Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ferie w Sieradzkiem. Podajemy pewne już propozycje

Ferie w Sieradzkiem. Podajemy pewne już propozycje

26994045_2098325810400024_8385489931744904895_nUczniowie z Sieradzkiego już odliczają dni do tegorocznych ferii zimowych. Te już za tydzień. Trwać będą od 29 stycznia do 9 lutego. Znamy już feryjne propozycje niektórych placówek. Szczegóły poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

BŁASZKI

Ferie w Centrum Kultury zapowiadają się super! Zapraszamy wszystkie dzieci na „Zimową przygodę”! Start we wtorek 30 stycznia. Wstęp bezpłatny! Szczegóły na plakacie.

ŁASK

Łaski Dom Kultury przygotował propozycję zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat pod hasłem "Mali Odkrywcy". Tegoroczna oferta feryjna będzie obfitowała w zupełne nowości. Zapraszamy dzieci na dwa turnusy od godziny 10 do 14. Pierwszy tydzień (29.01-02.02) będzie miał charakter podróżniczy, wędrowcy zwiedzą Europę, Afrykę, Hawaje a nawet polecą w Kosmos! Drugi tydzień ( 05.02.- 09.02) to zajawka detektywistycznymi zagadkami, mali odkrywcy zamienią się w tropicieli Łasku. Dzieci mogą liczyć m.in. na gry terenowe, ekowarsztaty, konkursy, gry i zabawy integracyjne, zajęcia przyrodniczo - edukacyjne, eksperymenty, łamigłówki, sensoplastykę, angielski na wesoło, naukę szyfrów. Cena za jeden turnus wynosi 100 zł/os, zniżka na drugie dziecko 50 proc., jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z jednego dnia, będzie musiał zapłacić 25 zł. 6 lutego dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na rolkach w hali sportowej "Elektryk" (ul. Warszawska 13) pod czujnym okiem instruktora. Od godziny 16.30 do 17.30 grupa początkująca, od godziny 17.30 nauka dla grupy średnio zaawansowanej. Cena za godzinę zajęć 15 zł/os. Obowiązkowo dzieci muszą przynieść własne rolki, kask i komplet ochraniaczy. Ponadto 6 lutego przygotowaliśmy dla Was niepowtarzalny Kostiumowy Bal Karnawałowy! godz. 16:00 - 18:00 (bilety do nabycia w ŁDK, koszt 10zł/os.) Rusza również kurs filmu animowanego, który odbędzie się w dniach 06.02, 07.02, 08.02 od godziny 10.00 do 14.00, całkowity koszt kursu 250zł/os. Trzydniowe warsztaty dadzą możliwość wykonania własnego filmu animowanego metodą poklatkową. Dodatkowo dzieci zdobędą wiedzę w zakresie tworzenia filmu i polskiej szkoły animacji.Wolny czas Wasze pociechy spędzą pod czujnym okiem certyfikowanych wychowawców kolonijnych i animatorów czasu wolnego.

Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku zaprasza na pływalnię w Łasku. Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży (do lat 16) z gminy Łask. Szczegóły na plakacie. Z kolei Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku serdecznie zaprasza dzieci na "Wesołe feriowanie z Biblioteką". Od 31 stycznia do 9 lutego. Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury, Powiat Łaski, 32 Baza Lotnictwa Taktycznego zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Modeli Halowych o Puchar Starosty Łaskiego. Mistrzostwa odbędą się 28 stycznia.

WIERUSZÓW

29.01 (poniedziałek). Godz. 10:00 ­ 12:00 - Pierwsze Warsztaty ceramiki na których uczestnicy będą LEPIĆ, FORMOWAĆ, RZEŹBIĆ. Dzieci na zajęciach będą miały możliwość stworzenia z gliny przedmiotów własnego pomysłu: kubki, talerze, szkatułki a nawet pieski czy jednorożce. Warsztaty podzielone będą na dwie części. Drugie spotkanie odbędzie się w poniedziałek (5.02) na których dzieci będą malować swoje wyroby ceramiczne. Wstęp wolny!

30.01 (wtorek). Godz. 10:00 -12:00 - Zapraszamy dzieci do kina „ Słońce” na przygody misia „PADDINGTONA 2” (wstęp do kina:12 zł - bilet ulgowy) - godz. 15:00 - 17:00 - Warsztaty z reportażu radiowego i innych fajnych rzeczy robionych z dźwiękiem. W formie zabawy uczestnicy warsztatów zmierza się z formą wywiadu i pracy w studio wirtualnym.

