Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 31 GRUDNIA DO 6 STYCZNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 31 GRUDNIA DO 6 STYCZNIA

zloczewsylwekKończy się rok 2018. Żegnać go będziemy ponoć w deszczowej aurze. To był rok wyjątkowy. Jedyny na sto lat! Obchodziliśmy hucznie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiele też zmieniło się po ostatnich, jesiennych wyborach samorządowych w gminach Sieradzkiego. W Zduńskiej Woli oraz w Uniejowie, Działoszynie, Wieluniu, Wieruszowie i Łasku mieszkańcy będą mieli okazję witać Nowy 2019 rok w ich centrach.

 

Za parę dni 6 stycznia 2019 roku przez wiele miejscowości przejdą Orszaki Trzech Króli. M.in. w Wieluniu, Wieruszowie, Zduńskiej Woli, Warcie, Uniejowie (od zamku do kolegiaty), Wilamowie, Pęczniewie, Czarnożyłach, Poddębicach czy Sieradzu. Szczegóły w kancelariach lokalnych parafii. Tam też można nabywać korony na orszaki za symboliczną złotówkę. Co poza tym oferują pierwsze dni 2019 roku? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

ŁASK

31 grudnia 2018. Plac 11 Listopada w Łasku, gdzie wspólnie z burmistrzem Gabrielem Szkudlarkiem łaskowianie witać będą Nowy Rok 2019. Od godz. 23 na miejskim rynku usłyszymy taneczną muzykę, a o północy odbędzie się fireshow - wyjątkowy pokaz ognia, który zastąpi tradycyjne fajerwerki. To już kolejny sylwester w Łasku w duchu ekologii i z myślą o czworonożnych przyjaciołach. Pamiętajmy, że sylwestrowe wystrzały to oprócz pięknych widowisk ogromny stres dla zwierząt. Zabawa potrwa do godziny 1 w nocy.

SIERADZ

31 grudnia 2018. Teatr Miejski. Godz. 19. Sylwester' 2018 i Spektakl "Pierwszy do raju". Bilety: 65 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl). "A gdyby tak zamieszkać w raju? Jak się okazuje sprawa nie jest taka prosta. Tym bardziej, kiedy zamiast świętego Piotra bramy niebieskiej pilnuje w zastępstwie święty Paweł a na dwóch przybyszy czeka tylko jedno rajskie miejsce. Komedia "Pierwszy do raju" w przewrotny sposób rozstrzyga spór o to kto i dlaczego bardziej zasługuje na komfortowe rajskie życie po życiu. Trzech aktorów mistrzowsko i dynamicznie prowadzi widzów przez swoje absurdalne problemy a pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. To specyficzne trio złożone z postaci, które w normalnej, "ziemskiej sytuacji" nigdy by się ze sobą nie spotkały, wciąga widzów w nieprawdopodobną, zwariowaną i zaskakującą historię, której końca nie da się przewidzieć. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości. Komedia, choć bawi do łez nie pozbawiona jest głębszej refleksji, bo gdzie jak nie u bram raju znajdziemy ostatni moment na odkrycie uniwersalnych prawd o życiu i o nas samych? Scenariusz napisała Dorota Truskolaska Alibert a reżyserem sztuki jest Piotr Nowak. W spektaklu grają: Michał Piela, Antoni Pawlicki i Piotr Nowak. "Pierwszy do raju" to doskonały spektakl dla tych, którzy cenią dobry humor i solidny warsztat aktorski oraz którzy są ciekawi kto dostanie się pierwszy do raju. Zapraszamy!" Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/884058821803235/

ZŁOCZEW

31 grudnia. Od godz. 22.30, plac przy budynku poczty. Imprezę będzie rozkręcał Dj Dzidek. Na godz. 23 przewidziany jest koncert Zespołu BOBI, a wraz z nastaniem północy rozpocznie się pokaz pirotechniczny. Będzie można nie tylko potańczyć, pośpiewać ale i zjeść coś ciepłego.

