Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Okazja uczyniła go złodziejem

Okazja uczyniła go złodziejem

policja2Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za włamanie i kradzież elektronarzędzi. Był to typowy przypadek o którym przysłowie mówi: okazja czyni złodzieja! Za to przestępstwo sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek 19 czerwca około godziny 15 mieszkaniec Błaszek pojechał na pole zerwać trawę i mlecz. Na miejscu stwierdził, że pobliskie gospodarstwo od strony pola ma uchyloną bramę. Mężczyzna postanowił wtedy wejść na teren i sprawdzić czy nie ma tam wartościowych przedmiotów. Po kilku minutach zauważył w jednym z pomieszczeń elektronarzędzia w tym m.in. piłę tarczową i pilarkę oraz oryginalne klucze od innego pomieszczenia. Po jego otwarciu skradł pompę wodną. Skradzione przedmioty postanowił pochować w pobliskich krzakach. Jednak większość z nich w trakcie przenoszenia pogubił na pobliskim polu.

Złodziej nie zdawał sobie sprawy, że jego poczynania zauważył świadek, który powiadomił policję. Na widok policjantów usiłował się schować w łanach żyta. Jednak niewiele mu to pomogło, gdyż już kilku minutach był w rękach funkcjonariuszy. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 1.5 promila alkoholu w jego organizmie. W czasie kolejnych kilkudziesięciu minut policjanci odnaleźli wszystkie skradzione i porozrzucane na polu elektronarzędzia o wartości około 800 złotych. Jeszcze tego samego dnia wróciły one do właściciela. 66 – letni mieszkaniec Błaszek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u