Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 8 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 8 SIERPNIA

10516743_262106550651638_1071794498865175916_nTen weekend i kolejne dni zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie w naszym regionie. W Wieluniu już po raz ósmy królować będą bursztyny. Będzie można między innymi zobaczyć tam replikę Bursztynowej Komnaty! A w Uniejowie kolejny weekend (16-17.08.) tegorocznego lata zdominują klimaty indiańskie. Z kolei, w Małkowie zagości piosenka francuska w ramach festiwalu Kolory Polski! Nadchodzący tydzień to także rocznica śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W Zduńskiej Woli na os. Południe w parafii imienia Świętego odbędą się uroczystości związane m.in. z 25. rocznicą powstania parafii. Do kościoła trafią relikwie Św. Jana Pawła II. Dzień później odpustowe nabożeństwa zaplanowano w Bazylice Mniejszej p.w. WNMP w Zduńskiej Woli, gdzie Rajmund Kolbe, znany potem jako św. Maksymiliana został przed ponad stu laty ochrzczony. Widawa i gmina widawska świętować będzie 15 sierpnia wraz a fanami motocykli!

 

 

Sieradzki OZPN opracował terminarze Klas B na najbliższy sezon. Najwcześniej zmagania zaczną piłkarze w grupie II. Start sezonu zaplanowano 23 sierpnia. Na inaugurację m.in. derby gminy Mokrsko. Sparta Mokrsko zmierzy się z LZS-em Krzyworzeka. Ciekawie powinno być także w meczu drużyn z powiatu wieruszowskiego, w którym Zryw Wójcin podejmie spadkowicza z A Klasy, GKS Czastary. W ostatni weekend sierpnia zmagania zaczynają zespoły grupy I. Nowa ekipa w gronie drużyn okręgu sieradzkiego, UKS Budowlani Działoszyn, zagra na wyjeździe z Orłem Wola Wiązowa. Na lepszy start niż rok temu liczy Orion Olewin. Przypomnijmy, po dwóch kolejkach poprzedniego sezonu, kiedy drużyna oddawała mecze walkowerami, klub wycofał się z rozgrywek. Tym razem Orion zaczyna od spotkania w Kiełczygłowie. 30 sierpnia rusza też sezon w grupie IV. Tam m.in. starcia Złoczevii Złoczew z LKS-em Kamienna oraz LKS-u Pyszków z Ostrowią Ostrówek. Najpóźniej na murawy wrócą piłkarze w grupie III. Na inaugurację zmagań - w weekend 6/7 września – zaplanowano m.in. pojedynki TS-u Janiszewice z LZS-em Wrońsko oraz RKS-u Rychłocice z LKS-em Wola Będkowska.Więcej na: http://ozpnsieradz.pl/pliki/B%20I.pdf, http://ozpnsieradz.pl/pliki/B%20II.pdf, http://ozpnsieradz.pl/pliki/B%20III.pdf, http://ozpnsieradz.pl/pliki/B%20IV.pdf. . Co poza tym przygotowali organizatorzy imprez plenerowych i nie tylko poniżej oraz na plakatach. Siewie.tv życzy udanych spotkań z kulturą nie tylko indiańską!

 

UNIEJÓW

16-17 sierpnia. Indiańskie Lato. Kompleks przy Termach Uniejów, imprezy całodzienne, skierowane dla całych rodzin. Ich celem jest przybliżenie kultury Indian. VI Indiańskie Lato, Święto Alei im. Sat-Okha w Uniejowie. Szczegóły na stronie: uniejow.pl 17 sierpnia. Ostrowsko, Piknik Sołtysów. od godz. 12.

SIERADZ

9 sierpnia, inauguracja sezonu piłkarskiego 2014/1015 w Sieradzu zapowiada się imponująco. Już w pierwszej kolejce biało-zieloni zmierzą się z byłym Mistrzem Polski Polonią Warszawa. Jak na tle Czarnych Koszul spiszą się gospodarze? Jak w roli trenera Warty zadebiutuje Tomasz Kmiecik? Czy sieradzanie utrzymają dobrą dyspozycję z ubiegłego sezonu? O tym wszystkim przekonamy się w sobotę. Początek spotkania o 17.

9 sierpnia, ul. Portowa. Maraton Między Mostami Warty. Impreza zapowiadana jest jako reaktywacja maratonów pływackich, które w Sieradzu odbywały się od lat 50. Pierwszym zwycięzcą maratonu był Zdzisław Sękulski, zawody z 1986 roku były jednocześnie memoriałem nieżyjącego już ratownika WOPR. Na sobotnich zawodach mają się pojawić uczestnicy pierwszego maratonu, z pewnością nie zabraknie też młodych adeptów pływania, dla których start między mostami Warty będzie nowym doświadczeniem. Początek zawodów o godz. 14.30.

11 sierpnia. Firma Tako Media zaprasza na BEZPŁATNY CASTING do seriali "Pamiętniki z wakacji", “Dlaczego Ja”, “Trudne sprawy”, "Dzień, który zmienił moje życie", “Zagadki kryminalne” oraz nowych produkcji, który odbędzie się w SIERADZU!!!

Jeżeli masz ochotę na to, by spróbować swoich sił na planie, zobaczyć powstawanie serialu “od kuchni”, przeżyć ciekawą przygodę, a przy okazji zarobić dodatkowe pieniądze, przyjdź na casting, który odbędzie się 11.08.2014 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Sieradzu przy ul. ul. Portowej 2, w godz.. 10.30-18.30.Godziny castingu: 11.08.2014: 10.30-18.30 Nie wymagane jest wcześniejsze doświadczenie w TV, szukaj AMATORÓW, bez względu na wiek, aparycję czy płeć.Zapraszane wyłącznie osoby, które NIE brały jeszcze udziału w ŻADNYM z naszych castingów lub ewentualnie brały w nim udział dawniej niż 2 lata temu.

14, 21 sierpnia, Kino pod chmurką, Godz. 21, Sieradzki Amfiteatr. Szczegóły na plakacie.

WIELUŃ

9-10 sierpnia. Replika Bursztynowej Komnaty, pokazy rzemieślnicze, wyścigi rydwanów – wiernych kopii z filmu "Ben Hur", budowa maszyny oblężniczej - to główne atrakcje 8. Europejskiego Święta Bursztynu, które w weekend 9-10 sierpnia odbywać się będzie w Wieluniu. Europejskie Święto Bursztynu w Wieluniu ma na celu promocję regionów położonych na trasie przebiegu starożytnego szlaku bursztynowego. Służyć ma też integracji krajów leżących na tej trasie. Podczas dwudniowej imprezy miłośnicy bursztynu mogą wziąć udział w barwnych inscenizacjach historycznych, jarmarku i poszukiwaniach bursztynu. Jak powiedziała Hanna Białek-Żuraw z wieluńskiego magistratu, tegoroczne święto odbywać się będzie pod hasłem "Zjazd rzemieślników". Powstanie rzemieślnicze obozowisko, gdzie m.in. rzemieślnicy zaprezentują tradycyjne techniki obróbki bursztynu.

Atrakcją święta ma być replika Bursztynowej Komnaty, którą wykonali Austriacy. Stanie ona przy ul. Sadowej - głównym miejscu imprezy, a wartę przed nią ma pełnić 20 legionistów. W programie dwudniowego święta znalazły się jeszcze m.in. budowa maszyny oblężniczej, pokazy ognia i bursztynu, a także wyścigi rydwanów – wiernych kopii z filmu "Ben Hur". Będzie też można posmakować historycznego jadła czy wziąć udział w rodzinnych mistrzostwach w poszukiwaniu bursztynu w piaskownicach. Odbędą się również warsztaty m.in. z garncarstwa, wikliniarstwa czy kowalstwa. Zaprezentowany zostanie pokaz wypalania rudy. Europejskie Szlaki Bursztynowe łączyły kiedyś wybrzeże Bałtyku z europejskimi krajami basenu Morza Śródziemnego - wiodły przez Alpy i Morawy, Śląsk, Wielkopolskę oraz Kujawy. Pierwsza edycja wieluńskiego Święta Bursztynu odbyła się w 2007 roku i zapoczątkowała cykl festynów z udziałem przedstawicieli krajów związanych z przebiegiem szlaku bursztynowego m.in. Włoch i Litwy. Wieluńskie Święto Bursztynu to także jeden z elementów strategii budowy marki "Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego", który ma promować Ziemię Wieluńską jako doskonałe miejsce do uprawiania aktywnej turystyki "z kulturą w tle".

