Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 DO 24 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 DO 24 MAJA

atuszPrzed nami kolejny majowy weekend pełen ciekawych propozycji. Zadbały o nie między innymi placówki muzealne w regionie. 19 maja będą otwarte do godzin nocnych podczas Ogólnopolskiej Nocy Muzeów (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8251-noc-muzeow-2018-w-regionie ). W Zduńskiej Woli poza tym będzie się można spotkać z dziennikarką Karoliną Korwin - Piotrowską i pisarką Grażyną Jeromin - Gałuszko. W Sieradzu z koncertem wystąpi zespół "U studni". W Pajęcznie na parkiecie rywalizować będą tancerze. W Wieluniu amatorzy teatru wystawią swoje interpretacje Szekspira. Zduńska Wola będzie gościć kolarzy podczas wyścigu Gatta Prestige Race oraz biegaczy biorących udział w II Piątce Pomarańczowej Pomocy. Co poza tym będzie się działo? Szczegóły poniżej oraz na plakatach.

 

SIERADZ

17 - 24 maja. Sieradzkie Centrum Kultury, Kino Teatr.
- 17 maja: godz. 15.45 „Kaczki z gęsiej paczki” (bilety: ulgowy 14 zł, normalny 16 zł), godz. 17:30 Inne Horyzonty Kina „Whiplash” (15 zł), godz. 20 „Tully” (15 i 17 zł).
- 19 maja: godz. 16.15 „Kaczki z gęsiej paczki” (14 i 16 zł), godz. 18 „Śmierć Stalina” (15 i 17 zł), godz. 20 „Tully” (15 i 17 zł).
- 24 maja: godz. 16.30 „Kaczki z gęsiej paczki” (14 i 16 zł), godz. 18.15 „Katyń. Ostatni świadek” (15 i 17 zł), godz. 20.15 „Tully” (15 i 17 zł).
Bilety są dostępne w kasie SCK oraz online na scksieradz.pl.

17 maja. PSM I stopnia, godz. 16.45, popisy uczniów klasy fletu.

18 maja. Sieradzkie Centrum Kultury, Teatr w Sieradzu, występ zespołu "U studni". Godz. 19, bilety w cenie 40 zł.

19 maja. Muzeum Okręgowe w Sieradzu, w godz. 18 - 24 Noc Muzeów.

24 maja. Sieradzkie Centrum Kultury, godz. 18. Wystawa grafik Aleksandry Niemiec.

24 maja. Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy rysunków Sławomira Szeredy. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. Wystawa czynna do 22 czerwca.

WIELUŃ

18 maja. Przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru "Wpół do czwartej". Będą to: "Szekpsir dwie etiudy" oraz "Hamlet we wsi Głucha Dolna". Sala widowiskowa WDK, godz. 17.

19 maja. Noc Muzeów. Inscenizacja przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Wielunia to jeden z głównych punktów programu Nocy Muzeów, która odbędzie się w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Program tegorocznej imprezy przewiduje otwarcie wystawy, pokazy musztry, prezentacje umundurowania, zwiedzanie baszty, ale również koncert orkiestry z Dzietrzkowic i wieluńskich chórów. Wielką atrakcją będzie pokaz grup rekonstrukcyjnych: Batalionów Obrony Narodowej w Wieluniu i Walhalla z Wielkopolski. Non Muzeów rozpoczyna się o godz. 17. Dzień później, 20 maja, swoje podwoje otwiera Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

19 maja. Nocy Muzeów w Wieluniu będzie towarzyszył Rodzinny Piknik. Rozpocznie się o godzinie 15.30 na plantach przy muzeum. Warto wziąć w nim udział, bo można nie tylko miło spędzić sobotnie popołudnie, ale także wygrać atrakcyjne nagrody. A główną nagrodą jest karta postojowa na bezpłatne parkowanie przez sześć miesięcy w Wieluniu.

BOCZKI STARE, GM. SZADEK

19 maja. Popołudnie z muzeum. Od godz. 14. Piknik Militarny w Boczkach Starych. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8262-piknik-militarny-qpopoudnie-w-muzeumq-w-sobot-w-boczkach-starych

ZDUŃSKA WOLA

17-24 maja. Kino Ratusz. Pełny repertuar na te dni na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

17 maja. ZCI Ratusz, godz.19. Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Wieczorów z Wawrzynem. Tym razem z Andrzejem Wawrzyniakiem z MDK wystąpią Elżbieta Stawska oraz Martyna Stawska.

18 maja. Godz. 18.30. Czytelnia MBP, ul. Łaska 12, spotkanie z dziennikarką Karoliną Korwin-Piotrowską.

