Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zainstaluj RSO - bądź na bieżąco z ostrzeżeniami

Zainstaluj RSO - bądź na bieżąco z ostrzeżeniami

22310333_902467636572171_2363587397724064260_nCoraz częściej występujące ekstremalne zjawiska pogodowe, również w Polsce środkowej, powodują zagrożenia dla zdrowia i życia. Doświadczyli tego mieszkańcy w ubiegłym tygodniu. Orkan ,,Ksawery'' dał się wielu we znaki. W Zduńskiej Woli i w powiecie zduńskowolskim nadal trwa sprzątanie po huraganie, którego prędkość momentami przekraczała nawet 105 km na godzinę! W powiecie zerwanych zostało kilka dachów, m.in, w Rzepiszewie i Suchoczasach. Połamanych, wyrwanych z korzeniami było blisko 150 drzew. M.in. na Łaskiej, Szkolnej, Sieradzkiej, Łódzkiej w Zduńskiej Woli. Także w okolicach szpitala, w Parku Miejskim oraz w parku przy stadionie Pogoni. Ucierpiał też zabytek przyrody, wiąz pamiętający czasy napoleońskie przy zduńskowolskim USC. Na szczęście, poza stratami materialnymi nikt podczas wichury nie ucierpiał.

 

Globalne ocieplenie i zmieniający się z roku na rok klimat powodują, że na wichury, huragany możemy być narażeni coraz częściej. I warto o takich zjawiskach mieć wiedzę przed ich nadejściem! Bieżące ostrzeżenia dla miasta Zduńska Wola publikowane są na stronie www.zdunskawola.pl w zakładce BEZPIECZEŃSTWO, ale posiadacze smartfonów mogą skorzystać też z aplikacji RSO, dzięki której ostrzeżenia będą otrzymywać na zasadzie powiadomienia na swoje telefony.

Aplikacja RSO jest dostępna dla użytkowników trzech najbardziej popularnych platform: Android, iOS oraz Windows. Aby ją zainstalować należy wpisać RSO w wyszukiwarce sklepu z aplikacjami oraz przeprowadzić proces instalacji i na koniec koniecznie wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień PUSH. Od tej pory posiadacz aplikacji otrzymywać będzie ostrzeżenia bezpośrednio na swój telefon.

Jack

Fot. Jack, Piotr Pacelt (ZDP), Andrzej Brodzki

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDo redakcji przyszedł list

Redakcja poczytnego tygodnika otrzymała list od czytelniczki. Z pytaniem: Czy można jeść wszystkie grzyby?
Odpowiedź była lakoniczna: W zasadzie tak, ale niektóre tylko raz...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u