Dzięki środkom unijnym w powiecie wieluńskim wyremontowano kilkanaście charakterystycznych dla tego terenu zabytkowych drewnianych kościółków wybudowanych w tzw. typie wieluńskim. Na zabytkowym szlaku znajdują się też dwór modrzewiowy w Ożarowie z Muzeum Wnętrz Dworskich i odrestaurowany wiatrak typu koźlak w Kocilewie. Oznakowano też szlaki turystyczne, w tym rowerowe. Powstały także punkty informacji turystycznej w Wieluniu, Osjakowie i Ożarowie. Bursztynowa Komnata - sala wyłożona sześcioma tonami pięknie obrobionego bursztynu i włoskimi mozaikami - powstała w Niemczech na zamówienie króla Prus Fryderyka Wilhelma I. W 1716 r. podarował on ją rosyjskiemu carowi Piotrowi I Wielkiemu, założycielowi miasta Sankt Petersburg. W zamian otrzymał oryginalny upominek - 55 bardzo wysokich rosyjskich żołnierzy. Bursztynową Komnatę umieszczono wtedy w Pałacu Jekatierinskim w letniej rezydencji carów w Carskim Siole, niedaleko Petersburga. Zrabowana w 1941 roku przez Niemców, do końca wojny była przechowywana w Królewcu. Stamtąd w 1945 r. wywiozły ją wycofujące się przed Armią Czerwoną wojska niemieckie i wszelki ślad po niej zaginął.

PAJECZNO

14 sierpnia. Sierpnień z MGOK. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie przygotował kolejną porcję wakacyjnej rozrywki . Wesoła klaunada „ALONZO I BALONY” to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale dla wszystkich miłośników śmiechu i dobrej zabawy. Za kilka dni będziemy gościć w Pajęcznie Teatr Najmniejszy z Opola. W Parku Miejskim przy fontannie wystąpi wspaniały Klaun Alonzo, który przeniesie wszystkie dzieci w zaczarowany balonowy świat. Jeśli pogoda pozwoli, zabawę uświetnią gigantyczne bańki mydlane. W razie deszczu impreza przeniesiona zostanie do Kina „Świteź”. Zapraszamy w czwartek, 14 sierpnia, o godzinie 16. Wstęp wolny!

WIERUSZÓW

10 sierpnia, niedziela. Wieruszowski Dom Kultury zaprasza w niedzielę na koncert „Usta milczą dusza śpiewa”. Małgorzata Pawlik z WDK-u: - Koncert odbędzie się pod Wieruszowskim Domem Kultury, na letniej Scenie Pod Kasztanem. Wystąpi Elżbieta Małgorzata Mach- operująca pięknym sopranem, Jacek Szymański - tenor, a akompaniować na fortepianie będzie Piotr Łukaszczyk. Początek koncertu o g.19. Wstęp jest bezpłatny.

MOKRSKO

11 sierpnia. Słuchowisko nawiązujące do legendy o ucieczce Władysława Łokietka przed Krzyżakami zarejestruje biblioteka w Mokrsku wspólnie z Radiem ZW. Każdy kto chce wziąć udział w słuchowisku musi do 11 sierpnia zgłosić się na casting. O godz. 10.

