Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Agnieszka Chylińska i Pudelsi przyjadą do Łasku, a Wanda i Banda oraz Dżem do Poddębic

Agnieszka Chylińska i Pudelsi przyjadą do Łasku, a Wanda i Banda oraz Dżem do Poddębic

lodzkieOj, będzie się działo w maju! Od 11 do 13 maja Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rusza z piątą edycją ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dotychczasowe cieszyły się w łódzkiem dużą popularnością. W tym toku Urząd Marszałkowski organizuje trzy duże wydarzenia plenerowe. W myśl zasady wyróżniania samorządów najaktywniej ubiegających się o fundusze, na gospodarzy wybrano: Skierniewice, Poddębice i Łask. Tam odbędą główne imprezy sceniczne.

Dodatkowo w 14 mniejszych miejscowościach regionu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące: pikniki rodzinne, festyny, eksperymentaria i pokazy. – Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to świetna okazja aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Na rynkach miast, gdzie odbędą się większe wydarzenia, zaplanowaliśmy gry i zabawy sportowe. Na scenie i na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują się beneficjenci funduszy unijnych, opowiadając swoje inspirujące historie – zaznacza Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

W trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędą się także konkursy, warsztaty fotograficzne, występy lokalnych artystów, strefa innowacji (robot, wirtualna rzeczywistość, kapsuła kosmiczna), pokoje zagadek (etnograficznych i futurologicznych), pokazy świetlne i laserowe. Tym atrakcjom towarzyszyć będą prezentacje beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Pozostali beneficjenci, którzy „nie zmieścili” się na scenach, otworzą swoje siedziby oferując zniżki i oferty specjalne, przyjmując odwiedzających, organizując warsztaty i pokazy.

Konferansjerem tych wydarzeń będzie aktor Jacek Kawalec, znany także między innymi z telewizyjnych programów rozrywkowych jak nadawana w latach 90. "Randka w ciemno".

Atrakcje w miastach sieradzkiego:
- Poddębice, w sobotę 12 maja: koncert zespołów Wanda i Banda oraz Dżem. Pokaz swych umiejętności i wspólną zabawę zapewnią siatkarze PGE Skry Bełchatów.
- Łask, w niedzielę 13 maja: imprezę zwieńczą występy Pudelsów i Agnieszki Chylińskiej. Będzie można także zagrać w siatkówkę z siatkarzami PGE Skry Bełchatów.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u