Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tereny w Karsznicach mają szansę włączenia do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Tereny w Karsznicach mają szansę włączenia do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

obradyRadni Zduńskiej Woli zgodzili się powiększyć obszar Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie miasta. Jeśli pomysł zaakceptuje Ministerstwo Gospodarki i Rada Ministrów, to przy nowo powstającym porcie przeładunkowym na osiedlu Karsznice przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji 10 hektarów, na których będzie można rozwijać biznes na preferencyjnych warunkach.

 

Obradom radnych przysłuchiwali się m.in. senator Andrzej Owczarek, marszałek Witold Stępień i prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński. Podstrefa Zduńska Wola jest jedną z 45 podstref, należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstała w 2007 r. i liczy obecnie ponad 14 ha. Jest to wyodrębniony obszar na terenie miasta, gdzie przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność na preferencyjnych warunkach i korzystać z pomocy publicznej. Dotąd w tutejszej strefie ulokowały się firmy Gatta (dziewiarstwo) i CKM Technologie (profile okienne). W piątek 21 bm. na sesji radni miasta Zduńska Wola podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powiększenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o kolejnych 10 ha. – Zduńska Wola wychodzi w ten sposób naprzeciw przedsiębiorcom, zachęcając ich do inwestowania na tych terenach. To dobre działanie, poprzedzające budowę portu przeładunkowego w Karsznicach – mówił marszałek Witold Stępień do radnych.

Tereny, które mają wejść w skład ŁSSE, należą obecnie do Skarbu Państwa, a użytkują je PKP. Znajdują się w pobliżu drogi ekspresowej S8 i miejsca planowanej budowy kolejowego portu przeładunkowego. Ta inwestycja znajduje się na liście podstawowej Kontraktu Terytorialnego i zakłada realizację na obszarze 22 ha tzw. platformy multimodalnej z centrum logistycznym. W skład projektu wchodzi m.in. budowa: torów kolejowych na odcinku 1,5 km, dróg wewnętrznych, krytej powierzchni składowania, magazynu o pow. 3,7 tys. m. kw., wiaty o pow. 65 tys. m. kw., placów składowych o pow. 15,5 tys. m. kw. i wyposażenie terminala.

Cała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1.302 ha i obejmuje swoim zasięgiem województwo łódzkie, wschodnią. część woj. wielkopolskiego i zachodnią część woj. mazowieckiego. Przez 17 lat w Strefie wydano 273 zezwolenia na prowadzenie działalności oraz zrealizowano inwestycje o łącznej wartości ponad 11,8 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli 31 tysięcy miejsc pracy.

Opr. Mika S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u