Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezydent Zduńskiej Woli stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Niedźwieckiemu

Prezydent Zduńskiej Woli stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Niedźwieckiemu

054529_62Do Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli trafił akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Niedźwieckiemu, prezydentowi Zduńskiej Woli (na zdjęciu). Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim uznała, że Niedźwiecki popełnił przestępstwa urzędnicze. Pierwsza rozprawa odbędzie się najprawdopodobniej w kwietniu. Zduńskowolski sąd musi się bowiem zapoznać z aktami sprawy, które liczą 10 tomów!

 

Prezydent będzie odpowiadał za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków urzędniczych (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7679-prokuratura-bdzie-bada-spraw-prezydenta-zduskiej-woli-do-koca-marca-2018-roku; Śledztwo w tej sprawie trwało od 30 grudnia 2016 roku. Wówczas prowadziła je Prokuratura Rejonowa z Łasku w sprawie przekroczenia uprawnień i nadużyć przez prezydenta Zduńskiej Woli, Piotra Niedźwieckiego przy zatrudnieniu Grzegorza Szmyta na stanowisku prezesa w zduńskowolskich spółkach miejskich. Swego czasu Szmyt kierował naraz aż trzema spółkami: Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Relaks (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5790-nadzwyczajnie-w-radzie-miasta-zduska-wola-prezes-mpk-grzegorz-szmyt-poda-si-do-dymisji). Teraz jest ponownie prezesem MPWiK.

Prokuraturę o podejrzeniu łamania prawa poinformował jesienią 2016 roku wojewoda łódzki po tym, jak zduńskowolscy radni przesłali mu w tej sprawie swoje stanowisko (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5864-grzegorz-szmyt-i-prezydent-piotr-niedwiecki-zamali-prawo-radni-powiadomili-o-tym-wojewod-a-ten-prokuratur). Chodzi także o to, że Grzegorz Szmyt w trakcie pełnienia funkcji prezesa zduńskowolskich spółek miejskich w swoim oświadczeniu majątkowym oznajmił, że prowadzi także działalność gospodarczą w rodzinnej spółce. Tym samym naruszył zapisy tzw. ustawy antykorupcyjnej (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5864-grzegorz-szmyt-i-prezydent-piotr-niedwiecki-zamali-prawo-radni-powiadomili-o-tym-wojewod-a-ten-prokuratur). Od łaskich śledczych sprawę przejęła wiosną 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Po to, aby nie doszło do zarzutów o ewentualną stronniczość w sprawie działań organów ścigania. Postępowanie wyjaśniające dotyczy naruszeń prawa z lat 2011-2016 i prowadzone jest o czyn z art. 321 par 1 KK (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6832-prokuratura-w-piotrkowie-i-cb-maj-ustali-zakres-przewinie-prezydenta-piotra-niedwieckiego-do-koca-czerwca) . Prokuratorzy z PO w Piotrkowie posiłkowali się także ustaleniami funkcjonariuszy z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy przejrzeli dokumenty wszystkich zduńskowolskich, miejskich spółek, w których zatrudniony był swego czasu Grzegorz Szmyt.

15 stycznia tego roku Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie postawiła zarzuty prezydentowi Zduńskiej Woli Piotrowi Niedźwieckiemu. Został do Piotrkowa wezwany jako świadek w sprawie, a wrócił jako oskarżony (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7743-s-prokuratorskie-zarzuty-wobec-prezydenta-zduskiej-woli-piotr-niedwiecki-odnios-si-do-sprawy) z artykułu 231 paragraf 1 kodeksu karnego. Piotr Niedźwiecki twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a całą sprawę traktuje jako nagonkę na jego osobę oraz polityczny atak ze strony PiS, z którym wcześniej przez pierwsze dwa lata obecnej kadencji był w koalicji. A którą zerwał, po odwołaniu swojego zastępcy Czesława Rybki (PiS).

KaMi S

Artykuł 231 KK mówi: § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u