Strona główna Artykuły Aktualności WKS drugi w turnieju ,,Futbol na TAK''

WKS drugi w turnieju ,,Futbol na TAK''

pilkaNie wiedzie się seniorom, ale honoru Wieluńskiego Klub Sportowego dzielnie bronią juniorzy. Piłkarze WKS Siatkarza Wieluń z rocznika 2002 zajęli drugie miejsce w X Turnieju „Futbol na Tak”. Kilkudniowe zawody odbyły się w Głuchołazach.

- Jeździmy tam co roku. Tym razem w rozgrywkach w roczniku 2002 i młodszych wzięło udział siedem drużyn: Concordia Knurów, Mazowsze Grójec, UKS Myszków, FC Bojków Gliwice, MKS Zduńska Wola i drużyna gospodarzy - Hattrick Głuchołazy.

Pojechaliśmy, pograliśmy. To taka też nagroda od rodziców chłopaków za ten trud, który włożyli w treningi. Turniej turniejem, co do wyniku sportowego - mamy drugie miejsce. Drużyna przegrała jeden mecz - z Concordią Knurów, która zgromadziła taką samą ilość punktów, co my. Decydował bilans bezpośrednich spotkań, przegraliśmy z Knurowem 2:5, ale nie to jest najważniejsze. Wyjazd posłużył integracji, to taka nagroda. W dalszych miesiącach będzie trochę przerwy - od połowy grudnia do 20 stycznia, już mogę zdradzić, że 20 stycznia rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu - tak mówił w Radiu Ziemi Wieluńskiej trener WKS Siatkarz, Sebastian Banaś.

Dodajmy, że jego drużyna w rundzie jesiennej wywalczyła awans z II do I ligi wojewódzkiej juniorów.