Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sprawca kolizji miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu!

Sprawca kolizji miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu!

policja231-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola spowodował kolizję drogową. Nic w tym dziwnego, bowiem miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

 

Tuż przed przed godziną 18 w czwartek 28 bm. policjanci zostali wezwani ulicę Zduńską w Zduńskiej Woli, gdzie doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że kierowca VW Golfa najechał na tył zaparkowanego VW Polo. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że 31-latek miał w organizmie niespełna 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo, w następstwie zderzenia z zaparkowanym samochodem, uszkodzeniu uległo również ogrodzenie posesji, w pobliżu której doszło do kolizji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący pojazdami na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia! Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
-zmniejsza szybkość reakcji
-ogranicza pole widzenia
-powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości
-znacznie obniża samokontrolę i koncentrację
-powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u