Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rolnicy z Sieradzkiego i Wielkopolski chcą dymisji ministra rolnictwa. Będą kolejne blokady dróg 15 i 16 marca

Rolnicy z Sieradzkiego i Wielkopolski chcą dymisji ministra rolnictwa. Będą kolejne blokady dróg 15 i 16 marca

28870171_168310027158345_6052461377544100769_n7 i 9 marca rolnicy z Sieradzkiego, głównie z Błaszek, Warty i Wróblewa, wspierani przez kolegów z Wielkopolski zorganizowali dwugodzinną blokadę drogi krajowej numer 12. Domagają się dymisji obecnego ministra rolnictwa z PiS, Krzysztofa Jurgiela. Rolnicy przez dwie godziny od 10 do 12 blokowali przejazdy samochodom (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7929-blokada-na-krajowce-ponowny-protest-w-pitek-9-marca).

 

Popierając w ten sposób powstałą na początku marca w Błaszkach Unię Warzywno-Ziemniaczaną, chcieli zamanifestować tragiczną wręcz sytuację plantatorów warzyw z regionu. Głównie ziemniaków i marchwi. Na tych protestach, jak się okazuje, się nie skończy. Planowane są kolejne w przyszły czwartek (15 marca). Naprawdopopodoniej znów we Wróblewie i w Błaszkach. Będą też manifestacje w Wielkopolsce. W przyszły piątek (16 marca) w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. Sprzedaż płodów rolnych w skupach - zdaniem protestujących - jest nieopłacalna (kilogram ziemniaka kosztuje tam góra 20 groszy). Warzywa zalegają w chłodniach, a na sklepowe półki trafia towar z zagranicy. Protestujący chcą ograniczenia importu i zaostrzenia kontroli jakości płodów sprowadzanych na polski rynek. Domagają się też dymisji ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Ich zdaniem Krzysztof Jurgiel traktuje rolników „po macoszemu” i nie reprezentuje ich interesów. Rolników wspiera burmistrz Błaszek, Karol Rajewski. Co ciekawe, Rajewski w 2014 roku kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale z ugrupowaniem zadarł już nie raz. Blokujących drogi wspiera także starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

- Popieramy ten protest, bo po wyborach nic się nie zmieniło dla rolnika. Nie ma eksportu, w zamian jest niekontrolowany import. Będę chciał, byśmy podjęli stosowną uchwałę z poparciem dla rolników na najbliższej sesji. Będziemy się starali, na ile to prawnie możliwe, wesprzeć ich głos - wyznał mediom starosta.

KaMi S

Fot. Nie dla dla importu ziemniaka/FB

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7922-uwaga-kierowcy-7-i-9-marca-zablokowana-bdzie-dk-nr-12-w-gminie-baszki-oraz-we-wroblewie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u