Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności X Open Hair Festival już od piątku w Sieradzu

X Open Hair Festival już od piątku w Sieradzu

openahirJuż w najbliższy piątek 20 lipca rozpocznie się w Sieradzu jubileuszowy X Open Hair Festival. Przygotowania do weszły w ostatnią fazę. O Festiwalu głośno już w całej Polsce o czym można się przekonać odwiedzając profile społecznościowe. A tam można znalaźć informacje, że bedzie się działo: Alvaro Soler, Kuba Badach składający trybut Andrzejowi Zausze, młody Patryk Kumór, spora garść offowej muzyki, Maciej Zień w nocnym pokazie swoich kolekcji, ostre cięcia Wierzbickiego i Shmidta, fryzjerskie popisy tych młodych, jak i doświadczonych i oczywiście Antoni Cierplikowski, którego duch od początku patronuje Sieradz Open Hair Festival.

 

Jak informują organizatorzy festiwalu, pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival zorganizowana została w 2009 r. w setną rocznicę narodzin „chłopczycy” - fryzury, która w 1909 r. zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoine’a Cierplikowskiego. Łatwo więc obliczyć, że w tym roku odbędzie się już 10., jubileuszowa edycja, największego w Polsce wydarzenia, które łączy ze sobą fryzjerstwo, sztukę, modę, rozrywkę i muzykę. Jak więc będzie ta edycja SOHF? Pod względem muzycznym bez wątpienia gwiazdą będzie Alvaro Soler. Muzyk znany jest przede wszystkim z takich przebojów, jak Sofia, Animal czy najnowszy La Cintura. Alvaro Soler na sieradzkiej scenie głównej (plac Wojewódzki) pojawi się wieczorem 21 lipca. W Sieradzu Alvaro Soler zaśpiewa swoje największe przeboje. Publiczność przed jego koncertem rozgrzeje Patryk Kumór. Ten polski wokalista, znany również jako Spectre, nie tylko śpiewa, ale również komponuje i jest także producentem. W 2013 r. brał udział w polsatowskim talent show Must be the Music. Niezwykle ciekawie zapowiada się także tradycyjne piątkowe (20 lipca) preludium do festiwalu. Tym razem offowa scena rozstawiona będzie nie na sieradzkim Rynku, ale na plaży nad Wartą. Wystąpią Lilly Hates Roses i Clocke Machine. Dodatkowo, będzie można skorzystać z wyjątkowej atrakcji. Od godziny 13 dla wszystkich którzy pojawią się na sieradzkiej plaży do dyspozycji będzie prawie stumetrowa wodna ślizgawka, na której będzie można spędzić czas, no i pozytywnie nakręcić się na chilloutowy wieczór.

Muzycznie wiele będzie się działo także na sieradzkim Rynku 21 licpa wystąpi Concrete Hills i 3 kings. W niedzilę zaś Kraków Street Band. Muzycznym zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert Kuby Badacha, który wraz z poznańskimi filharmonikami złoży trybut wielkiemu Andrzejowi Zausze. Koncert ten odbędzie się o godz. 21 w niedzielę 22 lipca na Rynku w Sieradzu. Festiwal, którego patronem jest wielki mistrz fryzjerstwa i stylizacji Antoine Cierplikowski, nie może obyć się bez obecności fryzjerów. Nie zabraknie Adama Szulca, poznańskiego barbera, zakochanego w Sieradzu, Cierplikowskim i oczywiście SOHF. Mistrzowskie cięcia będą dziełem Andrzeja Wierzbickiego i Tomka Schmidta, znanych z telewizyjnego programu „Ostre cięcie”. Stylizować mieszkańców będą także fryzjerzy z salonów Le Grand. Gwiazdą modowej części Festivalu będzie Maciej Zień, którego kolekcje będzie można zobaczyć w wyjątkowym, nocnym pokazie na ul. Rycerskiej (21 lipca). W tym samym miejscu zaprezentują się także młodzi projektanci Akademii Sztuk Pięknych. Gośćmi festiwalu będzie także urodzony w Sieradzu prof. Zbigniew Lew Starowicz (spotkanie z nim zaplanowane jest na sobotę 21 lipca) a także Zuzanna Zakrzewska, modelka XXL i makijażystka, która opowie nie tylko o swojej karierze, ale też o tym, jak wykonać szybki makijaż… bez lustra - tow niedzielę 22 lipca.

10 edycja SOHF to przede wszystkim kultura na wyciągnięcie ręki, dostępna dla każdego, po prostu street art. w czystej postaci. Widać to będzie przede wszystkim w tych aktywnościach, które organizowane będą na Rynku i ul. Rycerskiej, a więc koncerty, warsztaty, pokazy czy flashmobowe przedsięwzięcie pod nazwą „Swingujący Rynek”. Tegoroczny SOHF to także szereg warsztatów, m.in. dotyczących tatuażu etnicznego czy design thinkingu. Podsumowanie wszystkich dotychczasowych edycji Open Hair można oglądać w galerii Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury, gdzie od kilkunastu dni można oglądać wystawę fotograficzną prezentującą historię wydarzenia. A wśród prowadzących festiwalowe atrakcje pojawią się Agnieszka Włodarczyk, Rafał Maślak i Conrado Moreno.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTata dawno nie widział tygrysa
Januszek mówi do taty:
- Tato, pójdziemy do cyrku?
- Nie mam czasu - mówi tata czytając gazetę.
- Przecież obiecałeś! A czy wiesz, że pokazują tam niesamowity numer? Naga kobieta jeździ na tygrysie.
- No dobrze, pójdziemy, Tata dawno nie widział tygrysa.
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u