Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezydent Sieradza zaprasza na wycieczki ekologiczne

Prezydent Sieradza zaprasza na wycieczki ekologiczne

sieradzPodobnie jak w roku ubiegłym prezydent Sieradza, Paweł Osiewała zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców miasta do udziału w cyklu wycieczek ekologicznych. T ym razem udało się pozyskać 66 500 zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi na 30 wyjazdów poświęconych ochronie bioróżnorodności i odnawialnym źródłom energii w województwie łódzkim.

 

Dzięki temu uczestnicy wycieczek będą mogli podziwiać przyrodnicze perełki województwa oraz miejsca, gdzie z powodzeniem pozyskuje się energię ze źródeł odnawialnych. W najbliższą niedzielę 9 lipca będą podglądać dzikie zwierzęta w łódzkim ZOO oraz podziwiać uroki Palmiarni w Łodzi. Wyjazd na tę wycieczkę już w najbliższą niedzielę. Jak informuje nas Michał Sitarek w Referatu Promocji UM w Sieradzu, chętnych do udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się w terminie do 5 lipca.
Zgłoszenie prosimy przekazać :
- bezpośrednio do siedziby Urzędu Miasta Sieradza (Pl. Wojewódzki 1- Referat Ekologii i Ochrony Środowiska, pokój 46)
- drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- telefoniczne w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/82-66-146.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki (9 lipca). Zgłoszenia, które nie będą zawierać wymienionych danych, nie będą brane pod uwagę. Urząd Miasta Sieradza dysponuje 43 bezpłatnymi zaproszeniami na każdą wycieczkę. Jedna osoba może uczestniczyć tylko w jednej wycieczce. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w tych wyprawach wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.
Urząd Miasta Sieradza zapewnia:
transport komfortowym autokarem,
opieka pilota,
bilety wstępu do ZOO i Palmiarni,
przewodnik na terenie ZOO,
ubezpieczenie NNW Polska 5.000PLN,
opłaty parkingowe,
opłaty drogowe

PROGRAM IMPREZY

godz. 10:00 – zbiórka w Sieradzu, Plac Wojewódzki przed Urzędem Miasta.
godz. 11:40 - 12.40 Spacer po Palmiarni i Parku Źródliska.
Palmiarnia Łódzka – jedna z najnowocześniejszych w Europie palmiarni i jeden z najciekawszych budynków w Łodzi. Otaczający ją Park Źródliska (wpisany do rejestru zabytków) jest najstarszym parkiem miejskim w Łodzi, powstałym na początku XIX w. z części okolicznych lasów.
Udostępniona po raz pierwszy dla zwiedzających w 1956 roku. Spadkobierczyni kolekcji roślin przede wszystkim palm z oranżerii fabrykantów i carskich urzędników. Zawiera ok. 4,5 tys. okazów należących do ponad 1100 gatunków i odmian a unikalna kolekcja ogromnych palm ściśle wiąże się z dziejami miasta.
godz. 13.00 –15.00 Miejski Ogród Zoologiczny, spotkanie z przewodnikiem
Spacer po ogrodzie wraz z prelekcją edukacyjną.
Łódzkie Zoo prezentuje 2245 zwierząt z 677 gatunków. Ogród jako jedyny w Polsce prezentuje zagrożone wyginięciem lwy azjatyckie. Placówka od 1975r. należy do Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.
Czas wolny na terenie ZOO
godz. 15:15 – wyjazd w kierunku Sieradza
Podczas zwiedzania czas wolny na posiłek przygotowany we własnym zakresie
godz. 16.30 – przyjazd do Sieradza
Uwaga: Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Kolejną wycieczke ekologiczną zaplanowano na 12 lipca do JEZIORSKA i UNIEJOWA

Prezydent Miasta zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Sieradza do udziału w wycieczce edukacyjnej do Uniejowa, która odbędzie się 12 lipca 2017r. (środa) Tym razem będziemy obserwować jak pozyskuje się energię ze źródeł odnawialnych (elektrownia wodna na Jeziorsku i Geotermia Uniejów). Dodatkowo skorzystamy z 2-godzinnej kąpieli w ciepłych basenach termalnych w Uniejowie.
Wyjazd odbędzie się w dniu 12.07.2017r. (środa) Osoby chętne do udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się w terminie do 9 lipca. Zgłoszenie prosimy przekazać : - bezpośrednio do siedziby Urzędu Miasta Sieradza (Pl. Wojewódzki 1- Referat Ekologii i Ochrony Środowiska, pokój 46) - drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - telefoniczne w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/82-66-146. W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki (12 lipca). Zgłoszenia, które nie będą zawierać wymienionych danych nie będą brane pod uwagę. Urząd Miasta Sieradza dysponuje bezpłatnymi zaproszeniami dla 43 osób na każdą wycieczkę. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej wycieczce. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Należy zabrać ze sobą strój i ręcznik kąpielowy.
Urząd Miasta Sieradza zapewnia:
transport komfortowym autokarem,
opieka pilota,
bilety wstępu do Geotermii Uniejów oraz na baseny kąpielowe (2 godziny),
przewodnik na terenie elektrowni Jeziorsko,
ubezpieczenie NNW Polska 5.000PLN,
opłaty parkingowe,
opłaty drogowe

PROGRAM IMPREZY
godz. 7:45 – zbiórka w Sieradzu, Plac Wojewódzki przed Urzędem Miasta.
godz. 8:30- 9.30 elektrownia Jeziorsko
godz. 10.15 - kąpiel w basenach termalnych
godz. 13.30 – zwiedzanie Geotermii Uniejów
godz. 16.00 – przyjazd do Sieradza

Uwaga: Program jest ramowy i może ulec zmianie.
Wycieczki organizowane są w ramach projektu „Edukacja ekologiczna sieradzan 2017 – Sieradz bierze oddech” i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradza i WFOŚiGW w Łodzi.
Więcej informacji na temat wycieczek można uzyskać w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u