Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tragiczny wypadek drogowy na S-8 w Kłoniczkach, w powiecie wieruszowskim

Tragiczny wypadek drogowy na S-8 w Kłoniczkach, w powiecie wieruszowskim

265-35299Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 10 czerwca około godziny 11.30 na 137 km drogi ekspresowej S-8 w miejscowości Kłoniczki, w gminie Lututów /kierunek Wrocław/. Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Renault Laguna 71-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego z nieustalonych przyczyn zderzył się z pojazdem marki Audi A5 kierowanym przez 25-letniego obywatela Białorusi.

 

Po zderzeniu kierujący renault laguna zjechał na prawe pobocze jezdni i uderzył w metalowe bariery ochronne. Wskutek tego poniósł śmierć na miejscu. 65-letnia pasażerka renault laguna, mieszkanka powiatu wałbrzyskiego oraz podróżujący audi pasażerowie, mężczyzna i kobieta również obywatele Białorusi nie doznali żadnych obrażeń ciała. Uszkodzone zostały auta uczestniczących w wypadku oraz bariery ochronne. Kierujący audi w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ciało 71–letniego mężczyzny oraz pojazd renault laguna na polecenie prokuratora zabezpieczono do badań. W wyniku wypadku droga S-8 ponad godzinę w kierunku Wrocławia była nieprzejezdna. Po tym czasie w miejscu wypadku ruch pojazdów odbywał się lewym pasem jezdni. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

ReKs

Fot. KPP Wieruszów

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u