Strona główna Artykuły Aktualności MKS Zduńska Wola: piłkarze przegrali, siatkarze wygrali

MKS Zduńska Wola: piłkarze przegrali, siatkarze wygrali

DSC08315Piłkarze MKS Zduńska Wola ulegli na własnym boisku z Czarnym Rząśnia 0:2, do przerwy przegrywając 1:0! Przy wyniku 1:0 dla gości zawodnik MKS nie wykorzystał rzutu karnego, a do tego od 65. minuty zduńskowolanie grali w osłabieniu. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jarosława Jóźwiaka.

Po 9. kolejkach w sieradzkiej klasie okręgowej nadal prowadzi pogoń Zduńska Wola, która tym razem wygrała na wyjeździe z KS Chojne 5:3, przed MLKS Konopnica (zasłużenie wygrała w Warcie 1:0 z MKS Jutrzenka). Na trzecim miejscu jest WKS Wieluń (zremisował 1:1 w Brąszewicach) 17 pkt (24:7), a na czwartym Jutrzenka (17 pkt, 23:9), która w najbliższą sobotę zmierzy się o godz. 15 z wiceliderem w Wieluniu. Pogoń zagra niedzielę w Zapolu (godz.15), zaś MKS wyjeżdża do Konopnicy, gdzie w sobotę zmierzy się o godz.14.30 z tamtejszym MLKS Natomiast bardzo dobrze spisali się siatkarze zduńskowolskiego MKS, pokonując na własnym parkiecie LUKS Dobroń. Zespół, który grał w poprzednich latach w II lidze, a w zeszłym roku zajął drugie miejsce w III lidze. Dla MKS jest to tzw. "mały sukces ", ponieważ drużyna prowadzona przez Pawła Niewiadomskiego po rocznej nieobecności na parkietach powróciła i to z wygraną!

MKS Zduńska Wola - LUKS Dobroń 3:2 (25:19, 20:25, 26:28, 25:14, 15:6)

MKS: Piotr Skórzyński, Rafał Kubiak, Wojciech Dobrowolski, Dawid Zając, Przemysław Gruziel, Jakub Kubacki, Piotr Kłaczek (l) - Karol Kaczmarek, Kacper Bryl, Maksymilian Paszak, Aleksander Jemioł, Adrian Miller, Mateusz Witkowski, Bartłomiej Sobczak (l) 21 października siatkarze MKS rozegrają kolejny mecz na własnym parkiecie a przeciwnikiem będzie drużyna KS HURAGAN Widawa. MKS rozgrywa swoje mecze w sali SP 12 przy ulicy Wileńskiej.
Na inaugurację sezonu w III lidze wygrał także ULKS MOSiR Sieradz, który we własnej hali gładko rozprawił się 3:0 z Kasztelanem Rozprza.

Tekst i foto: Lech Kulma

Zdjęcia z meczu siatkarzy MKS dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa.