Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W gminie Kiełczygłowie ekipa TVP odnalazła szczątki powstańca

W gminie Kiełczygłowie ekipa TVP odnalazła szczątki powstańca

17052018poszukiwania03Adam Sikorski i ekipa programu TVP Lublin, zatytułowanego „Było nie minęło” , prowadzą we wsi Lipie w gminie Kiełczygłów poszukiwania mogiły powstańca styczniowego z 1863 roku. Ekipę penetrującą okolice kapliczki na skraju lasu wsparł prof. Tadeusz Olejnik z Wielunia, autor książki „Powstanie Styczniowe na ziemi wieluńskiej”. Z powodzeniem, bowiem zlokalizowano miejsce pochówku powstańca.

 

W miejscu poszukiwań zebrało się ponad 150 osób, mieszkańców gminy, ale także miłośników historii z Pajęczna, Sieradza, Olesna i innych miejscowości. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, bowiem badania georadarem potwierdziły istnienie mogiły powstańczej i określiły jej miejsce.
- Najważniejsze, że cel został osiągnięty, a teraz naszą wspólną sprawą jest przywrócenie temu miejscu honoru i należnej pamięci - mówił w Radiu Ziemi Wieluńskiej Kazimierz Jędrzejski, wójt gminy Kiełczygłów. Poinformował też, że samorząd tej gminy chce odtworzyć mogiłę i uczcić bohatera styczniowego.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u