Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Powiat zduńskowolski ma nowych Przyjaciół! Jubileuszowa gala!

Powiat zduńskowolski ma nowych Przyjaciół! Jubileuszowa gala!

16105871_1327535610631007_6274990765997429272_nPoszerzyło się grono "Przyjaciół Powiatu Zduńskowolskiego". Okolicznościowe statuetki - wyraz podziękowania za działania na rzecz rozwoju i promocji powiatu zduńskowolskiego, w tym roku trafiły do firm: TARO Roman Grudziński, Norautron, PPHU Grzegorz Mielczarek, fabryki mebli TAPEX, Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli oraz do Zbigniewa Godlewskiego, artysty muzyka. Specjalną statuetkę z okazji jubileuszu 20-lecia działalności, otrzymała Rozgłośnia Regionalna Nasze Radio.

Statuetki „Przyjaciela Powiatu Zduńskowolskiego” wręczane są od 10 lat. Grono wyróżnionych przez ten czas laureatów to ponad 60 osób, firm i instytucji. Spotkanie, podczas którego Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski i Janusz Kochelski, przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego uhonorowali wyróżnionych, było też okazją do noworocznego spotkania władz powiatu z przedsiębiorcami, samorządowcami, ludźmi kultury i sztuki. W części artystycznej wydarzenia wystąpili sopranistka Edyta Nowicka i Mateusz Lasatowicz.

Statuetki „Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymali:

1. Zbigniew Godlewski – zduńskowolanin, artysta muzyk. Pierwsze kroki w kierunku działalności muzycznej poczynił w 1973 roku gdy jako młody licealista został uczestnikiem zajęć muzycznych i teatralnych w Miejskim Domu Kultury. W dotychczasowym przebiegu pracy artystycznej osiągnął wiele sukcesów zarówno indywidualnie, jaki i z zespołami które współtworzył m.in.: zespół muzyczny ,,MEDIUM’’, ,,WORKOHOLIC’’, ,,ZOO Cafe’’, ,,Na luzie’’. Czynnie uczestniczy w przedsięwzięciach przygotowujących młodych wokalistów do występów scenicznych, co powoduje deszcz nagród dla wychowanków na przestrzeni lat, w dziedzinie piosenki dziecięcej i młodzieżowej, jak również w dziedzinie instrumentalnej. Jego wychowankowie – zduńskowolanie zostają uznani za najlepszych instrumentalistów w kraju. Od 2000 roku do dnia dzisiejszego prowadzi zajęcia wokalne i zajęcia z grupami gitarowymi, ucząc podstaw wokalistyki estradowej, grania na instrumentach oraz nauki improwizacji w gatunkach muzyki jazz, rock i blues.

2. Firma Norautron Spółka Akcyjna w Zduńskiej Woli
Początek działalności Firmy rozpoczyna się już w 1864 roku jako prywatny zakład produkcyjny Henryka Bąkowskiego specjalizujący się w obróbce części i urządzeń dla rolnictwa. W latach późniejszych dokonano nacjonalizacji zakładu Henryka Bąkowskiego i utworzono Przedsiębiorstwo Państwowe o nazwie Fabryka Krosien Bawełnianych –FAKROBA. Rozpoczęto produkcje maszyn i urządzeń dla przemysłu włókienniczego. Następnie nazwa firmy zostaje zmieniona na Fabryka Maszyn Włókienniczych „ POLMATEX WOLMA”. Firma zostaje przyjęta do Zjednoczenia krajowych producentów maszyn włókienniczych. Firma w 1984 otworzyła przy ulicy Henrykowskiej nowy Zakład Oprzyrządowania Technologicznego przeznaczony do produkcji narzędzi, wykrojników, tłoczników i form ciśnieniowych. Rok 1997 jest okresem przełomowym dla firmy, kiedy to fabryka zostaje sprywatyzowana, a jej głównymi udziałowcami zostają trzy firmy norweskie, zrzeszone w spółce POLINOR Spółka akcyjna wyroby wyprodukowane w POLMATEX WOLMA trafiają do kontrahentów zarówno Norwegii, jak również w Europie. W 2004 roku firma zmienia profil produkcji i rusza na skuteczny podbój rynku norweskiego. Wykonywane przez nich zespoły, przeznaczone są dla wyposażenia statków oraz platform wiertniczych wykonują, również wielkogabarytowe, których odbiorcami są zakłady papiernicze zlokalizowane na całym świecie. W grudniu 2014 – następuje zmiana właściciela i 100 % udziałów POLINORU jest już w posiadaniu konsorcjum - Norautron Group. Po przeszkoleniu w Norwegii w firmie znalazło zatrudnienie wielu absolwentów Technikum Elektronicznego. Zamiarem obecnych właścicieli jest dalsza rozbudowa powierzchni produkcyjnej oraz rozszerzenie zakresu produkcji.

