Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Świetlice środowiskowe

Świetlice środowiskowe

sieradzRozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie świetlic środowiskowych w roku 2018, które funkcjonują na terenie Miasta Sieradza.Takie dofinansowanie otrzymały cztery świetlice prowadzone przez organizacje pozarządowe.

 

Jak informuje nas Michał Sitarek z Referatu Promocji UM w Sieradzu, są to następujące placówki : świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla 30 dzieci (koszt dofinansowania - 37.000 zł.), świetlica „Światełko Dzikuska” przy Klasztorze Sióstr Urszulanek dla 25 dzieci (koszt dofinansowania - 33.500 zł.), świetlica Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu” dla 14 dzieci (31.000 zł), świetlica Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 dla 50 dzieci (43.500 zł) Na to zadanie Samorząd Miasta Sieradza przeznaczył kwotę 145.000 zł.

Obok świetlic prowadzonych przez organizacje pozarządowe na terenie miasta funkcjonują także dwie takie placówki prowadzone przez MOPS w Sieradzu. Są to: świetlica dla dzieci „Promyk” dla 23 dzieci, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 10.425 zł. oraz świetlica „U Żaków” na osiedlu Dziewiarz dla 14 dzieci - 27.236 zł. Na prowadzenie świetlic środowiskowych z budżetu Miasta Sieradza przeznaczono łącznie kwotę 182.661 zł.

W świetlicach tych zapewnia się dzieciom opiekę, pomoc w wyrównywaniu zaległości w nauce, przeciwdziałanie nudzie poprzez rozbudzanie zainteresowań, stworzenie przyjaznej atmosfery. We wszystkich świetlicach prowadzone jest dożywianie dzieci.

(opr.KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u