Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pies pomógł schwytać rozbójników

Pies pomógł schwytać rozbójników

policjaPolicjanci z Wielunia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Przestępcy napadli na mieszkańca powiatu wieluńskiego zabierając mu pieniądze i telefon komórkowy. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów oraz wykorzystaniu psa tropiącego jeszcze tej samej nocy ustalono i zatrzymano sprawców tego przestępstwa. Obaj mężczyźni odpowiedzą za rozbój w warunkach tak zwanej recydywy, ponieważ wcześniej byli już skazani za podobne przestępstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Do tego zdarzenia doszło 23 lipca na ul. Topolowej w Wieluniu. O godz. 20.30 oficer dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące hospitalizacji pobitego mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że 35-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy uderzali go pięściami i kopali po całym ciele. A kiedy już go obezwładnili, zabrali mu z kieszeni spodni 200 złotych oraz telefon komórkowy Huawei o wartości 200 zł. Po dokonaniu rozboju obaj mężczyźni uciekli.

Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy obydwu napastników i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Na miejsce zdarzenia skierowano również przewodnika z psem tropiącym ze zduńskowolskiej komendy policji. Pies szybko podjął trop i po tak zwanym nawęszeniu śladów doprowadził policjantów do miejsca, gdzie ostatni raz widziani byli sprawcy tego przestępstwa. Efektem dalszych działań policjantów było wytypowanie oraz zatrzymanie jeszcze tej samej nocy sprawców rozboju, mężczyzn w wieku 25 i 28 lat. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania przestępcy byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u