Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Festyn św. Brata Alberta w Wojkowie po raz drugi

Festyn św. Brata Alberta w Wojkowie po raz drugi

blaszkifetynalbertaW niedzielę 8 lipca, o godz. 15. w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojkowie, gmina Błaszki, odbędzie się II Parafialny Festyn św. Brata Alberta. Na placu przy plebani. Będą atrakcje dla dzieci i dorosłych, dobre jedzenie, konkursy, turnieje, przestawienia i koncerty.

W ubiegłym roku I Parafialny Festyn św. Brata Alberta pod honorowym patronatem burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego, który zorganizowany został także przez tę parafię, zgromadził rekordowe tłumy. Pomysłodawcą i głównym organizatorem obu festynów jest ks. kan. Ryszard Krakowski, proboszcz wojkowskiej parafii, który skupia wokół siebie grono wspaniałych ludzi. To m.in. ten właśnie duchowny, który wiosną zaproponował parafianom spowiedź w mobilnym konfesjonale ( http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8215-mobilny-konfesjona-w-gminie-baszki), a kilka tygodni temu zainicjował budowę 100-metrowego krzyża na terenie przyparafialnym (https://www.google.com/search?client=firefox-b&ei=bYg7W5X_O7OPmgW_hKeoAg&q=100-metrowy+krzy%C5%BC%2Bsiewie&oq=100-metrowy+krzy%C5%BC%2Bsiewie&gs_l=psy-ab.12...3456.10040.0.13686.17.17.0.0.0.0.180.1764.0j14.14.0....0...1c.1.64.psy-ab..3.3.492...38j0i5i10i30k1j0i8i30k1.0.oxLCX6CWNxY )! Zbiórka datków na tę budowę, która swą wysokością ma upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie także kontynuowana podczas niedzielnego festynu.

W tym roku oprawę muzyczną, oświetlenie i scenę na Festynie, nawiązującym do działań św. Brata Alberta zapewni Centrum Kultury w Błaszkach. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski, który objął w tym roku patronat nad tym wydarzeniem, sfinansuje wszystkie atrakcje przygotowane przez animatorów Happy Kids.

KaMi S

O Bracie Albercie: Adam Hilary Bernard Chmielowski (znany również jako święty Albert Chmielowski lub święty Brat Albert; herbu Jastrzębiec; ur. 20 sierpnia 1845 w Igołomi, zm. 25 grudnia 1916 w Krakowie) – polskizakonnikfranciszkański, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek, powstaniec, malarz, świętyKościoła katolickiego, znany z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych. Więcej na: --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Chmielowski

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u