Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 31 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 31 SIERPNIA

dnioczewaNadchodzące dni będą szczególne. 1 września rozpoczyna się kolejny rok szkolny, ale tego dnia w całym regionie upamiętniona będzie 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Szczególną oprawę będzie miała w Wieluniu. Obchody wieluńskie swoim patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda. Z kolei w gminie Zapolice 4 września rekonstruktorzy przypomną walki obronne z 1939 roku. Nadchodzący weekend to czas dożynek, które odbędę się np. w Szadku. Swoje święto będzie miał Złoczew. O tym, co będzie się działo w regionie poniżej oraz na plakatach. Informujemy, że choć wakacje się kończą, do niedzieli czynne będą baseny w MOSiR ,,Relaks'' w Zduńskiej Woli. Warto skorzystać z kąpieli, bo pogoda na pierwszy wrześniowy weekend ma być prawdziwie letnia. Warto wybrać się też do Łodzi, bo tam w sobotę i niedzielę odbywać się będzie Mixer Regionalny.

ŁASK

1 września, godz. 11.30, cmentarz parafialny, obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

4 września, Survival Wrak Race, szczegóły na plakacie.

4 września, godz. 17.30, dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach, Łaski Dom kultury zaprasza na koncert Zespołu Folklorystycznego BOJZAS z Rumunii. Występ zespołu odbędzie się w Łasku na placu 11 Listopada. W razie deszczowej pogody BOJZAS wystąpi w sali widowiskowej Domu Kultury na ul. Narutowicza 11.

ŁÓDŹ

3 - 4 września na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbędzie się „Mixer Regionalny Łódzkie 2016”, czyli największa impreza promująca województwo łódzkie. Na wszystkich mieszkańców regionu oraz gości czeka mnóstwo atrakcji, wydarzeń towarzyszących oraz koncertów. W sobotę Mixer zostanie zainaugurowany koncertami znanych i mniej znanych polskich wykonawców. Na Scenie Głównej na ulicy Piotrkowskiej przy ulicy Roosevelta pojawią się bracia Waglewscy jako Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, pochodzący z Łodzi Zeus oraz rockowy zespół Zgiełk. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Pasażu Schillera zagra Scena Regionalna z zespołami muzycznymi z naszego województwa. Klasycznym akcentem niedzielnych koncertów będzie występ Orkiestry Młodzieżowej Regionu Łódzkiego „SINFONIETTA” pod batutą Wojciecha Plawnera.

Drugi dzień Mixera zapewni wiele atrakcji na stoiskach wystawienniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na najbardziej znanej ulicy w Łodzi zagoszczą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z całego województwa łódzkiego. Każdy będzie mógł zapoznać się z działalnością gmin oraz innych podmiotów działających w regionie.

Podczas imprezy swoją twórczość zaprezentuje ponad 100 wystawców, w tym koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania, stowarzyszenia działające przy samorządach, regiony partnerskie, zespoły ludowe i inne grupy artystyczne. Na odwiedzających stoiska czekają prezentacje prac lokalnych artystów np. rzeźby, wycinanki, ceramika czy hafty.

UNIEJÓW

1 września. Uroczyste obchody wybuchu II wojny światowej pod Pomnikiem Bohaterów Września 1939 r. na uniejowskim Rynku. Stałymi punktami uroczystości jest odczytanie Apelu Poległych oraz złożenie wiązanek kwiatów przez przybyłe delegacje. W uniejowskiej Kolegiacie odprawiona jest msza w intencji Ojczyzny. Godz. 10.

SPYCIMIERZ, GM. UNIEJÓW

4 września, plac przy szkole. Dożynki Gminno-Parafialne, od godz. 12.

ZŁOCZEW

2-4 WRZEŚNIA, DNI ZŁOCZEWA'2016, szczegóły na plakacie. Gwiazdami będą Szymon Wydra i Halina Młynkowa.

WIELUŃ

31 sierpnia-1 września, obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, szczegóły na plakacie. 3 września o godz. 15. na skwerze przez Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wieluniu odbędzie się Narodowe Czytanie "Quo vadis".