ZESPÓŁ PAŁACOWY W MAŁKOWIE

9 sierpnia, Kolory Polski - "Piosenki Edith Piaf", Początek koncertu o godz.19, wstęp wolny. Wykonawcy: Agnieszka Matysiak - śpiew, Janusz Bogacki - fortepian, Mirosław Mozol - akordeon, Paweł Pańta - kontrabas, Marcin Słomiński - perkusja. W programie: piosenki z repertuaru Édith Piaf H. Giraud / J. Dréjac - "Sous le ciel de Paris", N. Glanzberg / H. Contet / A. Ozga - "Param, param" ("Padam, padam"), J. Datin / J. Bielunas - "Na mojej ulicy" ("Dans ma rue"), M. Monnot / C. Delécluse / M. Senlis / W. Młynarski - "Kochankowie jednego dnia" ("Les amants d?un jour"), N. Glanzberg / J. Constantin / J. Bielunas - "Kto mi tak zawrócił w głowie" ("C''''est l''''homme qu''''il me faut"), M. Emer / A. Ozga - "Akordeonista ("L''''accordéoniste"), C. Dumont / M. Vaucaire / J. Bielunas - "Obce miasto" ("La ville inconnue"). M. Monnot / O. Delécluse / M. Senlis / A. Ozga - "Hamburg" ("C''''est á Hambourg"), Louiguy / É. Piaf / A. Ozga - "Świat w kolorach" ("La vie en rose"), M. Emer / J. Bielunas - "Nie liczy się" ("Je m''en fous pas mal"), A. Cabral / M. Rivgauche / A. Ozga - "Tłum" ("La foule"), M. Monnol / É. Piaf / A. Ozga - "Hymn miłości"("Hymne á l?amour"), P. Maye / H. Hely / J. Bielunas - "O porządek trzeba dbać" ("Correqu'''' et reguyer"), Louiguy / H. Contel / A. Ozga - "Brawa dla clowna" ("Bravo pour le clown"), M. Monnot / R. Rouzaud / A. Ozga - "Piosenka Jeana żebraka" ("La goulante du pauvre Jean"), M. Monnot / M. Rivgauche / J. Bielunas - "Poczekalnia" ("Salle d?attente"), M. Monnot / G. Moustaki / A. Ozga - "Milord" ("Milord"), C. Dumont / M. Vaucaire / A .Ozga - "Nic a nic" ("Non, je ne regrette rien"). Dodatkowe atrakcje: godz. 17:30 - "Opowieść na dwa głosy o Małkowie" dr Wisławy Jordan, historyka sztuki oraz Agnieszki B. Kudlik, opiekuna Małkowa to wykład, który będzie nawiązywał do tradycji salonu artystycznego pań Pstrokońskich oraz historii zespołu pałacowo - parkowego.

ZDUŃSKA WOLA

9 sierpnia. Po raz trzeci prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Relaks w Zduńskiej Woli planuje Pierwsze Nocne Pływanie. Poprzednie zaplanowane na 25 lipca i 1 sierpnia nie doszły do skutku. Zawiniła aura. Start w ten piątek lub w sobotę o godz. 21.30 (jeśli piątkowa aura stanie na przeszkodzie nocnym kapielom), szczegóły na plakacie poniżej (podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2995-nocne-pywanie-na-zduskowolskich-basenach). 14 sierpnia, Parafia św. Maksymiliana Kolbe (os. Południe), 14 sierpnia przypada w parafii odpust i 73. rocznicę męczeńskiej śmierci Ojca Maksymiliana. Tegoroczny odpust zbiega się z 25. rocznicą powstania parafii. Uroczystość odpustowa połączona będzie z parafialnym dziękczynieniem za dar Kanonizacji JP II. Widzialnym znakiem tej wdzięczności będzie uroczyste wprowadzenie Relikwii JP II do świątyni, tj. kawałek sutanny JP II z dnia zamachu na papieża Polaka. Ta okolicznościowa dekoracja niech o tym przypomina. 15 sierpnia,.Bazylika Mniejsza pw. WNMP, uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywać będzie ta parafia. Msza święta będzie sprawowana w tym dniu według porządku niedzielnego. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.

