Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tragiczny wypadek drogowy na S-8 w Kłoniczkach, w powiecie wieruszowskim

Tragiczny wypadek drogowy na S-8 w Kłoniczkach, w powiecie wieruszowskim

265-35299Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 10 czerwca około godziny 11.30 na 137 km drogi ekspresowej S-8 w miejscowości Kłoniczki, w gminie Lututów /kierunek Wrocław/. Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Renault Laguna 71-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego z nieustalonych przyczyn zderzył się z pojazdem marki Audi A5 kierowanym przez 25-letniego obywatela Białorusi.

 

Po zderzeniu kierujący renault laguna zjechał na prawe pobocze jezdni i uderzył w metalowe bariery ochronne. Wskutek tego poniósł śmierć na miejscu. 65-letnia pasażerka renault laguna, mieszkanka powiatu wałbrzyskiego oraz podróżujący audi pasażerowie, mężczyzna i kobieta również obywatele Białorusi nie doznali żadnych obrażeń ciała. Uszkodzone zostały auta uczestniczących w wypadku oraz bariery ochronne. Kierujący audi w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ciało 71–letniego mężczyzny oraz pojazd renault laguna na polecenie prokuratora zabezpieczono do badań. W wyniku wypadku droga S-8 ponad godzinę w kierunku Wrocławia była nieprzejezdna. Po tym czasie w miejscu wypadku ruch pojazdów odbywał się lewym pasem jezdni. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

ReKs

Fot. KPP Wieruszów

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u