Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Restauracja polichromii w Węglewicach

Restauracja polichromii w Węglewicach

192210W kościele Św. Trójcy w Węglewicach (pow. wieruszowski) trwa od kilku miesięcy restauracja zabytkowej polichromii. Prace wymagają dużej staranności i pochłaniają sporo czasu konserwatorów. Wnętrze ma niebawem odzyskać swój dawny blask.

 

Renowacja ma miejsce w nawie głównej. Zadanie jest wspierane środkami ministerialnymi oraz wkładem finansowym parafii. Zewnętrzna dotacja opiewa na kwotę 600 tys. zł. Wcześniej udało się odnowić polichromię w prezbiterium.
- Malowidła zostały wykonane przed wojną - zdradza ks. Ryszard Regulski, proboszcz parafii. - Ślady historii wskazują, że ich autorami byli ludzie związani z Ostrowem Wlkp. Część w prezbiterium udało się zrealizować w 2016 r. a kolejny etap, którego jesteśmy świadkami, rozpoczął się 6 marca. Obserwując postęp prac widzę, że konieczna jest ogromna fachowość oraz duża doza cierpliwości.

ReKs

Fot. tugazeta.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u