UNIEJÓW

31 grudnia. Sylwester na Rynku. Od godz. 22 do godz. 1 w nocy 1 stycznia.

ZDUŃSKA WOLA

31 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php. Kino 1 stycznia nie będzie czynne.

31 grudnia. Sylwester w Kinie Ratusz: godz. 21, sala kameralna - film "Oni" reż. Paolo Sorrentino, bilety w cenie 30 zł; zaś o godz. 21.30, sala widowiskowa - "Pech to nie grzech" reż. Ryszard Zatorski, bilety w cenie 35 zł. Po seansach kino zaprasza na lampkę szampana. 31 grudnia. Zduńskowolski Sylwester Pod Ratuszem, od godz. 23. W tym roku, jak zapowiada nowy prezydent miasta, Konrad Pokora, nie będzie fajerwerków. Prezydent powita gości o godz. 24, złoży życzenia, a potem odbędzie się pokaz laserowy. Przede wszystkim ze względu na liczne w ostatnich latach protesty mieszkańców okolicznych kamienic oraz właścicieli czworonogów. Będzie też zabawa z DJ-em.

5 stycznia 2019, I Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz 27. Finału WOŚP. Koncert w sali PMOS w Zduńskiej Woli (ul. Dolna 41) rozpocznie się o godzinie 19. Odbędzie się tam także licytacja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zduńskiej Woli oraz przyjaciół Fundacji. Cały dochód z licytacji trafi od razu do puszek WOŚP.

6 stycznia. Orszak Trzech Króli. Zduńskowolski Orszak trzech Króli wyruszy z czterech katolickich parafii Rozpocznie się o godz.12 mszą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karsznicach. Pół godziny później nabożeństwa rozpoczynać się będą w parafiach św. Antoniego, św. Maksymiliana, św. Pawła oraz w bazylice mniejszej. Przemarsz zaplanowany jest na godz. 13. 30. Czerwony orszak króla Kacpra wyruszy z parafii św. Antoniego. Dołączą się do niego wierni z karsznickiej parafii. Orszak króla Baltazara będzie niebieski i reprezentować będzie parafię św. Pawła Apostoła. Z parafii św. Maksymiliana wyruszy orszak króla Melchiora w kolorze zielonym. O godz. 14 orszaki połączą się na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Piwnej. Dołączy do nich orszak Gwiazdy Betlejemskiej – biały. Uczestnicy przejdą potem na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41. Obejrzeć tam będzie można scenę zatytułowaną „Na dworze Heroda” oraz złożenie darów Jezusowi przez Mędrców. W programie jest kolędowanie z zespołem Jordan i podsumowanie 13. Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę i Ozdobę Bożonarodzeniową. Podczas Orszaku Trzech Króli będziemy zbierane będą datki dla dzieci z Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku prowadzonego przez siostry Orionistki.

WIELUŃ

31 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

31 grudnia 2018. Noc sylwestrowa w kinie Syrena z maratonem filmowym. Na każdy seans będzie można kupić bilet oddzielnie, co oznacza, że ci, którzy zdecydują się spędzić sylwestrową noc w Syrenie zdecydują, czy chcą zobaczyć jeden czy dwa filmy. Przedpremierowo będzie można obejrzeć " Green book" (godzina 18) oraz film "Narodziny gwiazdy" (godzina 20.30).

31 grudnia 2018. Bal koszyczkowy w Wieluńskim Domu Kultury. Koszt od osoby 30 zł. Zabawa przewidziana jest od godz. 20 do 3 w nicy 1 stycznia. Zapisy w WDK.

31 grudnia 2018. Sylwester pod gwiazdami. Start o godz. 23, plac Legionów. W tym roku pod hasłem "Wieluń bez petard". Zamiast fajerwerków będą o północy pokazy laserowe.

