim Burdągu.
W książce "Pokolenie solo" Stokłosa wspomina: – W Holandii jednym z najważniejszych moich odkryć było to, że taniec może być przyjemnością, a nie jakimś dochodzeniem do perfekcji. I to jest ciągle bardzo aktualnym źródłem tańca dla mnie – przyjemność. Dzięki emu stworzyłam kompletnie inną relację z tym zawodem. Bardzo się cieszę, że nie jest to już dla mnie zmaganie się z doskonałością. Znajduję w tańcu czysto fizyczną przyjemność, ale także przestrzeń do przetwarzania emocji i trudnych doświadczeń z mojego życia. Na swoim koncie ma kilka ważnych autorskich spektakli, m.in. "Intercontinental" - spektakl o poszukiwaniu intymności w sytuacji nieobecności drugiego człowieka. Próba ukojenia w towarzystwie wyimaginowanych postaci. Kiedy spadasz, pozostaje jedynie mieć nadzieję, że na samym dole leży stos materacy.”

29 kwietnia.

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP mieszczący się przy ul. Łaskiej 61 a w związku ze zbliżającymi się wakacjami organizuje spotkanie informacyjno –rekrutacyjne dotyczące pracy za granicą w okresie letnim. Odbędzie się ono w siedzibie OHP 29 kwietnia o godz. 11. Pracodawca podczas spotkania przedstawi informacje o stanowiskach pracy oraz warunkach pracy i płacy.

29 kwietnia.

Gra miejska. Ruszy o godz. 9 i potrwa do wieczora. Zapisać na nią można się grupowo lub indywidualnie w Muzeum Historii Miasta pod numerem telefonu 43 8234843. Czas trwania jednej gry to 1,5 godziny. W ramach tego czasu na uczestników gry czekać będzie wiele zagadek i zadań. Podczas zabawy będzie można poznać historię i kulturę Zduńskiej Woli oraz pomóc uczestnikom projektu uzyskać odpowiedzi na temat współczesnego życia zduńskowolan.

WIELUŃ

Kilkadziesiąt rycin z powstania styczniowego można oglądać na wystawie „Powstanie Styczniowe w prasie zagranicznej - ryciny z kolekcji Krzysztofa Kura”, którą otwarto 2 kwietnia w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa podzielona jest na 6 działów. W Preludium znajdują się ryciny przedstawiające manifestacje patriotyczne. Drugi dział to Powstanie - na rycinach zobaczymy bitwy, potyczki, ale również życie codzienne w trakcie powstania. Trzeci dział nosi nazwę „Z pierwszych stron”, w tej kolekcji znajduje się ponad 30 pierwszych stron gazet. Kolejne działy to: Portrety, Satyry i Międzynarodowa wymiana matryc.

28 kwietnia

w Wieluńskim Domu Kultury zostanie wystawiony spektakl „W małym dworku” na podstawie dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza. Przedstawienie przygotowuje pod okiem aktora Jarosława Strzały Koło Teatralne przy Bibliotece Miejskiej w Wieluniu. Początek godz. 17, wstęp wolny.

Wieluński Dom Kultury oraz Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Rejonu Wieluńskiego zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym zorganizowanym z okazji obchodów Dni Wiary na Ziemi Wieluńskiej „Totus Tuus Maryjo”. Celem konkursu jest popularyzacja nauki bł. Jana Pawła II, ukazanie w fotografii w sposób artystyczny postaw wobec własnego życia i wobec drugiego człowieka wynikających z nauk bł. Jana Pawła II oraz motywacja do rozważań nad wartościami w życiu i do kierowania się nimi na co dzień. Konkurs ma charakter otwarty. Tematyka konkursu dotyczy fotograficznej dokumentacji związanej z tym, jak wypełniamy w codziennym życiu nauczanie Wielkiego Papieża bł. Jana Pawła II. Zadaniem uczestnika konkursu jest przedstawienie tematyki konkursu za pomocą fotografii w sposób artystyczny (ciekawe ujęcie, dobór kadru, zbliżenie, wybór perspektywy, światło, głębia ostrości) Prace (max 3 o wymiarach min 3000×2000 pikseli) wraz z załącznikami (do pobrania poniżej) należy dostarczyć (osobiście lub drogą pocztową) do dnia 14 maja 2014 roku na adres: Wieluński Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 5, 98 – 300 Wieluń. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 22 maja 2014 r. o godz. 18.00 w Wieluńskim Domu Kultury Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Wieluńskim Domu Kultury w Wieluniu, tel. 43 843 86 40, kom. 694 478 978 i na stronie internetowej: www.wdkwielun.pl.

ŁASK

27 kwietnia,

Stowarzyszenie Abstynentów Klubu MERKURY w Łasku zaprasza do udziału w zawodach strzeleckich o PUCHAR WIOSNY 2014, organizowanych z okazji DNIA TRZEŹWOŚCI. Impreza odbędzie się na strzelnicy w Ostrowie, w godz. 9-15. Odbędą się konkurencje drużynowe i indywidualne z karabinka sportowego KBKS. Organizatorzy zapewniają bufet i darmową grochówkę. Po zawodach wspólne ognisko. Bliższe informacje można uzyskać pod tel.504 772 475,721 775 655.

27 kwietnia,

przed Łaską Kolegiatą można będzie obejrzeć transmisję na żywo z kanonizacji Jana Pawła II. Msza Św. Kanonizacyjna rozpocznie się o godz. 10. Pomysł z telebimem przedstawił burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek na marcowej sesji Rady Miejskiej. Koszt przedsięwzięcia to blisko 7,5 tys zł.

17 maja na skateparku w Łasku odbędą się zawody rowerowe z cyklu DUMP JAM. Kategorie MTB i BMX.

WIERUSZÓW

Po raz pierwszy Wieruszowski Dom Kultury we współpracy z gminą organizuje festiwal „Hit Dance”. Zgłosić może się każdy zespół grający muzykę taneczną. Zaprasza Małgorzata Zych z WDK: - Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 kwietnia na karcie uczestnictwa. Regulamin oraz karta znajdują się na stronie www.wdk.info.pl. Zapraszamy zainteresowane zespoły. Organizatorzy liczą, że zgłoszą się zespoły nie tylko z terenu Wieruszowa ale z całego kraju. Kto się zgłosi to będzie mógł zaprezentować się na majowej scenie WDK. Finaliści festiwalu 2 maja zaprezentują 20-minutowy występ na stadionie WKS Prosna.

opr.:(ED)

Szerzej także na:
http://www.atlasarena.pl/index.php?page=kalendarz-imprez_pl_PL
http://www.bwasieradz.pl/
http://scksieradz.pl
http://mwdozarow.ovh.org/
http://www.pbp.sieradz.pl/
http://www.pieterko.nasze.pl/
http://www.mdk-zdunskawola.pl/
http://www.wdkwielun.pl/
http://www.laskonline.pl/art1397103852,zaproszenie-na-dzien-otwarty-w-teodorach
http://www.pbp.sieradz.pl/

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u