Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 SIERPNIA DO 6 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 SIERPNIA DO 6 WRZEŚNIA

1BELENTo już ostatni weekend wakacji. Od poniedziałku 3 września uczniowie powrócą do szkół. W najbliższe dni znów będzie ciepło, ale pojawi się niestety front burzowy. Miejmy nadzieję, że kolejne nawałnice nie przeszkodzą organizatorom dożynek oraz imprez w plenerze. A warto się wybrać na przykład do Belenia w gminie Zapolice na rekonstrukcję bitwy z 1939 roku (https://www.facebook.com/events/294989227710487/ ), czy też na Targi Końskie do Pajęczna. Można też pojechać do Łasku - Kolumny na festiwal "Pociąg do Kolumny". Atrakcji przez cały dzień, 1 września będzie tam bez liku, łącznie z możliwością zwiedzania tej części Łasku z przewodnikiem.

W całym regionie odbywać się też będą uroczystości związane z obchodami 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapewne najbardziej spektakularne w Wieluniu, mieście na które spadły pierwsze bomby tej wojny. Co poza tym będzie się działo w Sieradzkiem? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

SIERADZ

30 sierpnia. Kino Teatr. Projekcje filmów: - godz. 18:00 - "Rodziny się nie wybiera" – komedia, Francja, 109 min- godz 20:00 - "303. Bitwa o Anglię"– dramat wojenny, Polska/Wielka Brytania. Przypominamy, że do końca sierpnia kasa Teatru jest nieczynna. Bilety można nabyć tylko online. Szczegóły na: --> http://bilety.scksieradz.pl/MSI/mvc/pl; więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8626-cztery-premiery-filmowe-w-kinie-teatr-w-sieradzu

30 sierpnia. Rodzinny Piknik Integracyjny "25 lat minęło" . Godz. 11-16. Sieradz Męka.

1 września.. Sieradz Męka. Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. O godz. 16:30 wyjazd autokarów do Sieradza-Męki z Placu Wojewódzkiego sprzed budynku Urzędu Miasta Sieradza. O godz. 17:00 w Kościele św. Wojciecha msza za ojczyznę i żołnierzy poległych we wrześniu 1939r. O godz. 18:00 przemarsz z kościoła na cmentarz godz. 18:15 i uroczystości na cmentarzu katolickim.

2 września.. Ostatni z sieradzkich, wakacyjnych pikników plenerowych. Tym razem na os. Klonowe na terenie Skate Parku. Od godz. 13 do 19. Hasłem przewodnim będą konstrukcje!

CHOCIW, GMINA WIDAWA

2 września. Dożynki gminne. Od godz. 13 w Chociwiu. Wójt Gminy Widawa oraz Proboszcz Parafii Restarzew zapraszają na Dożynki Gminno - Parafialne pod patronatem honorowym Ministra Rozwoju Wsi oraz Wojewody Łódzkiego, które odbędą się na placu przy OSP Chociw. Szczegóły na plakacie.

OSJAKÓW

2 września. VIII Wojewódzkie Święto Chrzanu. Szczegóły na plakacie. Gwiazdą będzie m.in. zespół KOMBI. SZADEK 2 września. Dożynki Gminno-Parafialne. Od godz. 12 w kościele pw. NMP i św. Jakuba Apostoła. Po godz. 13 - w amfiteatrze. Szczegóły na plakacie.