1 stycznia 2019. Kino Syrena. O godzinie 14.15 - będzie można obejrzeć "Królową Śniegu: Po drugiej stronie lustra", a o godzinie 16 "Grinch".

1 stycznia 2019. Koncert Noworoczny w Kinie -Teatrze Syrena. Nowy Rok, nowy początek, nowy koncert – ale wciąż ten sam Król Walca! Andre Rieu – retransmisja KONCERTU KARNAWAŁOWEGO Z SYDNEY 2019 KINO-TEATR SYRENA. Godz. 17. Bilety w kasie kina i na stronie https://www.bilety24.pl/kino/koncert-karnawalowy-andr-rieu-i-orkiestry-johanna-straussa-46637?id=226003
André Rieu to holenderski skrzypek, kompozytor i dyrygent, założyciel Orkiestry Johanna Straussa. Artysta podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów oraz muzyka filmowa.

WIERUSZÓW

31 grudnia 2018 - 6 stycznia 2019. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

1 stycznia 2019. Godz. 18, WDK. KONCERT NOWOROCZNY. W nowy rok wieruszowianie wejdą w rytmie czardasza! Zapraszamy do Wieruszowskiego Domu Kultury, gdzie zaprezentują się artyści ze Sceny Kamienica: soliści śpiewacy, tancerze, kameralna orkiestra węgierska. Zaprezentują nam Czardasze i Tańce Węgierskie. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w Wieruszowskim Domu Kultury lub online: bilety online https://ekobilet.pl/

KaMi S

A już niebawem w styczniu 2019 roku:

- WIELUŃ. 7 stycznia, spektakl "Antygona w Nowym Jorku", Kino-Teatr Syrena, godz. 19. Bilety już do nabycia w cenie 55 zł normalny, 45 zł - ulgowy. Do nabycia w kasie WDK. Sztuka „Antygona w Nowym Jorku” nieżyjącego już polskiego prozaika, dramaturga i scenarzysty, Janusza Głowackiego zostanie wystawiona na deskach Kino - Teatru Syrena w Wieluniu. I nie będzie to jedyny spektakl wyprodukowany przez Teatr Nowy w Łodzi, który będą mogli zobaczyć mieszkańcy Wielunia. A wszystko za sprawą porozumienia kulturalnego między wspomnianym teatrem a Wieluńskim Domem Kultury.

- WIELUŃ, 21 stycznia, Koncert Stanisławy Celińskiej, Kino-Teatr Syrena, godz. 19, bilety w cenie 95 zł normlany, 75 zł ulgowy. Już do nabycia.

- ZDUŃSKA WOLA. 12 stycznia. Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów “Champions of Illusion” podczas europejskiego tourne’e odwiedzą ponownie Polskę. Zawitają też do Zduńskiej Woli. Spotkamy ich na scenie Domu Kultury. Zobaczymy tam show, gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. W realizacji poszczególnych iluzji często uczestniczą osoby zapraszane przez artystów z publiczności. A może to właśnie tym razem Ty wyciągniesz królika z kapelusza i przeniesiesz się do świata fantazji! BILETY DO NABYCIA W KASIE KINA RATUSZ. CENA; 80 zł, 100 zł i 120 zł.

- ZDUŃSKA WOLA. 15 stycznia. ZCI Ratusz, godz. 18.30. KONCERT ZESPOŁU ENEJ! Koncert z okazji premiery płyty "Kolędy pod wspólnym niebem". Bilety już w przedsprzedaży w cenie 60 zł. Przed koncertem w cenie 70 zł.

- SIERADZ. 25 stycznia, Teatr Miejski, godz. 20.30. Kabaret Nowaki - 10 lecie kabaretu w programie "Śmiechokalipsa" (więcej na: ---> http://www.scksieradz.pl/node/2133).

- SIERADZ. 26 stycznia, Teatr Miejski, godz. 16. Spektakl "Sklep z facetami". Więcej na: ---> http://www.scksieradz.pl/node/2099

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u