Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Od pracy na wysypisku, przez kierownika szkolnej pływalni do dyrektora kancelarii marszałka województwa łódzkiego

Od pracy na wysypisku, przez kierownika szkolnej pływalni do dyrektora kancelarii marszałka województwa łódzkiego

mazurstoidobreMożna powiedzieć, że 36-letni Dawid Mazurkiewicz ze Zduńskiej Woli przeszedł w szeregach partii Prawo i Sprawiedliwość karierę polityczną niczym inni w biznesie od pucybuta do milionera! Wraz z powołaniem Grzegorza Schreibera (z PiS) na marszałka województwa łódzkiego w sejmiku nastąpiły zmiany na najważniejszych stanowiskach. Dawid Mazurkiewicz, do niedawna szef biura poselskiego Grzegorza Schreibera w Zduńskiej Woli, został powołany na dyrektora kancelarii marszałka.

 

Na razie nie wiadomo, kto będzie kierował wspomnianym biurem poselskim, bo nowy poseł, następca Grzegorza Schriebera - Paweł Rychlik, niedoszły burmistrz z Wielunia - jeszcze tego nie ogłosił. 36-letni Dawid Mazurkieiwcz pęd do polityki przejawiał już w czasach gimnazjum i szkoły średniej, kiedy przewodniczył m.in. Młodzieżowej Radzie Miasta Zduńska Wola i był jej bardzo aktywnym radnym. Jest magistrem historii. Ma też ukończone studia doktoranckie z zakresu nauk technicznych o specjalności inżynieria ochrony środowiska.
W mieście mówi się, że do samorządu wciągnął go wówczas prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Mirosław Cwajda. Karierę zawodową zaczynał po studiach m.in. w zduńskowolskim USC. Po powrocie z ,,emigracji zarobkowej'' także na miejskim składowisku odpadów w Mostkach oraz w firmie produkującej domy energooszczędne. Potem głośno o nim było, kiedy w 2015 roku został kierownikiem krytej pływalni przy Zespole Szkół na 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Rok później został kierownikiem karsznickiej filii MDK w Zduńskiej Woli. Z funkcji tej zrezygnował, owijając powody tajemnicą. Potem, po wyborach do parlamentu, okazało się, że Grzegorz Schreiber zaoferował młodemu działaczowi PiS kierowanie swoim biurem poselskim w Zduńskiej Woli. W ostatnich wyborach samorządowych Dawid Mazurkiewicz startował z listy KW PiS do Rady Powiatu Zduńskowolskiego. I uzyskał mandat radnego. Zagłosowało na niego 657 osób.
Miał też przed paru laty przygodę z konkursem na dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Nie przeszedł jednak do etapu finałowego. Dodajmy, że według naszych ustaleń, objęcie funkcji dyrektora kancelarii marszałka nie spowoduje rezygnacji z mandatu radnego powiatowego. Dawid Mazurkiewicz zastąpił na stanowisku dyrektora kancelarii marszałka Marcina Młynarczyka, który kierował nią kiedy urząd marszałka przypadł Witoldowi Stępniowi (z PO, obecnie jest tylko jednym z radnych tego gremium). Leon

Fot. arch. siewie.tv

Podobne: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4167-noc-kupay-na-pywalni-w-zduskiej-woli-fotorelacja

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u