WIERUSZÓW

30 sierpnia - 6 września. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

2 września. Miłośnicy zabytkowej motoryzacji nie mogą przegapić tej daty. W Wieruszowie odbędzie się kolejna edycja imprezy "Classic Spot". Zlot pojazdów z duszą zaplanowano na terenie Zamczyska, tuż obok samolotu. -Na zlot zapraszamy właścicieli aut zabytkowych do roku 1991 oraz klasycznych i customowych motocykli. Zapraszamy również właścicieli innych starszych pojazdów takich jak stare rowery, traktory, pojazdy nietuzinkowe, militarne - mówią Karol Polak oraz Bogdan Bryłka, organizatorzy spotkania. - Masz ciekawego customa, rat roda, replikę super samochodu, lub młodsze, nietuzinkowe auto - zapraszamy. W tym wypadku podeślij zdjęcie na e-maila CLOAKING . Jeśli wasz zabytek jest przed renowacją, nie jest w idealnym stanie, lub wyjechałeś nim właśnie ze stodoły, również zapraszamy. Na teren zlotu wjadą także samochody fiat 126p i polonezy do końca lat produkcji. Wjazd na imprezę jest bezpłatny; każdy właściciel w pojeździe otrzyma pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w imprezie. Mile widziane przebrania z epoki. Najciekawsze zostaną nagrodzone upominkami. Na stoiskach wystawowych będziecie mogli zakupić ciekawe gadżety z PRLu, koszulki, wlepki, breloki a także kultową czerwoną oranżadę. - Planujemy także atrakcje dla dzieci, fryzjerkę z epoki, pokazy tańca i inne niespodzianki - zapowiadają organizatorzy. W tym roku "Classic Spot" będzie jednocześnie imprezą na zakończenie wakacji. Na Zamczysku o godz. 18 wystąpi "Nowator", później zaplanowano klubowe hity.

BELEŃ - ZAGÓRZYCE, GMINA ZAPOLICE

1 września. Inscenizacja bitwy nad Wartą z 4 września 1939 roku. Jest rekonstrukcją wydarzeń, jakie miały miejsce w pierwszych dniach II wojny światowej. Widowisko rozgrywane jest w autentycznej scenerii na stokach pradoliny Warty, gdzie toczyły się walki 30. pułku Strzelców Kaniowskich na pozycji głównej linii obronnej Warty i Widawki. Od godz. 14 do 19. Więcej na: --> https://www.facebook.com/events/294989227710487/

PAJĘCZNO

1 września. Zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskich Targów Końskich, które odbędą się na placu Targowym w Pajęcznie w sobotę 1 września. Jak zawsze w ofercie kilkaset koni różnych ras, wiele artykułów związanych z końmi i ich hodowlą, rośliny ozdobne oraz regionalne rękodzieło. Targi rozpoczną się do wczesnych godzin rannych.

ŁASK

31 sierpnia. Burmistrz Łasku oraz dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach 79. rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii - II wojny światowej.
Program uroczystości:
- godz. 13.00 - cmentarz parafialny w Łasku
- przemówienia okolicznościowe,
- modlitwa w intencji poległych,
- apel pamięci,
- salwa honorowa,
- uroczyste złożenie kwiatów.

