Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 14 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 14 CZERWCA

18342744_1378085175591147_3737512114686315347_nPrzed nami kolejny długi weekend w tym roku! W Zduńskiej Woli w piątek 16 czerwca startują Dni Zduńskiej Woli' 2017. Imprezę zaplanowano na dwa dni. Będą gwiazdy estrady: Chylińska, Steczkowska, Armia, Dawid Kwiatkowski. Będą też zmagania strongmanów. Będzie też koncert charytatywny, na którym wystąpi Czadoman. Zaś w niedzielę 18 czerwca będzie można poczuć się jak przed dwoma wiekami. A to za sprawą IV Miasteczka Złotnickiego. W Błaszkach królować będzie disco polo. W piątek startują też Dni Warty! Rozpoczynają się także Dni Wielunia. Ale wcześniej w czwartek 15 czerwca uroczystość Bożego Ciała. W całym regionie odbywać się będą procesje do czterech ołtarzy. Tego dnia w Spycimierzu wierni usypią dla procesji dywan z kwiatów. Co jeszcze odbywać się będzie w nadchodzące dni? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

SKOMLIN

18 czerwca, godz. 14, XVIII POWIATOWE IGRZYSKA ZIEMI WIELUŃSKIEJ.

WIERUSZÓW

17 czerwca, PIERWSZA OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA DZIECIĘCYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH, szczegóły na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6788-pierwsza-w-polsce-ogolnopolska-olimpiada-dziecicych-druyn-poarniczych

ŁASK

18 czerwca, Kolegiata w Łasku, godz. 18. Kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość. Gościem będzie ks. Grzegorz Michalczyk – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych, a także wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz konsultant i współautor programów radiowych i telewizyjnych. Spotkanie rozpocznie Msza św. dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18, w czasie której ks. Grzegorz powie homilię. Po Eucharystii o godz. 19 rozpocznie się spotkanie zatytułowane: "Chrześcijaństwo czy podróbka".

19 czerwca. Centrum Idei ku Humanizmowi przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku zaprasza w poniedziałek 19 czerwca na godz. 19 do Łaskiego Domu Kultury (Łask, ul. Narutowicza 11) na film zatytułowany "Bóg w Krakowie". WSTĘP WOLNY. Bóg w Krakowie rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta, w którym śledzimy losy jego mieszkańców: Młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyny szukającej miłości; stojącej na rozdrożu prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych; drobnego złodzieja pragnącego ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwa niemogącego doczekać się dziecka; wreszcie kobiety po przejściach i mężczyzny, który nie potrafi wyzwolić się ze szponów hazardu. Historie ukazane na ekranie mówią o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

SPYCIMIERZ, GM. UNIEJÓW

15 czerwca, Boże Ciało – kwietne dywany. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną Bożym Ciałem, Parafianie w Spycimierzu, tradycyjnie już od wczesnych godzin porannych, układają na drodze wiodącej wokół miejscowości kwietne dywany. Prace nad dywanami rozpoczynają się od usypania czarną ziemią i piaskiem bazy pod pachnące kompozycje. Około południa przychodzą z płatkami kwiatowymi oraz liśćmi, by za ich pomocą uzupełnić kształty religijnych motywów, zaplanowanych i naszkicowanych już dużo wcześniej wzorów dywanów. W porze obiadowej, ok. godz. 13-tej, prawie półtora kilometra trasy Bożego Ciała pokryte już będą dywanem, po którym o godz. 17. przechodzi procesja eucharystyczna z pocztami sztandarowymi, asystą honorową, mieszkańcami i przybyłymi na uroczystość gośćmi. Zapraszamy na stronę Parafii w Spycimierzu, na której przeczytacie Państwo o tradycji Bożego Ciała w Spycimierzu: www.parafiaspycimierz.org.pl

BŁASZKI

17 czerwca. Od godz. 18. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz Centrum Kultury w Błaszkach serdecznie zapraszają na III edycję „BŁASZKI W RYTMIE DISCO”. Wydarzenie odbędzie się na stadionie miejskim w Błaszkach (ul. Sportowa 1). Na scenie wystąpią: LEYLA, FREAKY BOYS, GESEK, ANDRE i DJ DADMIN. Wśród dodatkowych atrakcji będą między innymi: turniej orlikowy, sceniczne efekty specjalne, atrakcje dla dzieci i młodzieży, wesołe miasteczko i stanowiska gastronomiczne.