BELEŃ - ZAGÓRZYCE K. STROŃSKA, GM. ZAPOLICE

3 września, rekonstrukcja walk obronnych, jakie polscy żołnierze stoczyli z Niemcami w rejonie Strońska i Belenia 4 i 5 września 1939 roku. Byli to żołnierze Armii Łódź, między innymi 30. pułku Strzelców Kaniowskich i 4. pułku Piechoty Legionów z 17. Niemiecką Dywizją Piechoty. Walki miały dramatyczny przebieg. Polskie oddziały znajdowały się pod silnym ostrzałem artyleryjskim, a gwałtowny atak niemiecki złamał obronę Belenia. Wojsko polskie odzyskało go po szturmie na bagnety. Ostatecznie Niemcy zajęli prawy brzeg Warty i 5 września rozpoczął się odwrót polskich żołnierzy. Tamte wydarzenia będzie starało się odtworzyć na polach w Beleniu około dwustu rekonstruktorów, którzy wcielą się w rolę żołnierzy polskich i niemieckich. Będzie także odtworzony exodus ludności cywilnej. W inscenizacji użyte zostaną między innymi transporter opancerzony, czołg rozpoznawczy oraz samolot. Oglądać to będzie można na stokach w miejscowości Beleń Zagórzyce od godz. 17. Od godz. 14 w tym miejscu urządzona zostanie wystawa sprzętu wojskowego.

ZDUŃSKA WOLA

2 września, Trzeci Doroczny Koncert Charytatywny Fundacji im. "Orłowskich - Osińskich" w Zduńskiej Woli. W siedzibie kościoła babtystów przy ul. Dąbrowskiego. Godz. 19. W koncercie wystąpią uzdolnieni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli:
Szymon Drabiński - fortepian
Jakub Drabiński - fortepian
Julita Gawrońska - wiolonczela
Dominika Gocek - skrzypce
Marta Pasternak - skrzypce
Marta Stężała - śpiew
Julian Weilandt - flet

Koncert odbywa się na rzecz uczniów szkoły muzycznej. Zbierane będą datki na ich wsparcie. Najzdolniejsi młodzi muzycy zostaną stypendystami Fundacji.

4 września, 2. Zduńskowolska Dycha Zduńska Wola. Biegacze będą walczyli o życiówki na zduńskowolskich ulicach. Na szybkiej, 10-kilometrowej trasie pojawi się także olimpijczyk, Artur Kozłowski. Start i meta zlokalizowana będzie na ul. Kobusiewicza, a trasa obejmuje ul. Dolną, Złotą, Paprocką, Widawską oraz Zduńską. Początek godz. 9.

SZADEK

4 września, Dożynki Gminno-Parafialne: godz. 12.00 – uroczysta Msza Św. dziękczynna w kościele WNMP i św. Jakuba Apostoła w Szadku, godz. 13.30 – przemarsz korowodu dożynkowego na teren Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku, godz. 14.00 – część obrzędowa, godz. 15.00 – występy artystyczne, godz. 17.00 – zabawa dożynkowa, godz. 22.00 – zakończenie imprezy.

SIERADZ

1 września, Sieradz Męka. Obchody 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W programie uroczystości m.in. msza święta w kościele p.w. Św. Wojciecha (godz.17), a następnie przy mogile żołnierskiej na cmentarzu parafialnym okolicznościowe przemówienie prezydenta Sieradza, apel pamięci, salwa honorowa i krótki koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP w Sieradzu.

1 września. Rozpoczęcie roku szkolnego Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Teatr Miejski w Sieradzu, godz.17-18.

2 września, Kino na leżakach, godz. 20, Rynek.

2 września, Otwarcie wystawy grafiki i rysunku Andrzeja Brzegowego Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Wystawa pod tytułem: Konstrukcje Wewnętrzne. Nastąpi też w BWA otwarcie wystawy rzeźby Adama Gugały pod tytułem: Możliwe z niemożliwego. Początek o godzinie 18.

4 września, V Sieradzki Pchli Targ, szczegóły na plakacie.

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u