1 września. POCIĄG DO KOLUMNY. Festiwal w Kolumnie, o Kolumnie, dla Kolumny. Dla mieszkańców, turystów, przyjezdnych. Festiwal stworzony po to, aby pokazać piękno Kolumny i jej niepowtarzalność, jej zabytkową drewnianą architekturę i walory przyrodnicze. Aby przybliżyć ideę miasta ogrodu. Aby zintegrować mieszkańców, wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy. Aby zaprezentować Kolumnę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, jako miejsce gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży. Aby pokazać i zobaczyć, że razem możemy dużo więcej niż nam się wydaje.
Gdzie i kiedy? Ulica Piotrkowska w Kolumnie oraz skwerek przy PKP:
- od godziny 10 (wycieczki), oficjalne rozpoczęcie
- godz. 12, Dziaać będą Cztery Strefy aby dotrzeć do każdego, zainteresować, zaciekawić, ukulturalnić i zabawić.
- Strefa Art - wystawy i stoiska lokalnych oraz okolicznych artystów i twórców, którzy zakochali się w Kolumnie, tu tworzą i/lub mieszkają. Obrazy i rysunki z Kolumną w tle i na pierwszym planie. Zdjęcia teraźniejsze i te z przeszłości. Plener malarski Politechniki Łódzkiej, warsztaty i pokazy. Rękodzieło w każdej postaci. Wiersze i poeci, pisarze. Kultura i sztuka na wysublimowanym poziomie.
- Strefa Gastro - pyszności od okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Lokalna kuchnia, ale także łódzkie klimaty. Dużo i domowo, zdrowo. Napoje dla małych i dużych.
- Strefa Chillout - to strefa odpoczynku i rodziny. A w niej gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, malowanie buziek, bańki mydlane pod okiem harcerzy i animatorów. To również strefa sportu i rekreacji-trampoliny, sztuki walki od „Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki”, leżaki, koce, kawa i zimne napoje. Strefa wolna od alkoholu.
- Strefa VIP - strefa wyjątkowa, dla przygotowujących się do występu wykonawców i zespołów, dla gości i sponsorów. Można zdobyć autograf, porozmawiać i się odprężyć, coś przekąsić. Poza tym: motocykle, wozy strażackie, wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer „Śladami dawnych pensjonatów w Kolumnie".
W tym dniu na ulicy Piotrkowskiej stanie scena, a na niej popołudniowe i wieczorne mega występy i koncerty. Impreza całodniowa do późnych godzin wieczornych. Dodatkowe informacje: http://www.laskidomkultury.com.pl/index.php/dzieje-sie/276-pociag-do-kolumny.

UNIEJÓW

1 września. Dożynki Gminne. Od godz. 12. Plac przy OSP.

ZDUŃSKA WOLA

30 sierpnia - 6 września. Kino Ratusz, plac Wolności 26. Pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

1 września.. Plac przy Ratuszu, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, W programie:
- Zbiórka na placu Wolności przed Tablicą upamiętniającą rozstrzelanych zakładników
- Otwarcie uroczystości
- Hymn Państwowy
- Przywitanie zebranych
- Przemówienie Prezydenta Miasta
- Składanie wieńców i wiązanek
- Oddanie honorów. Od godz. 12.

1 września.. Godz. 19.30. Dziedziniec przy Pałacyku Złotnickiego / ul. Złotnickiego 12/. Andrzej Olejniczak, światowej sławy saksofonista jazzowy, zduńskowolanin. Ambasador Kultury Zduńskiej Woli wystąpi ze swoim trio: Łukasz Żyta, Andrzej Olejniczak i Michał Barański na bezpłatnym koncercie. Szczegóły na: --> http://zdunskawola.pl/pl/aktualnosci/1003-andrzej-olejniczak-trio-na-dziedzincu

WIELUŃ

30 sierpnia - 6 września. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

1 września. Godz. 4.40. Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.W tym roku nie przybędzie do Wielunia prezydent RP Andrzej Duda. Wiele wskazuje jednak na to, że przyjedzie tam także premier rządu Mateusz Morawiecki.

DZIAŁOSZYN

2 września. Godz. 10:45, na placu przy cmentarzu parafialnym w Działoszynie, rozpoczną się uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