19 maja. ZCI Ratusz, godz. 18. “Strauss Gala” w wybitnej obsadzie zawita do Ratusza. Publiczność usłyszy obdarzonych wspaniałymi głosami wybitnych solistów: Naire Ayvazyan i Kamila Rocha Karolczuka. Towarzyszyć im będą instrumentaliści, występujący na co dzień na największych scenach i estradach w Europie. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa. Będą też najsłynniejsze arie z operetek: “Wesoła Wdówka”, “Księżniczka Czardasza”, “Baron cygański” i wiele innych. Publiczność usłyszy m.in.: walc “Nad Pięknym Modrym Dunajem”, arię Barinkaya “Wielka sława to żart”, duety wszech czasów “Usta milczą dusza śpiewa”, “Co się dzieje, oszaleje” czy “Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”. Bilety w cenie 50 zł już do nabycia w kasie biletowej Ratusza.

19 maja. Wyścig Kolarski Gatta Prestige Race. W Zduńskiej Woli rozegrany będzie na znanej z poprzednich edycji GPR trasie, prowadzącej przez: Zduńską Wolę (ulicami Kobusiewicza, Piwna, Paprocka), Paprotnię, Marżynek, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Branicę, Rembieszów, Pstrokonie, Strońsko, Beleń, Beleńskie Huby, Zmyśloną i Zduńską Wolę (ul. Widawska, Zduńska, Paprocka, Piwna, Kobusiewicza). W zależności od kategorii wiekowej zawodniczki i zawodnicy będą mieć do pokonania: 60,5 km (kat. M60, M70, M80, wszystkie kategorie kobiet, junior i amator), 89 km (M40 i M50) oraz 117,5 km (M30 i CM20).

19 maja. Godz. 19, Dom Kultury ,,Lokator'' zaprasza na występ Teatru DZIWADŁO.

19 maja. Skansen Lokomotyw i Muzeum Historii Miasta. Ogólnopolska Noc Muzeów. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8228-noc-muzeow-2018-w-zduskiej-woli-dopita-na-ostatni-guzik

19 - 20 maja. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia. Międzynarodowy Festiwal PRESTO z udziałem uczniów klas skrzypiec i altówki.

20 maja. II Piątka Pomarańczowej Pomocy. Biegi dbędą się po atestowanej trasie na dystansie 5 km. Wydarzenie będzie miało miejsce 20 maja. Start zaplanowano przy Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 61. II Piątka Pomarańczowej Pomocy odbędzie się w ramach cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. W tym roku dodatkowo odbędą się Mistrzostwa Straży OSP Województwa Łódzkiego w biegu na 5 km. Nie zabraknie także biegu rodzinnego. W związku z organizacją zawodów nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum Zduńskiej Woli od godziny 8 do co najmniej godziny 15. Głównym organizatorem biegu jest Raj Sport Active. Partnerem wydarzenia jest Powiat Zduńskowolski.

21 maja, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego będzie gościła znaną i lubianą pisarkę obyczajową, Grażynę Jeromin- Gałuszko. Godz. 18.30. Spotkanie poprowadzi Joanna Pawłowska.

21 maja, ZCI Ratusz, spotkanie z pochodzącym ze Zduńskiej Woli aktorem, Konradem Łukaszewiczem, godz. 16.

24 maja. Filia MDK w Karsznicach, spotkanie z poetką Lillą Latus. Godz. 18.30.

BŁASZKI

19 maja. Godz. 12. Centrum Kultury w Błaszkach zaprasza najmłodszych rodziców na spotkanie z Darią Czarnecką, doradcą noszenia dzieci w chuście. Podczas spotkania będzie można uzyskać praktyczną wiedzę na temat prawidłowego noszenia dziecka w chuście, które nie tylko wspomaga rozwój psychoruchowy maluszka, ale też wpływa pozytywnie na laktację i obniża ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. „Pogadanki chustowe” odbędą się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach.

ŁASK

20 maja. Kolegiata w Łasku. Kolejne spotkanie z cyklu "Ale Gość!". A gościem będzie metropolita łódzki ks. arcybiskup Grzegorz Ryś. Godz. 18. Będzie z młodzieżą rozmawiał o przebaczeniu.

DZIAŁOSZYN

20 maja. Piknik Rodzinny, godz. 16. Park Strażaka.

PAJĘCZNO

19 maja. Godz. 9-12, OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO. Sala widowiskowo-sportowa. Wstęp na galę wieczorną (od godz. 18) - 30 zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u