UNIEJÓW

19 czerwca. Godz. 16. Przed wakacjami, pod koniec czerwca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbywa się uroczyste zakończenie zajęć artystycznych, prowadzonych przez instruktorów z Ośrodka Kultury w Uniejowie. Jak przystało na tego typu imprezę zakończenie będzie miało artystyczną oprawę, a młodzi artyści otrzymają dyplomy i upominki.

WIELUŃ

16 czerwca, godz. 16, WIELUŃSKIE ROCKOWISKO, sala widowiskowa WDK.

16-18 czerwca. Dni Wielunia'2017. Szczegóły na plakacie. Gwiazdami będą m.in. Elektryczne Gitary, Margaret, Natalia Kukulska oraz Strachy na Lachy.

SIERADZ

16 czerwca. Spotkanie z Ewą Olejarz w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Ewa Olejarz, ur. 1974 w Zabrzu. Autorka Milczenia placu zabaw (Biblioteka Toposu, Sopot 2015), Pfu (Fundacja Duży Format, Warszawa 2015), Wszystko jest inaczej (Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2016). Tomu wierszy „Milczenie placu zabaw” zdobył drugą nagrodę XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2015 – Złoty Środek Poezji, Kutno 2016. Debiutancki monodram Wundeba powstał i był czytany w ramach SLP w Katowicach: pod opieką Artura Pałygi (dramaturga Teatru Śląskiego w Katowicach), Katowice 2017. Początek spotkania o godzinie 18.

16, 17, 18, 19, 20, 21 czerwca. KinoTeatr. Seanse Filmowe w Kinie Teatr - Sieradzkie Centrum Kultury: - o godz. 16:30 Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski - 2D DUBBING - Animowany/Familijny, 90 minut, - o godz. 18:30 Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski – 3D DUBBING - Animowany/Familijny - 90 minut, - o godz. 20:30 Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara – 2D NAPISY - Fantasy/Familijny/Przygodowy - 129 minut. Szczegóły projekcji na: http://www.scksieradz.pl/node/1505

STRUMIANY, GM.BURZENIN

15 czerwca. XV Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą, Stadion w Strumianach. W tym roku turniej obchodzi kolejny jubileusz. Nocne rozgrywki na piasku odbywają się w Burzeninie nieprzerwanie od 15 lat i były pierwszym nocnym turniejem w Polsce. Z uwagi na duże zainteresowanie zawodami, eliminacje rozpoczną się już o 10.30 w czwartek. Finały w turnieju kobiet i mężczyzn powinny się rozpocząć tradycyjnie nad ranem.

WARTA

17 czerwca. W ramach Dni Warty. Koncert muzyki klasycznej, plac przed Klasztorem oo. Bernardynów w Warcie. Wystąpi Adam Szerszeń – baryton i Sylwia Lange – sopran, przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. W repertuarze pojawią się największe przeboje muzyki operowej, symfonicznej i operetkowej. Początek godzina 19.30. Szczegóły na: --> http://www.gimwarta.pl/.

ZDUŃSKA WOLA

15 czerwca. Msza Święta w parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 10.30 i procesja ulicami Miasta do parafii św. Antoniego. Prosimy o przystrojenie okien od strony ul. Łaskiej na czas procesji. Asysta i dziewczynki do sypania kwiatków przychodzą do Parafii Wniebowzięcia NMP. W Parafii Msze Święte o godz. 7.00; 8.45; 10.00 oraz o 17.00. Od piątku przez cały tydzień po Mszy Świętej wieczornej Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kaplicy. Zapraszam Bielanki, asystę i dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne w strojach. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę po Mszy Świętej wieczornej.

16-17 czerwca, Dni Zduńskiej Woli'2017. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6821-na-dniach-zduskiej-woli-2017-zapiewaj-min-agnieszka-chyliska-kortez-dawid-kwiatkowski-justyna-steczkowska-czadoman

16 czerwca. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na Koncert Uwielbienia i Chwały w wykonaniu zespołu JORDAN i Przyjaciele o godz. 20 na scenie plenerowej za Aulą Ośrodka Pamięci św. Maksymiliana przy ul. Kościelnej 20.

16 czerwca, parafia św. Pawła Apostoła, Barbara Karolczak zaprasza w piątek o godz. 18 na spotkanie poetyckie.

17 czerwca, filia MDK w Karsznicach. Godz. 15.30, Koncert charytatywny pod patronatem siewie.tv. Gwiazdą będzie Czadoman. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6739-pod-patronatem-siewietv-czadoman-i-jurad-zagraj-w-zduskiej-woli-charytatywnie

18 czerwca, godz. 10, ul. Złotnickiego, IV Miasteczko Złotnickiego. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6851-miasteczko-zotnickiego-po-raz-czwarty-w-zduskiej-woli

OPR. ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u