2 TYDZIEŃ FERII

(5.02- 9.02) 5.02 (poniedziałek), godz. 10 - 12 - Warsztaty ceramiki cz. II. SZKLIWIENIE to druga część zajęć z ceramiki. Po tygodniowym procesie suszenia, uczestnicy warsztatów ceramicznych pomalują swoje wyroby nadając im charakteru według własnego pomysłu. Gotowe, wysuszone wyroby będą do odebrania na Balu Integracyjnym w dniu 11.02. od godz. 17 do 20 lub każdy inny pracujący dzień w WDK.
6.02 (wtorek), godz. 10 - 11.30 - Bajka w kinie „ Słońce”, „FERNANDO ”/ (wstęp do kina:12 zł - bilet ulgowy).
6.02, godz. 12 - 15 - Warsztaty rycerskie! Warsztaty dla tych co chcą poznać życie codzienne w średniowieczu, świat rycerzy, ich obyczaje, posłuchać wystrzału z armaty i dotknąć tego okresu historycznego. W programie znajdzie się coś również dla księżniczek uwiezionych w wieży.
7.02 (środa), godz. 11 - 13 - Warsztaty iluzji i magii, to praktyczne sztuczki ze znikaniem i innymi umiejętnościami przydatnymi w życiu młodego człowieka. Oprócz „czary mary” w praktyce, odbędzie się pokaz iluzjonisty. Być może to spotkanie odpowie na pytania: Czy magia istnieje naprawdę? Czy to tylko nasza iluzja?
8.02 (czwartek). Godz. 11 – 13 -Warsztaty z robotyki. To zajęcia edukacyjne na których dzieci konstruują prawdziwie poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych. Ilość miejsc w grupie ograniczona. Wstęp wolny.
9.02 (piątek), Godz. 10 - 13.30 – Wyjazd do Figloraju do Ochędzyna / cena: 10 zł. To zwariowane miejsce zna każde dziecko! W labiryntach kilkupoziomowej konstrukcji odbywają się szalone gonitwy, zabawy i szaleństwa do woli. Dla zmęczonych masaż w basenie z kulkami. W ośrodku jest bufet. Dzieci mogą zaopatrzyć się w słodycze i napoje. Koszt wyjazdu” 10 zł.
11.02 (niedziela), godz. 17-20 niedziela – Bal Integracyjny dla dzieci z konkursem na najlepsze przebranie. Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. Na corocznym Balu Integracyjnym oprócz tańców, zapewniamy dodatkowe atrakcje: występ zespołu „Madar”, zabawy z wolontariuszami, poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie „Dobry Dział”, malowanie twarzy i upominki dla przebranych dzieci. (Współorganizatorzy balu: WDK, Stowarzyszenie „Klub Otwartych Serc”, Stowarzyszenie „ Dobry dział”, MGOPS Wieruszów). Wstęp wolny. Zapraszamy do zapisów i korzystania z oferty WDK.

SIERADZ

30 stycznia, Warsztaty "Cudowny świat CIENI". Wykonywanie witrażowych lalek cieniowych (warsztaty dla dzieci od 9 lat, w godz. 10-13. Część II, 1 lutego godz. 10-13. Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury ul. Dominikańska 18. ZAPISY: 43 677-72-16 w godz: 8-16 (warsztaty bezpłatne, ilość miejsc ograniczona). Prowadzący: Jerzy Kaszuba.

1 lutego, Kino Teatr, Sieradzkie Centrum kultury, ul. Dominikańska 19, projekcja filmu (bilety do kupienia w kasie SCK lub online na scksieradz.pl): godz. 16 - "Gnomy rozrabiają" - bajka animowana, 89 min. Bilety w cenie 14 zł, 16 zł.

2 lutego, godz. 11, Warsztaty dla dzieci - maski karnawałowe. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18). Zapisy pod numerem tel: 43 677 72 14. Warsztaty dla dzieci z okazji ferii zimowych, na których uczestnicy samodzielnie wykonają maski karnawałowe. Tematem przewodnim będą bohaterowie bajek - superbohaterowie, Królowa Lodu o niezwykłej Mocy i pewna znana na całym świecie Myszka. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. W przypadku chęci rezygnacji z zajęć prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie możliwie wcześnie. Dorośli opiekunowie mile widziani (dzieci poniżej 7 roku życia wyłącznie wraz z opiekunem). Zajęcia poprowadzi Olga Pacholak. Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/376778856127306/ Inne propozycje SCK na plakacie.

WIELUŃ

Od 29 stycznia do 9 lutego specjalną ofertę feryjną przygotowało Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Będą to m.in. zajęcia plastyczne, zajęcia z etykiety dworskiej i zachowania przy stole, projekcje filmów. Szczegóły na plakacie.

ZDUŃSKA WOLA

Dom Kultury LOKATOR. Bal karnawałowy, bal przebierańców, animacje zabaw dla dzieci, gry i zabawy integracyjne, wycieczki edukacyjne, warsztaty kulinarne, gry kreatywne i planszowe: Kapla, Lego, Kalambury, Taboo, Dixit, Puzzle, 5 Sekund, zabawy plastyczne, karaoke, tenis stołowy, zabawy językowe-angielski, zabawy kreatywno-literackie (Story Cubes, zabawne historie), słowem aktywność bez tabletu, laptopa, komputera i smartfona! Uwaga: Zajęcia dla dzieci powyżej 7 lat, wycieczka "Leonardo da Vinci" dla dzieci powyżej 10 lat (wymóg organizatora). Wycieczki i zajęcia tylko dla dzieci (wnuków) członków spółdzielni.

Miejski Dom Kultury. Zaprasza 4 lutego najmłodszych na Małą Kulturę. Na spektakl teatralny pt. "Kryształowa Królowa Śniegu". Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągną do gry dobra i zła Kaja. Jego siostra Gerda, aby ratować brata będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus. Na drodze Gerdy stanie dziwaczna Dżemdżamdżuła oraz tajemnicza Syrena, ale czy Gerda poradzi sobie z zadaniami i uda jej się pokonać podstępną grę Królowej Śniegu? Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Ratusza.

SZADEK

Wiele atrakcji czeka też na dzieci i młodzież w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Widawskiej. Zaplanowano m.in. wyjazdy do kina, zajęcia z tańca nowoczesnego i hip-hopu. Zwieńczeniem feryjnej laby będzie 9 lutego Dzień Rekreacji w hali szadkowskiej szkoły.

KaMi S

Prosimy organizatorów imprez, o których nie wspomnieliśmy, aby informacje o nich przekazywali redakcji siewie.tv.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u