Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ratusz na kolejne wieki. Wmurowano akt erekcyjny

Ratusz na kolejne wieki. Wmurowano akt erekcyjny

06W obecności mieszkańców, posłów, senatorów, marszałka województwa łódzkiego, ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, projektantów oraz smaorządowców z powiatu zduńskowolskiego, w poniedziałek 9 lipca na placu Wolności w Zduńskiej Woli wmurowano kamień węgielny i akt erecyjnego pod budowę ratusza. Inwestycję pod nazwą Zduńskowolskie Centrum Intergracji realizuje grecka firma Intratak. Budowa, szacowana na 19,5 mln zł, ma się zakończyć za półtora roku.

Prezydent Zduńskiej Woli, Piotr Niedźwiecki może być dumny. Pod jego adresem padały same pochlebne opinie. Włodarz nie krył, że inwestycja będzie wizytówką miasta:
- Życie jest krótkie, ale sztuka jest wieczna. I tak kolejnym pokoleniom będzie służył ten obiekt. 83-letni zduńskowolanin, Stanisław Matusiak przypomniał jednak, że pomysł rewitalizacji centrum miasta i odbudowy ratusza należy przypisać dwóm nieżyjącym już mieszkańcom: Jerzemu Kozłowskiemu i Janowi Nowakowi. Byli to pasjonaci, którzy wiele lat temu marzyli o ratuszu na placu Wolności. Przybyli na plac oddali im cześc minutą ciszy. Akt wmurowano we wschdniej części trwającej już budowy.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u