Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 155 projektów w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego

155 projektów w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego

budzeyobywatelskiZnane są projekty, na które będziemy głosować w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Spośród 210 zgłoszonych zarząd województwa wybrał 155. – Propozycje są bardzo ciekawe, będzie z czego wybierać – zapowiedział na konferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Głosowanie rusza 1 października.

 

- Przypominam, że w tym roku pula na Budżet Obywatelski została zwiększona do 8 mln zł – dodaje marszałek Witold Stępień. Podobnie, jak w poprzedniej edycji województwo zostało podzielone na pięć podregionów: wschód, zachód, południe, północ i Łódź. Osobną pulę stanowią zadania obejmujące swym zasięgiem cały region. To dlatego będzie można oddać głos na cztery zadania: jedno wojewódzkie i trzy z pul subregionalnych. W tym roku można zagłosować na wybrane projekty z różnych subregionów, niezależnie od miejsca zamieszkania.
- W internecie głosujemy przez cały październik, na kartach do głosowania tylko do 22 października – wyjaśnia marszałek. Na konferencji swoje projekty przedstawiło czworo wnioskodawców. Ewa Chłopska rekomendowała organizację ekstremalnego biegu z przeszkodami w Kutnie; Agnieszka Kostrzewska chce zbudować stacje do samodzielnej naprawy rowerów we wschodniej części województwa; Barbara Gortat upiększa przystanki PKS reprodukcjami dzieł sztuki i liczy na wsparcie z budżetu województwa; a Sławomir Podgajny ma pomysł jak ratować pszczoły.
Ze wszystkimi innymi propozycjami zadań można zapoznać się na stronie internetowej https://bo.lodzkie.pl/bedziemy-wybierac-sposrod-155-projektow-zadan/ https://bo.lodzkie.pl/wp-content/uploads/2018/09/Za%C5%82%C4%85cznik-nr-1-do-uchwa%C5%82y-ZW%C5%81-LISTA-ZADA%C5%83-DOPUSZCZONYCH-DO-G%C5%81OSOWANIA-BO-SW%C5%81-2019.pdf
Wyniki głosowania będą znane pod koniec listopada. Warto oddać swój głos i mieć wpływ na to jak zmienia się nasze województwo, dowodem tego jest sukces realizacji projektów w ramach I edycji BOSWŁ, dzięki którym mieszkańcy województwa mogli lub nadal mogą brać udział w różnych przedsięwzięciach, na przykład zajęciach integracyjnych dla seniorów, zajęciach sportowych dla dzieci i młodzieży, rekonstrukcji zwycięskiej bitwy Stefana Czarnieckiego ze Szwedami pod Strzemeszną, w piłkarskich mistrzostwa świata dla zespołów dziecięcych, a także mogą korzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego, zakupionego do jednego ze szpitali wojewódzkich. Więcej o realizowanych projektach dowiedzieć się można na: https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/

(opr. KaMi S)
źródło:lodzkie.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u