KaMi S

Na stronach placówek kulturalnych i rekreacyjnych z regionu na bieżąco można sprawdzać ostatnie propozycje dla dzieci, młodzieży i nie tylko podczas dobiegających końca wakacji:
- DK LOKATOR ZDUŃSKA WOLA: http://dklokator.pl/wakacje-z-lokatorem-20/'
- MDK ZDUŃSKA WOLA: http://www.mdk-zdunskawola.pl/czas-przygody-wal-a-2018/
- KINO RATUSZ ZDUŃSKA WOLA: http://www.kinoratusz.com/
- MUZEUM HISTORII MIASTA ZDUŃSKA WOLA: http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/
- SDK SIERADZ: http://www.sdk.ssmsieradz.pl/
- SIERADZKIE CENTRUM KULTURY: http://www.scksieradz.pl/aktualnosci
- ŁASKI DOM KULTURY, Łask: https://www.facebook.com/pg/laskidomkultury/events/
- Aktywne wakacje w gminie Łask: http://lask.pl/content/aktywne_wakacje_2018 - MGOK w Szadku: https://www.facebook.com/mgok.szadek/
- GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W ZAPOLICACH: https://www.facebook.com/search/top/?q=gminny%20o%C5%9Brodek%20kultury%20i%20sportu%20w%20zapolicach
- MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ: http://www.muzeum.wielun.pl/wielun/01/index.html
- TERMY UNIEJÓW:https://www.termyuniejow.pl/; https://uniejow.pl/wydarzenia
- KINO SYRENA I WIELUŃSKI DOM KULTURY, WIELUŃ: http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/06/repertuar-syreny/
- WIERUSZOWSKI DOM KULTURY: http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci.html
- Centrum Kultury W BŁASZKACH: http://www.ckb.blaszki.pl/aktualnosci
- GMINA WARTA: http://gimwarta.xaa.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=280;
- imprezy i wydarzenia zduńskowolskie i z okolic: https://www.facebook.com/Zdu%C5%84ska-Wola-I-love-EZD-596600954044443/

A już niebawem:

WIELUŃ
15 września. „Droga Ku Wolności” - to muzyczna opowieść o nieustępliwej i często heroicznej walce Polaków o szansę życia w wolnym i demokratycznym kraju. To rodzaj artystycznego świadectwa o miłości do Ojczyzny, patriotyzmie i dążeniu do wolności. To muzyczna podróż przygotowana na okazję stulecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Godz. 17. Wieluński Dom Kultury. Przepiękne aranżacje akustyczne znanych, tradycyjnych pieśni polskich wsparte słowem wstępu z nawiązaniem do istotnych wydarzeń z historii Polski przeniosą nas w kolejne lata walki o Niepodległą. Przeniesiemy widzów w czasy przeszłe i skłonimy do głębokich refleksji, często będzie to podróż do wspomnień i powrót do opowieści rodzinnych. Opowiemy zarówno o roli Ułanów, o powstaniach, II Wojnie Światowej oraz nawiążemy do współczesnej historii Polski – do walki z komunizmem. Przy dźwiękach fortepianu zakosztujemy historycznej, muzycznej opowieści o istotnych dla naszej Ojczyzny momentów i oddamy realia tamtych dni. W spektaklu „Droga Ku Wolności” usłyszymy m.in.: „My Pierwsza Brygada”, „Piechota, ta szara Piechota”, „O mój Rozmarynie”, „Hej Ułani”, „Wojenko, Wojenko”, „Białe Róże” (rozkwitały pąki białych róż), „Serce w plecaku”, ” Mury”, „Biały Krzyż” oraz autorskie kompozycje muzyków. Muzycy „Drogi Ku Wolności”: Tomasz Andrzejewski – gitara akustyczna, Łukasz Sztaba – fortepian, instrumenty klawiszowe, Marcin Zmorzyński – śpiew. Wystawa fotografii Andrzeja Wiktora – EPIZODY jest doskonałym uzupełnieniem projektu. To subiektywna próba przedstawienia niektórych epizodów historycznych, które miały miejsce w bogatych i burzliwych dziejach Naszej Ojczyzny. Epizody, czyli zaaranżowane sytuacje, które odwołują się do pewnych wydarzeń historycznych są tylko próbą wspomnienia o danym momencie historii, są iskrą która przez krótki moment świeci, aby przypomnieć o swoim istnieniu. Fotografie powstały jako okładki do miesięcznika W sieci historii. Autorem ich koncepcji jest Michał Korsun. Uzupełnieniem fotografii epizodów historycznych są obrazy pochodzące ze starszego projektu o roboczym tytule „Rycerze”, którego realizacja została rozpoczęta w 2010 roku podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w 600-letnią jej rocznicę. Przedstawia serię portretów współczesnych rekonstruktorów, pasjonatów historii sfotografowanych tak, aby do złudzenia przypominali ludzi z minionych wieków.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u