3. Mieczysław Olejniczak – właściciel Fabryki Mebli Tapex Fabryka Mebli TAPEX to prywatna firma rodzinna zarządzana przez Mieczysława i Grażynę Olejniczaków. Założona została 19 listopada 1986 roku. Zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych już od 30 lat. Ciężka praca i wytrwałość zaowocowały rozwinięciem wynajmowanego zakładu usługowego mieszczącego się na 20 metrach kwadratowych do firmy produkcyjnej o powierzchni 3tyś m2. TAPEX posiada własną stolarnię, krojownię pianki, szwalnię oraz tapicernię wyposażone w nowoczesny park maszynowy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tapicerstwie oraz udziale w targach meblowych pozyskano licznych kontrahentów Polskich i zagranicznych. Meble firmy Tapex sprzedawane są do wielu krajów takich jak Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Szwajcaria i Francja, a nawet do Wybrzeża Kości Słoniowej. Doskonałą znajomość rzemiosła przez Pana Mieczysława Olejniczaka potwierdza uzyskany dyplom mistrzowski w zawodzie tapicer oraz członkostwo w komisji egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Łodzi. Dodatkowo wysoką jakość produkowanych mebli potwierdza długoletnie zaufanie i współpraca klientów.

4. Roman Grudziński – właściciel Firmy Taro Spółka Jawna
Firma TARO to liczący się na rynku producent bielizny nocnej, który na polskim rynku istnieje od 1990 roku. Firma jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Uhonorowana została m.in.: certyfikatem "Najlepsze w Polsce", Fair Play, Wiarygodności Biznesowej, wyróżnieniem Organizatora Pracy Bezpiecznej czy Laurem Przedsiębiorczości za wkład w rozwój gospodarczy miasta Zduńska Wola. Firma w swym katalogu ofert proponuje odbiorcom: piżamy damskie, męskie i dziecięce oraz koszule nocne. Wychodząc naprzeciw przygotowują również ofertę dla pań "puszystych" oraz kobiet w ciąży. Obecnie ubierają do snu nie tylko Polaków, ale również chętnych z wielu zakątków całego świata. Korzystają tylko z dzianin najwyższej jakości, wyprodukowanych w Polsce, stawiając na komfort i wygodę użytkownika. Nowoczesny park maszynowy oraz fachowa załoga to atuty, które pozwalają na ciągły rozwój firmy. Wygodne fasony oraz wysoka jakość materiałów z pewnością wpływają na jakość snu klientek. Nowoczesna stylistyka krojów i motywów dekoracyjnych sprawiają, że po te propozycje sięgać mogą zarówno matki, jak i ich córki czy też ojcowie i ich synowie.