ŁASK

19 sierpnia. W ramach "Aktywnych wakacji" Biblioteka Publiczna (Filia dla dzieci) proponuje dzieciom i młodzieży udział w konkursie na najciekawszą recytację wybranego utworu dla dzieci.W związku z faktem, że jeszcze trwają wakacje biblioteka nie zamierza nikogo „przemęczać”- tekst wystarczy przeczytać na głos – bez konieczności uczenia się go na PAMIĘĆ. Każdy z uczestników ma za zadanie zaprezentować przed publicznością tylko jeden utwór – może to być wiersz, fragment prozy, niedługa bajka. Dla tych, którzy mają problem z wyborem tekstu – zapraszamy do łaskiej książnicy – bibliotekarki na pewno posłużą fachową pomocą w odnalezieniu utworu, biorąc pod uwagę predyspozycje, wiek i upodobania młodego recytatora. Spotkanie 19 sierpnia o godz. 11 - na placu 11 Listopada (rynek w centrum Łasku). W razie niepogody konkurs odbędzie się w budynku Biblioteki Publicznej w Łasku (Filia dla dzieci). Wszelkie informacje oraz zapisy: Biblioteka Publiczna w Łasku (Filia dla dzieci) - ul. 9 Maja 6. Na uczestników czekają NAGRODY!

9 sierpnia. Z powodu małej ilości zgłoszeń PIERWSZE W POLSCE Parszywe Destruction Derby nie odbędą się. By osłodzić Wam tę informację, zawiadamiamy, że w terminie 9 sierpnia odbędzie się normalny wyścig wraków "ParszyweWakacje"! Są to zawody aut o wartości do tysiąca złotych. Wyścig cieszy się ogromną popularnością i jest największą tego typu imprezą w centralnej Polsce. Będzie można podziwiać widowiskowe karambole i ciekawą stylizację aut. - Posiadamy jeszcze wolne miejsca dla osób, które chciałyby wziąć udział w wyścigu. Zapraszamy zarówno fanów motoryzacji jak i całe rodziny do wspólnej zabawy - tłumaczą organizatorzy. Podczas imprezy będzie można oddać krew na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi z fundacji Krwinka. Więcej informacji na stronie www.parszywa.pl i na facebooku.

Harmonogram imprezy:
9:00 - 10:00 Badanie Techniczne
10:00 - 12:00 Prolog
12:00 I Runda
13:00 II Runda
14:00 III Runda
15:00 IV Runda
16:00 Finał
17:00 Rozdanie nagród

15 sierpnia. Odpust w parafii w Kolumnie. Szczegóły na plakacie.

DOBROŃ, pow. pabianicki

24 sierpnia Dobroń, kościół p.w.św. Wojciecha, ul. Sienkiewicza 41. Początek koncertu o godz.19, wstęp wolny. Wykonawcy: Katarzyna Dąbrowska - śpiew Bartosz Stępień - kontrabas Radosław Bolewski - perkusja Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska - skrzypce, Paulina Wielgosińska - skrzypce, Małgorzata Sowierka - altówka, Maria Katarzyna Filipiak - wiolonczela. W programie: muzyka Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza: "Jeszcze w zielone gramy","Zakochani są wśród nas", "Wyrzeźbiłem twoją twarz w powietrzu", "La valse du mal", "Miłość złe humory ma", "Nie bądź taki szybki Bill", "Ach to był szał gdy Duduś grał", "Łagodnie płynę w Twych ramionach", motywy muz. z seriali "Wojna Domowa", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawka większa niż życie", "Czterdziestolatek". Dodatkowe atrakcje: 16:00-18:30, Park Gminny, ul. Sienkiewicza 58 - "Piknik muzyczny" z udziałem zespołu wokalnego "Volare", chóru "Lutnia", Zespołu Pieśni i Tańca "Dobroń" oraz orkiestry dętej. Degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Będzie można skosztować smacznych gołąbków, pierogów, czerwonego barszczyku, grillowanej kaszanki i kiełbaski oraz pysznych ciast i drożdżowych bułeczek. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury w Dobroniu, ul. W. Witosa 1a - warsztat aktorski "Pamięta Pan tę scenę?"

Zebrała: ED

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u