Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Olimpijczyk geograf z Wielunia

Olimpijczyk geograf z Wielunia

13022017olimpiada02Mateusz Suszkowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu olimpijczykiem! Ten zdolny uczeń zajął drugie miejsce okręgowych zawodach 43. Olimpiady Geograficznej w Wieluniu i tym samym zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w Suwałkach.

W wieluńskich zawodach, które trwały dwa dni, uczestniczyło 54 uczniów z całego województwa łódzkiego. Tym cenniejszy jest awans Mateusza Suszkowskiego,który jest wychowankiem Pawła Packiego, nauczyciela I LO w Wieluniu, koordynatora zawodów okręgowych 43. Olimpiady Geograficznej. Mateusz po maturze wybiera się do Wyższej Szkoły Oficerskiej do Wrocławia

Oto jak w Radiu Ziemi Wieluńskiej podsumowała zawody Maria Adamczewska, przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej dla regionu łódzkiego: - To jest bardzo ważne wydarzenie w życiu młodzieży, szczególnie młodzieży licealnej. Chociaż w naszym okręgu znajdują się również uczniowie z gimnazjum, więc dla nich jest to już w ogóle wydarzenie: konkurs gimnazjalny i Olimpiada Geograficzna. Olimpiada znajduje się na liście ministerialnej. Finaliści, jej laureaci mają wstęp wolny na wyższe uczelnie, więc to naprawdę jest bardzo ważne wydarzenie. Wydaje nam się, że lepiej jeżeli uczeń bierze udział w Olimpiadzie, bo gwarantuje mu to 100 proc. punktów na maturze. Przy rzeczywistej maturze rzadko to się zdarza. Jak najbardziej zachęcamy młodzież do tego, żeby brała udział w Olimpiadzie, aczkolwiek wydaje mi się, że jest to zdecydowanie większe wyzwanie niż matura. Ten egzamin jest naprawdę bardzo ważnym wydarzeniem i z geografii dużo osób zdaje maturę. Natomiast na Olimpiadę trzeba posiadać wiedzę zdecydowanie szerszą niż to, co jest wymagane na egzaminie maturalnym. Oceniając poziom zawodów Marek Walisch, adiunkt w Zakładzie Dynamiki Środowiska i Bioklimatologii Katedry Geografii Fizycznej, jeden z jurorów powiedział w RZW:
- Poziom jak zwykle był zróżnicowany. W tym sensie, że - naszym zdaniem - przyjechała pewna grupa uczniów świetnie przygotowana i reprezentująca bardzo szeroką wiedzę geograficzną(…). W zawodach pisemnych można było maksymalnie zdobyć 120 punktów i okazuje się, że najlepsza osoba spośród piszących uzyskała aż 98,5 punktu. To była osoba, której wszystkie trzy etapy poszły najlepiej. Żeby przejść do zawodów ustnych, trzeba było zdobyć przynajmniej 73 punkty. Przypomnę, że status finalisty olimpiady daje im 100 proc. na maturze z geografii i przed nimi są naprawdę najlepsze uczelnie.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u