Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ceny za wywóz śmieci w Zduńskiej Woli na razie bez zmian

Ceny za wywóz śmieci w Zduńskiej Woli na razie bez zmian

remondisTo dobra wiadomość dla mieszkańców Zduńskiej Woli. Wszystko wskazuje na to, że cena za wywóz śmieci na razie pozostanie bez zmian. Na jak długo? Tego na razie nie wiadomo.

 

Wiadomo jedynie, że Firma Remondis wygrała przetarg na wywóz śmieci z terenu Zduńskiej Woli. Umowa z tą firmą, która już obsługiwała miasto, będzie dalej obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Choć podana w postępowaniu przetargowym cena tej usługi wzrosła, to dla mieszkańców opłata za odbiór śmieci na razie nie zmieni się. Taką decyzję podjął prezydent Zduńskiej Woli. Różnica między nową ceną a dotychczasową stawką pokryta zostanie z budżetu miasta. - Dzięki nowej umowie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, popularny PSZOK , czyli punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych będzie otwarty sześć dni w tygodniu - informuje Alina Kubiak, kierownik Działu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zduńska Wola. Pojawią się również dodatkowe, brązowe worki na odpady biodegradowalne. Z domów jednorodzinnych tworzywa sztuczne i szkło będą odbierane jeden raz w miesiącu, papier jeden raz na dwa miesiące, a odpady biodegradowalne w okresie marzec - listopad jeden raz na dwa tygodnie. Poza tym ma być możliwość samodzielnego dostarczenia do PSZOK: papieru; metali; tworzyw sztucznych; szkła bezbarwnego; szkła kolorowego; innych odpadów opakowaniowych, w tym opakowań wielomateriałowych; odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji i odpadów zielonych; popiołów; przeterminowanych leków; termometrów; przeterminowanych chemikaliów i opakowań po chemikaliach, zużytych olejach, rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, itp.; świetlówek, lamp fluorescencyjnych, żarówek; zużytych baterii i akumulatorów; zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; gruzu betonowego; odpadów budowlanych i rozbiórkowych (bez odpadów niebezpiecznych), w tym drzwi, okien i szyb; zużytych opon; mebli i innych odpadów wielkogabarytowych. Dni i godziny pracy PSZOK-u obowiązujące od 1 czerwca tego roku to:
poniedziałek: 10:00 - 16:00
wtorek: 6:00 - 12:00
środa: 10:00 - 18:00
czwartek 6:00 - 12:00
piątek 10:00 - 16:00
sobota 9:00 - 15:00

Pod numerem telefonu 43 825 02 76 można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości związane z odbiorem śmieci z posesji, np. nieodebranie wystawionych worków we wskazanym harmonogramem terminie. Już wkrótce opublikujemy harmonogramy odbioru odpadów na okres czerwiec - grudzień 2018 r. Można je będzie również sprawdzić w aplikacji mobilnej " Odkryj dla siebie Zduńską Wolę" ( http://zdunskawola.pl/pl/naszemiasto/nasze-media/aplikacja-na-smartfony ). Warto również zaglądać na portal Eko Zduńskiej Woli ( http://www.czystagmina.pl/zdunskawola ), gdzie znajdują się najważniejsze i najaktualniejsze informacje z zakresu ochrony środowiska. Przypomnijmy, że obecnie zduńskowolanie płacą 8 zł od osoby miesięcznie za śmieci posegregowane, a 14 zł od osoby za śmieci nieposegregowane.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u