menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Młodzi piłkarze poznańskiego Lecha wygrali turniej Oknoplast Cup'2015!

Młodzi piłkarze poznańskiego Lecha wygrali turniej Oknoplast Cup'2015!

DSC04382Seniorom poznańskiego Lecha ostatnio się nie wiedzie, ale młodzi piłkarze mają się bardzo dobrze. W Zduńskiej Woli wygrali prestiżowy turniej Oknoplast Cup'2015. Czyżby to zasługa portugalskiego trenera piłkarzy Lecha Amilcara Carvalho?

Ponad 200 piłkarzy z dwunastu klubów stanęło do dwudniowych zmagań na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej 41 w turnieju OKNOPLAST CUP'2015. Na dwóch boiskach zagrali zawodnicy (rocznik 2002 i młodsi) m.in. Lecha Poznań, Legii Warszawa, Arki Gdynia, Śląska Wrocław, Warty Poznań i Łódzkiego Klubu Sportowego. I Ogólnopolski Turniej Chłopców Rocznik 2002 i Młodsi o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego zorganizowali Międzyszkolny Klub Sportowy i Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. To historyczne wydarzenie sportowe. Ostatni turniej organizowany z tak ogromnym rozmachem i z udziałem najlepszych polskich klubów odbył się w Zduńskiej Woli w 2000 roku! Spotkania trwały dwa razy po 20 minut. Mimo, iż upał zelżał w tych dniach, to i tak nie było łatwo.

Pierwszą edycję turnieju wygrali piłkarze Lecha Poznań, pokonując w finale Śląsk Wrocław 5:0. Poznaniacy, prowadzeni przez portugalskiego trenera, prezentowali efektowny i skuteczny futbol zyskując sobie uznanie widzów. O trzeci stopień podium walczyli piłkarze Legii Warszawa oraz Arki Gdynia. Brązowe medale zdobyli zawodnicy stołecznego klubu wygrywając 1:0. Oprócz nagród drużynowych rozdano także statuetki indywidualne. Królem strzelców został zawodnik Warty Poznań, Kajetan Szmyt (5 bramek). Z kolei najlepszym bramkarzem wybrano Adama Katnaji z Legii Warszawa. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Jakub Kamiński z Lecha Poznań.

Reprezentująca Zduńską Wolę drużyna MKS musiała uznać wyższość przyjezdnych, zajmując ostatecznie dwunaste miejsce. Stojący na wysokim poziomie sportowym turniej, przyciągnął uwagę trenerów i obserwatorów z polskich i zagranicznych klubów. Podczas ceremonii rozdania nagród podkreślano duży wkład w sukces organizacyjny włożony ze strony byłego zawodnika klubów ekstraklasy, Łukasza Masłowskiego oraz trenera Reprezentacji Polski do lat 17, Bartosza Zalewskiego. – Dziękuje za zaangażowanie Łukaszowi oraz Bartkowi. To m.in. dzięki ich staraniom udało się ściągnąć do Zduńskiej Woli tak uznane kluby – podkreślał, Jakub Trenkner, jeden z organizatorów turnieju.

Lech Poznań 5:0 Śląsk Wrocław

Gospodarzy z MKS Zduńska Wola reprezentowali: Patryk Skotnicki, Kamil Ignaczak, Marek Wrzesiński, Jan Siwek, Wiktor Lewandowski, Adrian Stasiak, Ksawery Królak, Kacper Trenkner, Krzysztof Urbaniak, Kacper Trębacz, Paweł Kubiś, Jakub Kazek, Hubert Fornalczyk, Marcin Machlański, Hubert Stefański, Bartłomiej Braszak, Maciej Grzegorek, Dawid Sobczak .