Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Około miliona złotych dla ofiary wypadku przy budowie trasy S8 pod Wieluniem!

Około miliona złotych dla ofiary wypadku przy budowie trasy S8 pod Wieluniem!

wypadekdzioadkowiece38-letni Pan Damian otrzyma w sumie około 1 miliona złotych po tym, jak sześć lat temu został nieodwracalnie sparaliżowany po tragicznym upadku z rusztowania pod Wieluniem, zdecydował Sąd Apelacyjny w Katowicach. To jedno z najwyższych odszkodowań w Polsce dla ofiary wypadku przy pracy.

„Tak wysoka kwota nie zwróci Panu Damianowi zdrowia, ale przynajmniej pomoże w organizacji specjalistycznego leczenia i zapewnieniu codziennej opieki. W wyniku wypadku Pan Damian potrzebuje stałej opieki, ciągle trwa także Jego leczenie i rehabilitacja, a to są ogromne koszty. Jego żona musiała zrezygnować z pracy i stale zajmuje się mężem” – podkreśla mec. Daniel Gadawski, pełnomocnik Pana Damiana, reprezentujący Kancelarię Radców Prawnych EuCO. Pan Damian został sparaliżowany w wyniku wypadku, do którego doszło 28 listopada 2012 r. na budowie trasy S8 w miejscowości Prusak koło Wielunia w województwie łódzkim. Pan Damian był zatrudniony jako cieśla-zbrojarz przy budowie przęsła mostu. Roboty przebiegały na wysokości czterech metrów, na rusztowaniu, które zostało nieprawidłowo ustawione. Mężczyzna stracił równowagę i spadł z rusztowania, które stało zbyt daleko od przęsła. Kontrole wykazały także niewłaściwie zabezpieczenie i przeszkolenie pracowników. W wyniku upadku Pan Damian został sparaliżowany od pasa w dół, wymaga stałej opieki, leczenia, pielęgnacji, psychoterapii i rehabilitacji. Żona była zmuszona zrezygnować z pracy i stale się Nim opiekować. Wypadek bardzo przeżyła także 10-letnia wówczas córka poszkodowanego. Przed tragicznym wydarzeniem Pan Damian był aktywnym i wysportowanym mężczyzną. Podczas służby wojskowej był komandosem. Rodzina ofiary tego wypadku zwróciła się o pomoc do prawników z Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO), którzy wystąpili do ubezpieczyciela pracodawcy o wypłatę zadośćuczynienia. W 2013 roku towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło mężczyźnie zaledwie 29,7 tysięcy złotych uznając, że Pan Damian w 70 procentach przyczynił się do wypadku. Kancelaria EuCO stwierdziła, że ze względu na tragiczny stan zdrowia młodego mężczyzny i sytuację jego najbliższych wypłacona kwota była rażąco niska i w 2015 roku złożyła pozew sądowy o zapłatę dodatkowej kwoty zadośćuczynienia.
EuCO powołało zespół biegłych, mi. in. z zakresu ortopedii, psychologii, rehabilitacji, seksuologii, a także specjalistów w dziedzinie ustalania wysokości rent z tytułu niezdolności do pracy. Ich opinie jednoznacznie wskazywały, że środki finansowe przekazane przez towarzystwo ubezpieczeniowe uniemożliwiają dalsze leczenie i rehabilitację Pana Damiana i nie zabezpieczają bytu Jego rodzinie. Sąd Apelacyjny w Katowicach wydał wyrok, który przyznaje Panu Damianowi około miliona złotych tytułem zadośćuczynienia, zaległych rent, odsetek i zwrotu kosztów sądowych. Mężczyzna ma również otrzymywać dodatkową rentę dożywotnią – 3,5 tysiąca złotych miesięcznie. Sąd Apelacyjny uznał, że Pan Damian w pewnym stopniu przyczynił się do wypadku, ponieważ powinien odmówić rozpoczęcia pracy na niewłaściwie przygotowanym stanowisku. Wyrok jest prawomocny.
- Byliśmy oburzeni kwotą, jaką zaproponowało towarzystwo ubezpieczeniowe. To niemoralne i nieetyczne. Pogrążony w traumie i bólu Pan Damian, któremu zawalił się świat po wypadku, dowiedział się, że Jego cierpienie jest warte niespełna 30 tysięcy złotych. To pokazuje, jak bardzo potrzebne są kancelarie odszkodowawcze – silne organizacje, które wspierają poszkodowanych i Ich bliskich w walce o należne im odszkodowania z potężnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi - powiedziała mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk, Prezes Ogólnopolskiej Izby Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych”.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u