5. Grzegorz Mielczarek – właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Grzegorz Mielczarek

Firma powstała w roku 1977 roku jako prywatna działalność. Początkowo głównym przedmiotem działalności był montaż karniszy oraz uszczelnianie okien taśmą aluminiową. W pierwszych latach działalności firma zatrudniała od 2 do 4 osób. Od 2 stycznia 1991 roku firma działa w obecnej formie działalności jako osoba fizyczna pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe inż. Grzegorz Mielczarek. Świadczy usługi w dziedzinie wykonawstwa i montażu okien, drzwi i fasad z PVC i aluminium, żaluzji, rolet, bram garażowych. W 1997 roku firma uzyskała statut Zakładu Pracy Chronionej. Wraz z rozwojem działalności nastąpił wzrost zatrudnienia Obecnie firma zatrudnia 64 osoby i prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju a także wysyła swoje wyroby na rynki zagraniczne, głównie do Niemiec i Francji. Na sukces pracują zespołowo, przywiązując szczególną wagę do innowacyjności i jakości oferowanych wyrobów. Posiadają zaufane grono poddostawców, z którymi współpracują od wielu lat, i którzy podzielają ich bezkompromisowe przywiązanie do jakości. Misja, która nimi kieruje, skupia się na dwóch naczelnych wartościach: satysfakcji klienta z zakupu oraz zadowolenia na długie lata z użytkowania doskonałego produktu. Produkty firmy MIELCZAREK to zaawansowane technologicznie materiały, dopracowany proces produkcyjny i bezcenne doświadczenie naszych pracowników. Wizytówkę marki MIELCZAREK stanowią przedstawiciele handlowi i doradcy techniczni, którzy służą radą i pomocą przy szerokim wachlarzu projektów architektonicznych, od standardowych po najbardziej wymagające. Chętnie przyjmujemy wszelkie uwagi dotyczące sposobu świadczenia usług, aby optymalnie dopasować ich charakter do wymagań Klientów.

6. Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli

Liceum jest publiczną (bezpłatną) szkołą dla absolwentów gimnazjum. Nauka w Liceum Plastycznym trwa 4 lata. Absolwenci zdobywają zawód: plastyk (egzamin dyplomowy) oraz przystępują do egzaminu maturalnego. Szkoła kształci w zakresie przedmiotów ogólnokształcących oraz artystycznych. W zakresie kształcenia ogólnego realizowany jest program liceum profilowanego. Kształcenie kierunkowe obejmuje takie przedmioty jak: rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy fotografii i filmu, historia sztuki, podstawy projektowania oraz zajęcia ze specjalności artystycznej. Wszyscy uczniowie doskonalą swoje umiejętności manualne rysując, malując i rzeźbiąc. Każdy uczeń poznaje również nowoczesny warsztat plastyka. Fotografia cyfrowa, wideo i praca na graficznych programach komputerowych przygotowują ucznia do pracy zawodowej. Liceum pozwala zdobyć praktyczne umiejętności, niezbędne w zawodzie plastyka ale także kształci przyszłych artystów. Dyplom plastyka pozwala podjąć ciekawą pracę zawodową bądź rozwinąć własną działalność. Absolwenci zdają maturę na dobrym poziomie i z powodzeniem dostają się na wymarzone studia na Akademiach Sztuk Pięknych w całej Polsce i za granicą, w wyższych szkołach filmowych i teatralnych czy na uniwersytetach i politechnikach. Każdego roku podczas plenerów i przeglądów artystycznych nasi uczniowie malują, rysują, fotografują, rzeźbią oraz filmują w najpiękniejszych zakątkach Polski i Europy. Szkoła podlega bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

7. Rozgłośnia Regionalna NASZE RADIO

Rok 1996 to najważniejsza data w historii Naszego Radia! To właśnie wtedy w eter popłynęły pierwsze dźwięki, ale o nowej stacji radiowej było głośno już w 1995 roku. Założycielami Naszego Radia byli trzej młodzi ludzie z wizją, pasją, ale przede wszystkim trzej przyjaciele, którzy niezmiennie od 20 lat tworzą Zarząd spółki Nasze Radio: Sławomir Balcerzak, Robert Gunerski i Marek Muszyński. Nasze Radio rozwija skrzydła, Radio to pasja, ale również sposób na życie. Wspólnie tworzą programy radiowe, angażują się w życie kulturalne regionu. W 1998 roku otworzyli również redakcję w Zduńskiej Woli, przez wiele lat powstawał tu tygodnik 7 Dni. Teraz przy Kilińskiego 1 B codziennie dziennikarze przygotowują informacje z powiatu zduńskowolskiego, które można usłyszeć w radiu i przeczytać na portalu nasze.fm. Przez 20 lat zmieniają się dla swoich Słuchaczy. Są z nimi i dla nich, i nie mają zamiaru zwalniać tempa! 92,1 FM – na tej fali już za chwilę zaproponują Słuchaczom projekt pod marką Naszego Radia, tym razem z inną muzyką, a planowana lokalizacja stacji nadawczej jest w Zduńskiej Woli, gdyż to miasto na to zasługuje.

ReKs

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u