Strona główna Artykuły Aktualności Wysoka wygrana MKS Zduńska Wola

Wysoka wygrana MKS Zduńska Wola

DSC04274W 13. kolejce sieradzkiej klasy okręgowej MKS Zduńska Wola pokonał na własnym boisku Słowiana Dworszowice 5:0! Słowian to, co prawda, jedna z najsłabszych drużyn okręgówki, ale wynik poszedł w świat.

Zduńskowolanie wygrali po bramkach Dawida Kępniaka x2, Jakuba Ratajczyka, Tomasza Adamczuka i Piotra Tomczyka. Po przegranej MKS 1:3 w poprzedniej kolejce z LZS Skrzynex Łaszew - autsajderem ligi nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Marcina Olejniczaka zastąpił Tomasz Ziółkowski. Pod okiem nowego trenera zespół pokonał wysoko kolejnego beniaminka ligi - Słowiana Dworszowice prowadząc do przerwy 3:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił; MKS strzelił jeszcze dwie bramki i nie wykorzystał rzutu karnego. Dawid Kępniak, strzelec dwóch bramek poprawił swój dorobek mając na koncie już 18 trafień jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzeleckiej, za Kamilem Szymankiem (21) z Orkana Buczek.

MKS Zduńska Wola zajmuje 6 miejsce w tabeli klasy okręgowej z 23 punktami, bramki 21:7. Prowadzą Czarni Rząśnia z doroblkiem 32 punktów.

MKS Zduńska Wola - Słowian Dworszowice 5:0 (3:0)
Bramki: Dawid Kępniak 38',76', Tomasz Adamczuk 27', Jakub Ratajczyk 8', Piotr Tomczyk 70'.

Tekst i fot.: Lech Kulma